Biatlon dnes ONLINE šprint muži Oberhof 2021 aj so Slovákmi

13. 1. 2021 |
 

Biatlon, dnes, online prenos, šprint, muži, 10 km, Oberhof 2021, Slovensko, Tomáš Hasilla, Matej Baloga, Michal Šíma. SP v biatlone pokračuje v Oberhofe šprintom mužov na 10 km. Sledujte ONLINE prenos od 14:30 hod.

Michal Šima počas pretekov v biatlone. FOTO TASR/AP.

Biatlon, dnes, online prenos, šprint, muži, 10 km, Oberhof 2021, Slovensko, Tomáš Hasilla, Matej Baloga, Michal Šíma. Slovenská výprava bude chcieť napraviť reputáciu z posledného preteku mixu dvojíc, keď našich stiahli z trate.

Francúzi Julia Simonová a Emilien Jacquelin triumfovali v štafete dvojíc v rámci 5. kola Svetového pohára biatlonistov v nemeckom Oberhofe. Nedeľňajšie preteky zvládli za 39:04,8 min., druhú priečku obsadili Švédi Hanna Öbergová a Sebastian Samuelsson (+38,7 s) a tretí boli Nóri Tiril Eckhoffová a Johannes Thingnes Bö (+43,9 s).

Biatlon dnes ONLINE šprint muži Oberhof 2021 aj so Slovákmi

Slovákov Anetu Smerčiakovú a Mateja Balogu stiahli z trate ešte pred druhou výmenou a obsadili posledné 25. miesto.

Na úvodnej ležke sa strieľalo pomerne čisto, keď vyše polovica z pretekárok nemusela siahnuť po náhradných nábojoch. To však neplatilo o Smerčiakovej, ktorá z ôsmich pokusov sklopila len tri terče, musela ísť na dve 75-metrové trestné kolá a zaradila sa na posledné miesto.

Na predposledné strácala minútu. Nevyšla jej ani stojka, keď dobíjala dvakrát a Balogovi odovzdala s mankom 3:20,3 min. Ten síce stihol odstrieľať obe svoje položky, no keď dokončil stojku, dobehli ho najlepšie ženy, ktoré boli už na svojom druhom okruhu, a rozhodcovia ho stiahli z trate ešte pred druhou výmenou.

Po prvom úseku boli na čele čisté Simonová s Eckhoffovou, za nimi nasledovalo Švédsko, Kanada a Taliansko. Francúzi pokračovali bezchybne aj po štvrtej streleckej položke, Johannes Thingnes Bö musel v stojke dvakrát dobíjať a nabral stratu 16,4 sekundy.

Biatlon dnes ONLINE šprint muži Oberhof 2021 aj so Slovákmi

Eckhoffová ju síce zmazala už na bežeckom úseku, ale potom prišiel jej skrat na stojke, keď išla až na tri trestné kolá a prepadla sa na 6. miesto. Poslednú výmenu tak absolvovali ako prví Simonová so Jacquelinom s pohodlným 30-sekundovým náskokom pred Švédskom.

Francúz si na poslednom úseku situáciu postrážil, obe položky zastrieľal čisto a prišiel si po prvé miesto. Druhí finišovali Švédi a vďaka výbornému behu vytiahol J. T. Bö Nórov na bronzovú priečku.

Aktualizuj online prenos
Cíl dôležité Tarjei Bø se do cíle dostává na průběžné třinácté pozici!
dôležité Lukasz Szczurek musel vzdát závod ještě před cílem!
Cíl dôležité Johannes Thingnes Bø je v cíli první a podle všeho zvítězí!
9 km dôležité Johannes Thingnes Bø vede kilometr před cílem o deset sekund a jede si pro vítězství!
Cíl dôležité Sturla Holm Laegreid se v cíli dostává na první místo s luxusním náskokem!
2. stř dôležité Sturla Holm Laegreid vyčistil i druhých pět terčů a dnešní závod zvládne s nulou!
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo