Biatlon: Paulína Fialková skončila v hromadných pretekoch na 13. mieste

26. 1. 2020 |
 

Paulína Fialková zavŕšila svoje pôsobenie na podujatí 6. kola Svetového pohára 13. priečkou v pretekoch s hromadným štartom.

Na snímke slovenská biatlonistka Paulína Fialková na trati pretekov Svetového pohára mix štafety vo švédskom Östersunde 30. novembra 2019. FOTO TASR/AP

Slovenská biatlonistka Paulína Fialková zavŕšila svoje pôsobenie na podujatí 6. kola Svetového pohára 13. priečkou v pretekoch s hromadným štartom. V slovinskej Pokljuke finišovala v nedeľu s odstupom 1:37,9 minúty na víťaznú Švédku Hannu Öbergovú.

Druhá skončila s odstupom 6,5 sekundy Talianka Lisa Vittozziová, na treťom mieste dobehla Francúzka Anais Bescondová s mankom 27,6 s.

Biatlon dnes: Fialková skončila na 13. mieste 

Fialková v nenáročných podmienkach netrafila na prvej streľbe v ľahu svoj druhý výstrel. Na druhej položke si tiež pripísala jedno zaváhanie. Na prvej streľbe v stoji vyčistila všetky terče a pokúsila sa zabojovať aspoň o prvú desiatku. Lenže na poslednej položke opäť raz minula a celkovo mala na konte tri trestné okruhy.

 

[ODPORÚČAME GymBeam Proteín True Whey - best seller - vyskúšajte

V prvej polovici pretekov udávala tempo Öbergová, ktorá prebehla na čele po medzičase na prvej i druhej streľbe. Pri prvej stojke raz zaváhala a prepustila vedúcu priečku bezchybnej Talianke. Lenže na štvrtej streľbe Švédka nezaváhala a na záverečnom okruhu ukázala svoje bežecké kvality.

SP v biatlone ženy 2020

Biatlon dnes: Fialková skončila na 13. mieste 

[ODPORÚČAME GymBeam Proteín True Whey - best seller - vyskúšajte

Aktualizuj online prenos
Cieľ dôležité Švédka Hanna Öbergová je v cieľovej rovinke a bez väčších problémov víťazí!
11,6km Paulína Fialková je stále na trinástej priečke.
11,6km Do cieľa dnešných pretekov ostáva 900 metrov, na čele sa mohutná bitka medzi Öbergovou a Vittozziovou. Hanna Öbergová si však buduje malý náskok a trúfam si napísať, že je na tom bežecky lepšie ako jej súperka.
10,8km Tretie miesto zatiaľ patrí Bescondovej, štvrtá je Poľka Hojniszová-Staregová. Naša Fialková je na 13. mieste so stratou 1:47,3 min.
10,8km Po 10800 metroch je na čele Švédka Hanna Öbergová, Talianka Vittozziová je však v tesnom závese!
4S Na štvrtej streľbe Paulína Fialková minula jeden terčík, dnes to teda bohužiaľ nebude umiestnenie v prvej desiatke pretekárok.
4S Hanna Öbergová i Vittoziová trafili všetky terčíky a pobijú sa o víťazstvo! Ostatne pretekárky na čele minimálne raz chybovali!
4S Máme tu poslednú dnešnú streľbu!
9,1km Po 9,1 km je sa poradie na čele výrazne nemení, Wiererovú však predbehla Hanna Öbergová, ktorej tak patrí tretie miesto. Fialková je na 14. priečke.
8,3km Na medzičase po 8300 metroch je stále prvá Talianka Vittoziová, na tretiu priečku sa prepracovala ďalšia Talianka Dorothea Weirerová. Paulína Fialková je na dvanástom mieste.
3S Poradie po tretej streľbe:
1. Vittoziová
2. Roeiselandová +9,9 sek.
3. Tandrevoldová +13,2 sek.
----------------------------------------
14. Fialková +1:10,8 min.
3S dôležité Na tretej streľbe Fialková vyčistila všetky terčíky a verme, že sa v priebežnom poradí posunie viac dopredu!
3S dôležité Dvakrát minula Kaisa Mäkärainenová, do čela pôjde Vittoziová, ktorá trafila všetky terče!
3S V tretej streľbe minula Roeiselandová i Öbergová.
6,6km Po 6,6 km sa nám poradie nemení, zaujímavé je piate miesto poľskej pretekárky Hojniszovej. Naša Paulína Fialková je priebežne na 18. mieste so stratou 1:14,8 min.
5,8km V slovinskej Pokljuke majú pretekárky za sebou 5800 metrov, na vedúcu pozíciu už sa prepracovala Nórka Roeiselandová, tesne za ňou je Öbergová, tretie miesto patrí fínskej veteránke Kaise Mäkäräinenovej.
2S dôležité Poradie po druhej streľbe:
1. Öbergová
2. Roeiselandová +1,8 sek.
3. Vittoziová +6,9 sek.
4. Mäkäräinenová +9,5 sek.
5. Tandrevoldová +14,2 sek.
-------------------------------------
19. Fialková +1:04,5 min.
2S dôležité Paulína Fialková takisto bohužiaľ míňa jeden terčík a obávam sa, že v tomto prípade už stratila šancu na boj o stupne víťazov. Stále to však môže byť veľmi dobrý výsledok v prvej desiatke.
2S Ako prvá vyčistila všetky terčíky Öbergová, Braisazová musí ísť do trestného kola!
2S Pretekárky už sa blížia na druhú streľbu, verme, že Paulíne sa podarí vyčistiť všetky terčíky.
4,1km Pretekárky už majú za sebou v pomerne solídnom tempe 4100 metrov. Prvá priečka patrí Braisazovej, druhá je Öbergová, tretia už Kaisa Mäkäräinenová. Paulína Fialková je stále na 17. mieste so stratou 33,4 sekundy.
3,3km dôležité Fialková je aktuálne na 17. mieste so stratou 31,1 sekundy na vedúcu pretekárku. Výborné štvrté miesto však patrí Češke Markéte Davidovej. Na prvú pozíciu sa už prepracovala Justine Braisazová.
3,3km Ďalší medzičas čaká pretekárky na 3300 metroch, verme, že Paulína sa posunie vo výsledkovej listine smerom dopredu.
1S dôležité Po prvej streľbe je teda na čele Švédka Hana Öbergová, druhé miesto v tesnom závese patrí Justine Braisazovej a tretie Roeiselandová. Paulína Fialková má stratou niečo cez 30 sekúnd a patrí jej až osemnáste miesto.
1S dôležité Fialková minula jeden terčík, trestné kolo však čaká aj Wiererovú i Hermannovú!
1S Na prvú streľbu prišla ako prvá Braisazová.
1,6km Na prvom mieste je stále Herrmanová, tesne za ňu sa však už prepracovala Talianka Dorothea Wiererová. Fialková sa posunula na ôsme miesto so stratou 2,8 sekundy. Pretekárky už mieria na strelnicu, kde sa zrejme premieša poradie na popredných pozíciách.
1,6km Ďalší medzičas na trati nás čaká po 1600 metroch.
0,8km Máme za sebou prvých osemsto metrov. Na prvom mieste je Nemka Herrmanová, prenasledovaná Nórkou Roeiselandovou, Taliankou Wiererovou a Francúzkou Braisazovou. Paulína Fialková je na deviatom mieste so stratou necelých štyroch sekúnd.
Štart dôležité Preteky sa práve začali, naša Paulína Fialková sa na trať vydala s číslom osem!
Dôležitou správou je dnes to, že neštartuje vedúca pretekárka Nórka Tiril Eckhoffová. V Pokljuke navyše ráno pršalo, trať by teda mala byť pomalšia a to môže byť výhoda pre viacero pretekárok.
Štartová listina:
1. Dorothea Wiererová (ITA)
2. Hanna Öbergová (SWE)
3. Denise Herrmannová (GER)
4. Julia Simonová (FRA)
5. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR)
6. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR)
7. Justine Braisazová (FRA)
8. Paulina Fialková (SVK)
9. Kaisa Mäkäräinenová (FIN)
10. Lisa Vittozziová (ITA)
11. Lena Häckiová (SUI)
12. Markéta Davidová (CZE)
13. Anais Bescondová (FRA)
14. Svetlana Mironovová (RUS)
15. Monika Hojniszová-Staręgaová (POL)
16. Iryna Krjuková (BLR)
17. Lisa Theresa Hauserová (AUT)
18. Vanessa Hinzová (GER)
19. Mari Ederová (FIN)
20. Kamila Żuková (POL)
21. Lucie Charvátová (CZE)
22. Jekaterina Jurlovová-Perchtová (RUS)
23. Katharina Innerhoferová (AUT)
24. Julija Džimová (UKR)
25. Eva Kristejn Puskarčíková (CZE)
26. Clare Eganová (USA)
27. Irina Starychová (RUS)
28. Aita Gasparinová (SUI)
29. Emma Lunderová (CAN)
30. Karolin Horchlerová (GER)
Príjemnú nedeľu prajem, vitajte pri sledovaní on-line prenosu z pretekov s hromadným štartom žien na 12,5km v biatlone žien. Dnešné preteky sa konajú v biatlonovom areáli v slovinskej Pokljuke.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 15:00.
 
ČO SA DEJE

 

 

 

www.Autodoc.sk

  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo