Biatlon dnes hromadný štart ženy ONLINE 12,5 km Oberhof Paulína Fialková

12. 1. 2020 |
 

Biatlon, dnes, hromadný štart, ženy, online prenos, 12,5 km, Oberhof, Paulína Fialková. Online prenos dnešných pretekov  s hromadným štartom s Paulínou Fialkovou štartuje dnes v Oberhofe od 12:45.

Slovenská reprezentantka Paulína Fialková. FOTO TASR/AP

Biatlon, dnes, hromadný štart, ženy, online prenos, 12,5 km, Oberhof, Paulína Fialková. Online prenos dnešných pretekov  s hromadným štartom s Paulínou Fialkovou štartuje dnes v Oberhofe od 12:45.

Biatlon dnes hromadný štart ženy ONLINE 12,5 km Oberhof Paulína Fialková dnes od 12:45

Biatlon, dnes, Paulína Fialková, hromadný štart, ženy, online prenos, 12,5 km, Oberhof. Program Svetového pohára v biatlone žien pokračuje dnes v nemeckom Oberhofe. Pretekárky vrátane slovenskej biatlonistky Paulíny Fialkovej sa postavia na štart pretekov s hromadným štartom.

Naša výprava si určite bude chcieť opraviť chuť po sobotňajšej štafete, ktorú naše dievčatá pre veľkú stratu nedokončili a organizátori ich stiahli z trate.

Slovenkám sa od úvodu nedarilo, prvá členka štafety Ivona Fialková musela po dvoch streľbách šesťkrát dobíjať a bežala tri trestné okruhy. Stratu nabrala aj Terézia Poliaková, súperky ju predbehli o celé jedno kolo a vzápätí prišla podľa pravidiel diskvalifikácia.

Slovenky sa predstavili v štafete vôbec prvýkrát v prebiehajúcej sezóne, keďže vo švédskom Östersunde a ani v rakúskom Hochfilzene neštartovali pre zdravotné problémy P. Fialkovej respektíve Poliakovej.

[ODPORÚČAME GymBeam Proteín True Whey - best seller - vyskúšajte]

Dnešné preteky v biatlone žien s hromadným štartom v nemeckom Oberhofe štartujú rovnako ako náš online prenos od 12:45.

SP v biatlone 2020

Paulína Fialková hromarný štart Oberhof dnes od 12:45

[ODPORÚČAME GymBeam Proteín True Whey - best seller - vyskúšajte]

Aktualizuj online prenos
Cieľ Na druhé miesto sa na cieľovej rovinke dostáva Tiril Eckhoffová, ktorá v šprinte nedala šancu svojej krajanke Marte Olsbuovej Röiselandovej!
Cieľ Kaisa Mäkäräinenová si užíva príchod do cieľa a teší sa z famózneho víťazstva!
12km dôležité Mäkäräinenová je prvá, to je pre dnes jasné. Bitka o druhé miesto je však obrovská, pretože na chrbte Marte Olsbuovej Röiselandovej je doslova nalepená Tiril Eckhoffová!
10,8km Na medzičase po takmer 11 kilometroch si Kaisa Mäkäräinenová s prehľadom udržuje náskok, Roeiselandová sa bije o druhú priečku s Tiril Eckhoffovou.
S4 Poradie po štvrtej streľbe:
1. Mäkäräinenová
2. Roeiselandová +46,2 sek.
3. Eckhoffová +50,8 sek.
4. Wiererová +1,14 min.
5. Öbergová +1,43 min.
---------------------------------------
19. Fialková +2,40 min.
S4 dôležité Paulína Fialková na štvrtej streľbe minula dva terčíky, dnes to bohužiaľ nebude dobrý výsledok.
S4 Po štvrtej streľbe má Kaisa Mäkäräinenová luxusný náskok takmer 47 sekúnd.
S4 Denise Herrmanová minula tri terčíky, Wiererová minula jeden.
S4 Kaisa Mäkäräinenová vyčistila všetky terčíky a dnes vyhrá! Kryuková minula tri terčíky a zrejme sa v celkovom poradí dosť prepadne.
S4 Kryuková míňa dva terčíky, Mäkäräinenová zatiaľ tri trafila, ale strieľa veľmi pomaly!
S4 Na strelnici sú obe pretekárky, prvé rany obe zvládli!
S4 Máme tu štvrtú streľbu, znovu však fúka veľmi silný vietor!
9,5km Po 9500 metroch je Paulína Fialková na 20. mieste so stratou 2 minút a 25 sekúnd.
9,5km dôležité Mäkäräinenová na medzičase po 9500 metroch navýšila svoj náskok už na 6 sekúnd. Musí však zvládnuť ešte jednu streľbu v stoji a dá si parádny darček ku včerajším 37. narodeninám!
8,3km Na medzičase na 8300 metroch sa už na prvé miesto posunula Fínka Kaisa Mäkäräinenová, Kryuková už stráca dve sekundy. Potom je pomerne veľká priepasť, Tiril Eckhoffová na tretej priečke stráca takmer 47 sekúnd.
S3 dôležité Po tretej streľbe je Paulína Fialková na 23. mieste so stratou 2 minút a 20 sekúnd. Nuž, aj takéto veci sa stávajú.
S3 Poradie po tretej streľbe:
1. Kryuková
2. Mäkärainenová + 3,1sek.
3. Eckhoffová +46,3 sek.
4. Roeiselandová +55,4 sek.
5. Wiererová +1,05 min.
S3 dôležité Paulína Fialková takisto míňa dva terčíky, Kryuková však vyčistila všetky terčíky. Nuž a naša Paulína minula všetkých 5 terčíkov, toto je doslova malá športová tragédia!
S3 Eckhoffová už míňa aj ďalší terčík!
S3 Na strelnici fúka vietor s rýchlosťou 10km za hodinu, Tiril už míňa prvý terčík!
S3 Tiril Eckhoffová sa pomaly blíži na tretiu streľbu, čo bude prvá strelecká položka v stoji. Nuž a v tejto streľbe sa môžu lámať preteky.
7,0km Náskok Tiril Eckhoffovej po siedmich kilometroch sa mierne navyšuje. Kryuková stráca 23,1 sekundy. Paulína Fialková je však už v závese spoločne s Fínkou Kaisou Mäkärainenovou.
5,8km Ďalší medzičas je po necelých šiestich kilometroch. Vo vedení je stále s prehľadom Nórka Tiril Eckhoffová, druhé miesto patrí Bieloruske Kryukovej. Tretie je Paulína Fialková, ktorá stiahla na Kryukovú približne 4 sekundy.
S2 Poradie po druhej streľbe:
1. Eckhoffová
2. Kryuková +18,5 sek.
3. Fialková +27,5 sek.
4. Mäkärainenová +32,8 sek.
5. Perssonová +35,6 sek.
S2 dôležité Po druhej streľbe patrí našej Paulíne Fialkovej tretia pozícia so stratou necelých 28 sekúnd na Tiril Eckhoffovú!
S2 dôležité Výborná správa je však tá, že Paulína Fialková vyčistila všetky terčíky a teda sa posunie vo výsledkovej listine o dosť vyššie!
S2 Na druhej streľbe Eckhoffová vyčistila všetky terčíky a pôjde znovu na prvé miesto. Herrmanová má však dva trestné okruhy!
S2 Pretekárky sa pomaly blížia k strelnici, kde stále vládnu mimoriadne náročné podmienky.
4,5km Tiril Eckhoffová je bežecky vo výbornej forme, ale stíha ju Denise Herrmanová, ktorá sa chce ukázať pred domácimi fanúšikmi. Tretie miesto patrí ďalšej Nemke Hinzovej. Paulína Fialková klesla na 11. miesto so stratou 32 sekúnd, ale je v skupine biatlonistiek, ktoré sa bijú o pozície.
4,5km Ďalší medzičas je po 4,5 kilometroch. Paulína Fialková bojuje zo všetkých síl, dôležitá dnes však bude najmä streľba v náročných podmienkach.
3,3km Na medzičase po 3300 metroch je stále prvá Eckhoffová a mierne navýšila svoje vedenie pred Herrmanovou. Paulína Fialková sa posunula na 10. miesto.
S1 Poďme si teda pozrieť poradie po prvej streľbe:
1. Eckhoffová
2. Hinzová +3,4 sek.
3. Lunderová +4,6 sek.
Paulína Fialková je na 11. priečke so stratou 27,5 sekundy.
S1 dôležité Všetky pretekárky míňajú, Paulína Fialková minula až posledný terčík! Tak to je veľká škoda, Paulína by išla na prvé miesto!
S1 Na prvú streľbu prichádza Paulína Fialková na piatej pozícii. Na strelnici však fúka pomerne silný vietor a často mení smer.
2,0km Máme tu ďalší medzičas po dvoch kilometroch. Pretekárky sa stále držia viacmenej pokope, na prvé miesto sa však už posunula Talianka Dorothea Wiererová, druhá je Justine Braisazová a tretia Nemka Herrmanová. Paulína Fialková si drží šiestu pozíciu so stratou 2,9 sekundy na Wiererovú. Bežecky je teda Paulína v dobrej forme.
0,8km Na medzičase po 800 metroch je na prvom mieste Francúzka Braisazová, nasledujú Wiererová, Herrmanová a Eckhoffová. Naša Paulína Fialková sa posunula na šieste miesto so stratou približne štyroch sekúnd na vedúcu pretekárku.
Štart Preteky sa práve začali, držíme Paulíne palce!
V Oberhofe je pomerne nepríjemné počasie, fúka pomerne silný vietor, teplota vzduchu je -3°C. Dnes to bude na strelnici doslova lotéria. Verme, že našej Paulíne Fialkovej bude priať strelecké šťastie.
Štartová listina dnešných pretekov:

1. Dorothea Wiererová (ITA)
2. Tiril Eckhoffová (NOR)
3. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR)
4. Julia Simonová (FRA)
5. Justine Braisazová (FRA)
6. Denise Herrmannová (GER)
7. Paulina Fialková (SVK)
8. Hanna Öbergová (SWE)
9. Svetlana Mironovová (RUS)
10. Markéta Davidová (CZE)
11. Linn Perssonová (SWE)
12. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR)
13. Lena Häckiová (SUI)
14. Kaisa Mäkäräinenová (FIN)
15. Lisa Vittozziová (ITA)
16. Olena Pidhrušná (UKR)
17. Iryna Krjuková (BLR)
18. Mona Brorssonová (SWE)
19. Anais Bescondová (FRA)
20. Larisa Kuklinová (RUS)
21. Karoline Offigstadová Knottenová (NOR)
22. Mari Ederová (FIN)
23. Lucie Charvátová (CZE)
24. Katharina Innerhoferová (AUT)
25. Elvira Öbergová (SWE)
26. Emma Lunderová (CAN)
27. Monika Hojniszová-Staręgaová (POL)
28. Kamila Żuková (POL)
29. Susan Dunkleeová (USA)
30. Vanessa Hinzová (GER)
Príjemný dobrý deň, vitajte pri sledovaní on-line prenosu z pretekov s hromadným štartom v biatlone žien, tentokrát z Oberhofu. V pretekoch máme aj slovenskú pretekárku, na trať sa s číslom 7 vydá Paulína Fialková.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 12:45.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo