Bayern Mníchov v Lige majstrov natiahol víťaznú sériu, Manuel Neuer nespokojný

28. 10. 2020 |

Bayern Mníchov, Liga Majstrov 2020, futbal, Manuel Neuer. Bayern Mníchov vyhral aj druhý zápas v rámci Ligy majstrov 2020 a natiahol tak víťaznú seriu v najprestížnejšej klubovej súťaži už na 13 zápasov.

Hráči Bayernu Mníchov.  Foto / TASR/AP

Bayern Mníchov, Liga Majstrov 2020, futbal, Manuel Neuer. Futbalisti Bayernu Mníchov natiahli víťaznú sériu v Lige majstrov na rekordných 13 zápasov. Obhajcovia trofeje sa však na štadióne Lokomotivu Moskva nadreli. O ich triumfe 2:1 rozhodol v 79. minúte strelou spoza šestnástky Joshua Kimmich. Bavori sú so šiestimi bodmi na čele tabuľky A-skupiny.

Bayern sa v ruskej metropole ujal vedenia v 13. minúte, keď rýchlu akciu Corentina Tolissa s Benjaminom Pavardom zakončil gólovou hlavičkou Leon Goretzka. V 24. minúte pokus Kingsleyho Comana po prihrávke od Pavarda zastavila žrď. V 58. minúte zahodil tutovku Kimmich, ktorý v ideálnej pozícii napálil loptu iba do brániaceho hráča.

V 70. minúte podnikli domáci rýchly výpad po pravom krídle, Ze Luis našiel presnou prihrávkou Antona Mirančuka, ktorý zo šiestich metrov nezaváhal.

Bayern však napokon vydrel tesné víťazstvo. "Nerodilo sa ľahko, museli sme tvrdo makať. Škoda, že sa nám v prvom polčase nepodarilo streliť druhý gól. Lokomotiv odohral výborný zápas, mal veľmi rýchly prechod do útoku.

Podnikal nebezpečné kontry a po jednej z nich vyrovnal. Dôležité bolo, že sme rýchlo zareagovali a napokon ukoristili cenné tri body," uviedol pre akreditované médiá Kimmich.

Brankár Bayernu Mníchov Manuel Neuer nebol spokojný

Brankár Manuel Neuer priznal, že nemecký šampión nepodal oslnivý výkon, napriek tomu však potvrdil úlohu favorita. "Veríme si a to je základ úspechu. V uplynulých týždňoch a mesiacoch sme naplno ukázali že naša veľká devíza je tímový duch.

Každý zápas sa začína za stavu 0:0, nikto nám nič nedaruje. V skupinovej fáze Ligy majstrov už niet ľahkého súpera," zdôraznil Neuer.

Tréner Hansi Flick urobil na začiatku druhého polčasu dve zmeny. Na ihrisko poslal Javiho Martineza a Sergeho Gnabryho, ktorý v uplynulých týždňoch pauzoval pre pozitívny test na koronavírus.

"Chcel som oživiť hru a dúfal som, že poistíme náš náskok, no opak bol pravdou. Bolo to vydreté víťazstvo. Lokomotiv veľmi hlboko bránil, no dokázal zásobovať útočníkov dlhými loptami a vytvoriť si pred našou bránkou nebezpečné situácie. Celkovo si však myslím, že náš triumf je zaslúžený," citoval Flicka portál uefa.com.

Kouča Lokomotivu Marca Nikoliča mrzelo, že jeho zverenci vyšli bodovo naprázdno. "Bol to z našej strany veľmi dobrý zápas. Proti Bayernu sme si vytvorili veľa príležitostí, no premenili sme iba jednu a to nestačilo ani na remízu.

Bolo veľmi zaujímavé konfrontovať sa s najlepším tímom na svete. Ukázali sme, že vieme hrať rovnocennú partiu aj s takým gigantom ako je Bayern."