Athletic Bilbao FC Barcelona ONLINE dnes live La liga futbal Španielsko

21. 8. 2021 |

Athletic Bilbao vs FC Barcelona. Online prenos dnešného zápasu španielskej La ligy vo futbale sa začne rovnako ako samotný zápas od 22:00.

Hráč Barcelony Antoine Griezmann v zápase turnaja o trofej Joana Gampera FC Barcelona - Arsenal Londýn v Barcelone 4. augusta 2019. FOTO TASR/AP

Prezident španielskeho futbalového klubu FC Barcelona Joan Laporta považuje finančnú situáciu "blaugransa" za vážnu, ale nie beznájdenú. Problematické sú najmä platy, ktoré dosiahli astronomickú výšku a vedenie čakajú zložité vyjednávania s hráčmi.

Vysoké dlhy, ktoré dosiahli úroveň 1,35 miliardy eur zapríčinili odchod Lionela Messiho. Argentínčan sa nedohodol na novej zmluve a zamieril do Paríža St. Germain. Podľa Laportu za to nesie zodpovednosť predchádzajúci šéf klubu Josep Bartomeu.

"Výdavky na platy dosahujú 103 percent celkových príjmov. Je to o 20 až 25 percent viac ako u našich konkurentov," povedal Laporta podľa agentúry AP.

Hoci ho čakajú ťažké rozhovory s hráčmi, ktorých musí presvedčiť, aby súhlasili s krátením platov, verí, že v sa podarí finančnú situáciu stabilizovať: "Potrvá to niekoľko rokov, ale vyriešime to. Neobávame sa, práve naopak. Máme obrovskú motiváciu. Je to výzva, ale zvládneme to."

La liga 2021/22

Athletic Bilbao - FC Barcelona -:-, online prenos a výsledok dnes live od 22:00

Athletic Club Bilbao
1 : 1
(0:0)
FC Barcelona

Góly: 50. I. Martínez – 75. Depay. ŽK: 20. I. Martínez (ATB) – 28. García (BAR), 77. Alba (BAR). ČK: 90+3. García (BAR).
Athletic Club Bilbao: Agirrezabala – Lekue, Vivian, I. Martínez, Balenziaga – Berenguer (82. Morcillo), Dani García (82. Zarraga), Vencedor (67. Vesga), Muniain (C) (76. N. Williams) – I. Williams, Sancet (67. Raúl García).
FC Barcelona: Neto – Dest (83. Emerson), García, Piqué (31. R. Araújo), Alba – F. de Jong, S. Busquets (C), Pedri (62. Roberto) – Griezmann, Depay, Braithwaite (62. Demir).
90+4 časová značka Koniec zápasu.
90+4 Domáci nastrelili z priameho kopu iba hosťujúci múr.
90+3 dôležité Rýchlonohý Nico Williams bol zastavený pri postupe smerom na bránu, domáci tím má v závere zápasu k dispozícii priamy voľný kop z hranice šestnástky.
90+3 cervena karta Červenú kartu dostáva Eric García (FC Barcelona).
90+2 Domáci futbalisti sa dopustili nedovoleného zákroku, lopta pre hostí.
90+1 De Jong si neprebral loptu do behu ideálne, odkop od brány Bilbaa.
90 dôležité Hlavný rozhodca pridáva v druhom polčase tri minúty.
89 Depay nespracoval dlhú prihrávku, odkop od brány domáceho mužstva.
88 Vysoký pressing domácich hráčov na polovici Barcelony, ani jedno z mužstiev nie je spokojné s remízou.
87 Útočný faul v podaní Nica Williamsa, lopta pre Barcelonu na vlastnej polovici.
86 dôležité Depay sa ocitol v podobnej situácii ako pri vyrovnávajúcom góle, hosťujúci útočník tentokrát bránu netrafil.
85 Emerson bol pod tlakom a tak radšej prihráva iba dozadu na istotu.
84 Útočný faul v podaní striedajúceho Morcilla, lopta pre hostí.
83 striedanie Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Sergiño Dest, prichádza Emerson.
82 striedanie Striedanie v tíme Athletic Club Bilbao: z ihriska odchádza Dani García, prichádza Oier Zarraga.
82 striedanie Striedanie v tíme Athletic Club Bilbao: z ihriska odchádza Álex Berenguer, prichádza Jon Morcillo.
81 Berenguer si spracoval loptu na ľavej strane, domáci futbalista bol ale v postavení mimo hry.
80 Po centri Desta sa snažil zakončiť hlavou Depay, loptu netrafil ideálne.
79 Striedajúci Vesga neodcentroval z ľavej strany podľa predstáv, na druhej strane to okamžite skúša v protiútoku Barcelona. Aj v závere zápasu sa hrá vo vysokom tempe.
78 Center z kopačky Berenguera chytá do rúk Neto, ktorý sa okamžite snaží založiť rýchly protiútok svojho tímu.
77 Berenguer rozohrá priamy kop domácich, po jeho centri uvidíme aj rohový kop.
77 zlta karta Žltú kartu dostáva Jordi Alba (FC Barcelona).
76 striedanie Striedanie v tíme Athletic Club Bilbao: z ihriska odchádza Iker Muniain, prichádza Nico Williams.
75 gól Barcelona dala gól! MEMPHIS DEPAY zúžitkoval dobrú prihrávku za obranu a prudkou strelou prepálil domáceho brankára – 1:1! Asistencia: Sergi Roberto.
74 dôležité Obrovské šťastie pre domácich, po technickom lobe v podaní de Jonga končí lopta na brvne.
73 Zdá sa, že domácim futbalistom začínajú pomaly ale isto dochádzať fyzické sily, naopak Barcelona je čoraz častejšie aktívnejšia.
72 Center Desta smerujúci na Depaya vyrešil dobrým zákrokom Lekue.
71 Do konca dnešného zápasu ostáva posledných 20 minút, držanie lopty vyzerá momentálne takto: 34% – 66%.
70 Williams bol opäť aktívny, jeho finálna prihrávka na Berenguera už ale presná nebola.
69 Depay dokázal odcentrovať z vnútra šestnástky, vo vzduchu sa lopty zmocnil domáci Balenziaga.
68 Útočný faul domácich, na zemi sa ocitol Dest, lopta pre Barcelonu.
67 striedanie Striedanie v tíme Athletic Club Bilbao: z ihriska odchádza Unai Vencedor, prichádza Mikel Vesga.
67 striedanie Striedanie v tíme Athletic Club Bilbao: z ihriska odchádza Ohian Sancet, prichádza Raúl García.
66 Williams bol zastavený nedovolene, priamy kop pre domáci tím.
65 Striedajúci Demir preváhal správny okamih na zakočenie z hranici šestnástky, domáca obrana ho zastavila.
64 Barcelona kombinuje na vlastnej polovici, domáci futbalisti predvádzajú skvelý pohyb bez lopty.
63 dôležité Neto predviedol skvelý zákrok po tvrdej strele Sanceta. Domáci mohli pridať druhý gól v zápase.
62 striedanie Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Martin Braithwaite, prichádza Yusuf Demir.
62 striedanie Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Pedri, prichádza Sergi Roberto.
62 Berenguer vysunul za obranu hostí Williamsa, na poslednú chvíľu vybehol z brány Neto, ktorý tak nedovolil skórovať domácim druhý gól.
61 Tvrdý zákrok na Griezmanna, lopta pre Barcelonu.
60 Berenguer sa rozhodol pre strelu z druhej vlny, tá je však veľmi nepresná.
59 Po nie najlepšom zákroku defenzívy hostí si Bilbao zopakuje rohový kop.
58 Strela z kopačky Braithwaita bola zblokovaná. Na druhej strane získava roh Williams.
57 Rohový kop nevyšiel domácim futbalistom podľa predstáv, center Vencedora chytá Neta.
56 Úvodných 10 minút druhého polčasu je za nami, v počte striel na bránu aktívnejší domáci futbalisti: 4-2.
55 Williams padá po súboji na zem, hlavný rozhodca necháva pokračovať v hre ďalej.
54 Barcelona hľadá odpoveď pred šestnástkou súpera, Dest si pomáhal pri spracovaní lopty rukou. Akcia hostí sa končí.
53 dôležité K zakončeniu sa vo vnútri šestnástky dostal Dest, Agirrezabala jeho strelu chytil.
52 Barcelona sa snaží odpovedať, domáci futbalisti ale predvádzajú dobrý pohyb bez lopty.
51 Máme tu otvárací gól dnešného zápasu, ktorý zaslúžene strelili domáci futbalisti. Počkajme si na odpoveď hostí.
50 gól Bilbao dalo gól! INIGO MARTÍNEZ korunuje aktivitu svojho mužstva, domáci obranca sa presadil hlavičkou po rohovom kope – 1:0! Asistencia: Iker Muniain.
49 Pedri neudržal loptu na hracej ploche, autové vhadzovanie pre domáci tím.
48 Do veľkej šance sa dostával Braithwaite, nakoniec sa píska ofsajd hosťujúceho útočníka.
47 Druhý polčas nám odštartoval tak, ako skončil ten prvý – vo veľkom štýle. Napriek bezgólovému stavu sledujeme výborný zápas.
46 dôležité Po niekoľkých sekundách obrovská šanca pre domácich, strelu Berenguera smerujúcu do prázdnej brány zastavil výborným zákrokom Araujo.
46 časová značka Začal sa druhý polčas.
Máme za sebou prvý polčas zápasu 2.kola La ligy medzi Bilbaom a Barcelonou. Zatiaľ sledujeme veľmi zaujímavý zápas, v ktorom majú navyše domáci futbalisti. Tí zahodili hneď niekoľko výborných príležitostí na skórovanie. Na strane hostí zahodil tutovku Braithwaite. Po prvom polčase je tak stav zápasu bezgólový. Zhruba o 15 minút začne druhý polčas.
45+3 časová značka Prvý polčas sa skončil.
45+1 dôležité Araujo síce prekonal akrobaticky domáceho brankára po štandardke, gól ale neplatí pre údajný faul.
45 dôležité Hlavný rozhodca nadstavuje v prvom polčase dve minúty.
44 Nedovolený zákrok na Griezmanna, v závere polčasu majú hostia k dispozícii priamy voľný kop.
43 Vysoký nákop hostí do pokutového územia končí zákrokom domácej defenzívy.
42 Williams zabojoval a získal loptu pri postrannej čiare, po centri domácich hráčov uvidíme ďalší roh Bilbaa.
41 Do konca prvého polčasu ostáva približne 5 minút, počet striel na bránu je zatiaľ vyrovnaný: 1-1.
40 Zaujímavé ďalekonosné zakončenie v podaní Williamsa, Neto bol však pripravený a nenechal sa nachytať.
39 Araujo sa dopustil nedovoleného zákroku v strede ihriska, lopta pre domáci tím.
38 Berenguer poslal do šestnástky súpera dobrý center, avšak nedočkal sa podpory zo strany svojich spoluhráčov.
37 Depay dostal prihrávku na hranici šestnástky, útočník hostí si pomáhal v súboji proti Martínezovi nedovolene. Lopta pre Bilbao.
35 Williams sa ocitol v ďalšej dobrej príležitosti, domáci útočník netrafil bránu súpera, následne sa ale pískalo ofsajdové postavenie.
34 Domáci futbalisti sú naďalej aktívni, pri rohovej zastávke vybojovali autové vhadzovanie.
32 Po zákroku Muniaina nasleduje na druhej strane rohový kop hostí.
31 dôležité Do hlavičkového zakončenia sa dostal z hranice päťky Williams, bránu súpera v záklone netrafil.
31 striedanie Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Gerard Piqué, prichádza Ronald Araújo.
30 Hra je opäť prerušená, na zemi tentokrát stopér Barcelony Piqué, pre ktorého dnešný zápas zrejme skončil.
29 Po zákroku Piquého nasleduje ďalší roh v podaní domácich futbalistov.
28 zlta karta Žltú kartu dostáva Eric García (FC Barcelona).
27 Inaki Williams poslal do šestnástky ďalší dobrý center, Vencedor ani tentokrát nezvládol koncovku ideálne.
26 Dani García zbytočne odkopáva loptu v dobrej pozícii. Odkop od brány Neta.
24 Hra je prerušená, na zemi leží hosťujúci Jordi Alba.
23 dôležité Williams sa prehnal po ľavej strane a odcentroval, v dobrej šanci netrafil loptu ideálne Berenguer.
22 Williams si teraz nerozumel so svojimi spoluhráčmi, prihrávka domáceho útočníka končí pri brankárovi hostí.
21 Strela Depaya z priameho kopu smeruje iba do stredu domácej brány.
20 zlta karta Žltú kartu dostáva Iñigo Martínez (Athletic Club Bilbao).
20 Alba hľadal centrom z ľavej strany vo vnútri pokutového územia svojich spoluhráčov, domáca obrana si poradila.
18 dôležité Dôležitý zákrok de Jonga v hodine dvanástej, hosťujúci hráč skvele zablokoval strelu Williamsa z vnútra šestnástky. Roh pre domáci tím.
18 Agirrezabala pod tlakom odkopáva loptu mimo hraciu plochu.
17 Lekue zastavil v strede ihriska Albu, lopta pre hosťujúci celok.
16 Griezmann chcel vysunúť Depaya za obranu hostí, celú snahu Barcelony prekazil dobrým zákrokom Lekue.
15 Griezmann našiel Depaya, ktorý pristavil loptu Albovi – po tečovanej strele nasleduje roh hostí.
14 Braithwaite odvrátil hlavou center Muniaina z priameho kopu, následne je akcia domácich prerušená pre ofsajd.
13 Berenguer bo faulovaný na polovici Barcelony, priamy voľný kop pre Bilbao.
12 Memphis Depay nachytaný v ofsajdovom postavení, lopta pre domáci tím.
11 dôležité Muniain odcentroval z ľavej strany, Sancet napáli loptu do brvna, následne zakročil brankár hostí Neto. Veľká šanca domácich!
10 dôležité Aktívny Inaki Williams mohol poslať svoj tím do vedenia, domáci útočník poslal loptu iba do brankára hostí Neta. Nasleduje roh pre Bilbao.
9 Kolmá prihrávka Albu na Depaya nebola presná, obrana domácich získala loptu.
8 Prihrávka na Albu bola pridlhá, lopta končí mimo hracej plochy. Autové vhadzovanie pre domáci tím.
7 Barcelona si prihráva loptu na vlastnej polovici.
6 dôležité Po skvelej práci Depaya zahodil Braithwaite stopercentnú tutovku, loptu z približne piatich metrov napálil do hľadiska.
5 Barcelona prvýkrát na polovici súpera, Depay sa k lopte po dlhom nákope nedostal.
4 Williams sa nedostal k lopte na ľavej strane ihriska, odkop od brány Barcelony.
3 Rohový kop Muniaina vyboxoval vo vzduchu Neto. Domáci futbalisti vstúpili do zápasu aktívne.
2 Vencedor sa dostával do dobrej príležitosti v pokutovom území, dôležitý zákrok predviedol Piqué.
1 dôležité Prvá veľká príležitosť pre domácich, na prvú žrď si nabehol Williams, po jeho strele nasleduje rohový kop.
1 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
O niekoľko momentov odštartuje dnešný zápas, hráči sa už nachádzajú na hracej ploche.
Úvodní sestavy:

Athletic Club Bilbao: Agirrezabala – Lekue, Vivian, I. Martínez, Balenziaga – Berenguer, Dani García, Vencedor, Muniain (C) – I. Williams, Sancet.
Náhradníci: Ezkieta – de Marcos, Raúl García, Morcillo, Núñez, Serrano, Vesga, Villalibre, N. Williams, Zarraga.

FC Barcelona: Neto – Dest, García, Piqué, Alba – F. de Jong, S. Busquets (C), Pedri – Griezmann, Depay, Braithwaite.
Náhradníci: Peña – R. Araújo, Balde, Demir, Emerson, Gavi, Lenglet, Manaj, González, Puig, Roberto, Comas Freixas..
Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na zápas 2.kola La ligy Athletic Club Bilbao – FC Barcelona. Poďme si v krátkosti predstaviť obe mužstvá.

BILBAO: Futbalisti Bilbaa obsadili v uplynulom ligovom ročníku v tabuľke La ligy 10.miesto. V úvodnom ligovom zápase novej sezóny uhrali zverenci Garciu Torala Marcelina bezgólovú remízu na ihrisku Elche.

BARCELONA: Futbalisti Barcelony obsadili v minulom ligovom ročníku v tabuľke 3.miesto. Počas leta opustil klub legendárny Lionel Messi, ktorý strávil v Barcelone neuveriteľných 21 rokov. Zverenci Ronalda Koemana odštartovali novú sezónu výhrou na domácom ihrisku, keď v šesťgólovej prestrelke zdolali Real Sociedad 4:2. Za Barcu sa v zápase presadili Braithwaite (2x), Pique a Roberto.

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Igor Tabiš.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 22:00.