Athletic Bilbao FC Barcelona ONLINE Copa del Rey 2021 dnes finále

17. 4. 2021 |

Athletic Bilbao dnes vo finále Copa del Rey čelí FC Barcelona. Sledujte duel ONLINE od 21:00 hod.

Lionel Messi (tretí zľava) sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu. FOTO TASR/AP.

FC Barcelona si bdue chcieť dnes napraviť reputáciu po prehre s Realom Madrid 1:2. Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v sobotnom El Clásicu v rámci 30. kola La Ligy nad FC Barcelona 2:1. Obhajca titulu sa po triumfe nad katalánskym rivalom vyšvihol na prvé miesto tabuľky.

Pred Barcelonou majú zverenci trénera Zinedina Zidana jednobodový náskok, pri rovnosti bodov s doterajším lídrom Atleticom Madrid lepšiu bilanciu zo vzájomných zápasov. Ich mestský rival sa však vráti na prvé miesto, keď zaboduje v nedeľnom dueli na pôde Betisu Sevilla.

Základ víťazstva v 246. najslávnejšom derby položili hráči Realu v úvodnej 30-minútovke. Skóre otvorili v 14. minúte po rýchlej akcii, pri ktorej "zaspala" ľavá strana barcelonskej defenzívy. Tá nechala Lucasovi Vazquezovi dostatok času a priestoru na prihrávku Benzemovi, ktorý sa presadil elegantnou pätičkou k bližšej žrdi - 1:0.

Kapitána "bieleho baletu" pred malým vápnom nedôsledne bránil Araujo a ter Stegen už nestihol zareagovať na jeho inštinktívnu koncovku. V 28. minúte hostia inkasovali druhýkrát. Realu do veľkej miery pomohlo šťastie, keď lopta po Kroosovom nevydarenom priamom kope aj s prispením dvoch šťastných odrazov skončila v bráne - 2:0.

Vo vzduchu o chvíľu visel aj tretí gól "bieleho baletu", v drese ktorého vyčnieval celoplošne manévrujúci Modrič. Po rýchlom protiútoku Juniora Viniciusa napálil do žrde Valverde, následnú dorážku Vazqueza chytil ter Stegen.

Barcelona sa mohla vrátiť do hry v závere prvého polčasu. Messiho pokus skončil na brvne, z následného rohu trafil argentínsky útočník na zadnej žrdi iba Courtoisa.

Po hodine hry sa už hostia radovali. K Minguezovi prenikla prihrávka z ľavej strany a volejom prekonal brankára Realu - 2:1. Dvojgólový náskok mohol Realu už onedlho vrátiť Junior Vinicius, ktorého center si takmer zrazil do brány Araujo.

Vyrovnať sa Barcelone skoro podarilo v 83. minúte zásluhou Albu, ale skóre sa nezmenilo a hostia neuspeli ani so žiadosťou o jedenástku po zákroku Mendyho. V závere dostal červenú kartu Casemiro, ale Real tesný náskok udržal.

V úvodnom sobotnom zápase zvíťazil Cadiz na ihrisku Getafe 1:0. Getafe sa nedarí, na ligové víťazstvo čaká od 27. februára a v tabuľke mu patrí až 15. miesto. Cadiz je priebežne dvanásty. V stretnutí Athletic Bilbao - Deportivo Alaves sa zrodila bezgólová remíza.

Athletic Club Bilbao
0 : 4
(0:0)
FC Barcelona

Góly: 60. Griezmann, 63. F. de Jong, 68. Messi, 72. Messi. ŽK: 39. Dani García (ATB). Rozhodca: Martínez – Barbero, Cabañero.
Athletic Club Bilbao: Simón – de Marcos, Yeray (67. Núñez), I. Martínez, Balenziaga – Berenguer (54. Vesga), Dani García, Unai López (67. Berchiche), Muniain (C) (46. Lekue) – I. Williams (67. Villalibre), Raúl García.
FC Barcelona: ter Stegen – Mingueza (88. Braithwaite), Piqué (81. R. Araújo), Lenglet – S. Busquets – Dest, F. de Jong, Pedri (81. Moriba), Alba – Messi (C), Griezmann (88. O. Dembèlé).
72 gól Barcelona právě vstřelila branku!
Další parádní akce Blaugranas přináší čtvrtý gól v síti Unaie Simóna! Jordi Alba si na levé straně narazil míč s Griezmannem a zpětnou přihrávkou do šestnáctky pak našel LIONELA MESSI. Na jeho přízemní střelu si Simón sáhl, balón přes něho ale přeci jen propadl do brány.
68 gól Barcelona právě vstřelila branku!
Athletic otevřel obranu a Barcelona trestá! LIONEL MESSI si narazil míč s de Jongem a z pravé strany se vřítil do pokutového území. Tam si pohrál s Unaiem Núñezem i dalším obráncem a levačkou zakončil na zadní tyč. Brankář Simón se jen díval – 0:3.
63 gól Barcelona právě vstřelila branku!
Defenziva Bilbaa se po hodině hry zcela sesypala! Jordi Alba poslal z levé strany do šestnáctky krásný centr, kdy míč ještě skočil o zem tak, že se nabíhající FRENKIE DE JONG dostal k zakončení hlavou a zblízka balón usměrnil za záda Unaie Simóna – 0:2.
60 gól Barcelona právě vstřelila branku!
Barca se konečně ujala vedení! Z pravé strany poslal před bránu přízemní centr Frenkie de Jong, který našel zcela volného ANTOINEHO GRIEZMANNA a ten už tentokrát z malého vápna nekompromisně napálil balón za Simóna.