AS Trenčín Spartak Trnava ONLINE dnes Fortuna liga

6. 3. 2021 |

AS Trenčín dnes doma privíta FC Spartak Trnava. Sledujte ONLINE prenos od 14:30 hod.

Lucas Demitra nastúpil na prvý zápas za mužov AS Trenčín. FOTO: astn.

Spartak Trnava bude chcieť nadviazať na výhru so Žilinou 2:1. Futbalisti FC Spartak Trnava zdolali v dueli 21. kola Fortuna ligy MŠK Žilina 2:1 a natiahli sériu víťazstiev na štyri zápasy. V tabuľke sa posunuli na tretie miesto, keď o bod preskočili práve svojho sobotňajšieho súpera.

Oba góly domácich strelil Bamidele Yusuf, za hostí skorigoval ešte v prvom polčase Dominik Javorček. Spartak dohrával zápas s desiatimi hráčmi, v 58. minúte putoval po druhej žltej karte predčasne pod sprchy Kristián Koštrna.

AS Trenčín Spartak Trnava ONLINE dnes Fortuna liga LIVE

Hral sa obojstranne útočný futbal, v úvode dominovali "andeli", ktorí vysoko napádali súpera, z čoho pramenila aj prvá veľka šanca Ristovského, kanonierske vlohy však ešte trnavský hrot nepotvrdil.

Ďalšiu dobrú príležitosť pripravil Ristovskému centrom Mikovič, severomacedónsky útočník namieril hlavičkou z päť metrov do bočnej siete. Spartak sa ujal vedenia v 15. minúte. Bamidele sklepol loptu nabiehajúcemu Mikovičovi na krídlo, ten mu prihrávku vrátil do  šestnástky a Nigérijčan z prvej poslal loptu do siete - 1:0.

Žilina mohla odpovedať, Iľkov pokus však prešiel vedľa žrde a Ďurišov pokus zblokovala hradba trnavských tiel. Na opačnej strane vyslali nebezpečné strelecké pokusy Cabral a Mikovič. Trnava znova udrela v 31. minúte.

Po rohovom kope hlavičkoval Grič na Bamideleho a ten z zblízka pridal svoj druhý gól v stretnutí. Žilina sa nezlomila a ešte do prestávky korigovala Javorčekom, ktorý poľahky vnikol do trnavskej  šestnástky a trnavský brankár Rusov sa po jeho strele k vzdialenejšej žrdi už len márne načahoval - 2:1.

V úvode druhého polčasu sa hra odvíjala viac v strede poľa. Trnava hrala od 58. minúty bez vylúčeného Koštrnu, napriek tomu mala zanedlho gólovú príležitosť, ktorú Bukata nepremenil.

S koncovkou si v tutovke po Iľkovej akcii nepotykal na protipóle ani striedajúci Bičachčjan, neskôr z päťky nebezpečne hlavičkoval Jibril a ranu Kurminovského o čosi neskôr vyrazil Rusov. Trnavčania žilinský nápor ustáli a po víťazstve 2:1 sa vyhupli na úkor MŠK na tretie miesto tabuľky, keď v štyroch jarných zápasoch ešte nestratili ani bod.

Fortuna liga 2021

AS Trenčín Spartak Trnava -:-

AS Trenčín
2 : 0
(1:0)
FC Spartak Trnava

Góly: 21. Čataković, 89. Ikoba. ŽK: 7. Slávik (TRE), 42. Kmeť (TRE), 78. Ikoba (TRE) – 83. Trajkovski (TRN).
AS Trenčín: Kukučka – Pirinen (51. Pires), Kapuadi, Križan, Slávik (46. Yem) – Zubairu, El Mahdioui, Kmeť (67. Ikoba) – Corryn (81. Ghali), Čataković, Demitra (67. Gaži).
FC Spartak Trnava: Rusov – Miković, Tumma, Twardzik, Turňa – Grič, Savvidis (79. Olejník) – Ristovski (71. Iglesias), Saymon, Bukata (71. Trajkovski) – Bamidele Isa (79. Kolesár).
89 gól Trenčín dal gól!
EDUVIE IKOBA si hodil do behu loptu okolo obrancu a zrýchlil, loptu si kryl až do šestnástky, z pravej strany obstrelil brankára a poistil domáce vedenie.