AS Trenčín FC Spartak Trnava ONLINE Fortuna liga dnes

3. 4. 2021 |

AS Trenčín dnes v šlágri Fortuna ligy doma privíta FC Spartak Trnava. Sledujte duel ONLINE od 17:00 hod.

Lucas Demitra nastúpil na prvý zápas za mužov AS Trenčín. FOTO: astn.

Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 2. kola skupiny o 1.-6. miesto vo Fortuna lige nad AS Trenčín 1:0. O výhre domácich rozhodol v 64. minúte gól Ramona do vlastnej siete.

Úvodné dejstvo veľa futbalovej krásy neprinieslo. V chladnom počasí sa hrala obojstranne vyrovnaná partia. Do prvej streleckej príležitosti sa dostal Kyziridis, no z 18 metrov mieril tesne vedľa. V 21. min sa dostal do koncovky Menich, ktorého strelu z uhla Kukučka vytesnil na rohový kop.

Hralo sa hore-dole, ale snaha na oboch stranách končila na hranici malého vápna. V nadstavenom čase prvého dejstva skúšal štastie El Mahdioui, ktorého strelu z priameho kopu Chovan vyrazil.

Po zmene strán bolo predsalen na hracej ploche viac vzruchu. V 56. min po závare v pokutovom území hostí vypálil Kyziridis, ktorého strelu odvrátil jeden z brániacich hráčov.

Vzápätí sa na opačnej strane rútil Roguljič sám na bránu, Chovan vytiahol skvelý zákrok. V 58. min Corrynov center z rohového kopu našiel na päťke Gažiho, ten v dobrej pozícii prestrelil. Do vedenia išli domáci v 64. minúte,

Ďubek rozohral rohový kop, Kovaľ napálil z prvej a dezorientovaný Ramon hlavou prekonal bezmocného Kukučku. V 76. minúte sa Hrnčár vydal na dlhé sólo z vlastnej polovice, jeho dobre mierenú strelu pod brvno Kukučka stihol vytesniť.

Trenčania boli blízko k vyrovnaniu v 80. minúte, avšak striedajúci Tučný zoči-voči Chovanovi neuspel. V stretnutí o jednom góle sa napokon z najtesnejšieho víťazstva tešili domáci.

AS Trenčín
0 : 1
(0:0)
FC Spartak Trnava

Góly: 76. Ristovski (pen.). ŽK: 73. Križan (TRE), 75. Šulek (TRE) – 80. Miković (TRN), 90+1. Takáč (TRN). Rozhodca: Ruc – Bednár, Kováč – Somoláni.
AS Trenčín: Kukučka – Yem, Križan, Šulek, Pirinen (46. Madu) – El Mahdioui – Ghali (82. Gaži), Lavrinčík, Zubairu (70. Kadák), Tučný (70. Corryn) – Ikoba (82. Letenay).
FC Spartak Trnava: Takáč – Koštrna, Kóša, Twardzik, Miković – Savvidis, Grič – Saymon (90. Benovič), Vlasko (81. Kolesár), Bamidele Isa (78. Yao) – Ristovski.
90+1 dôležité V druhom polčase sa nadstavujú ešte dve minúty nad rámec riadneho hracieho času.
76 gól Trnava dala gól!
Autorom gólu z pokutového kopu je MILAN RISTOVSKI, ktorý pohotovo umiestnil loptu do protipohybu gólmana. Stav stretnutia je 0:1!
75 dôležité Martin Šulek zachytil loptu rukou vo vlastnej šestnástke, a tak bude FC Spartak Trnava zahrávať pokutový kop!
38 dôležité Ristovski si spracoval loptu na prsia, vylepšil si streleckú pozíciu a následne zakončil približne z dvadsiatich metrov. Kukučka sa len bezmocne prizeral ako tesne míňa pravú žrď svojej bránky.
23 dôležité Do obrovskej príležitosti sa dostával Ikoba, ktorý s loptou prešiel až do pokutového územia, odkiaľ sa snažil zakončiť. V poslednej chvíli mu loptu z kopačky skvelým zákrokom zobral jeden z obrancov. Trenčín s rohovým kopom.
18 dôležité Takáč musel reagovať na strelecký pokus Yema, ktorý sa dostal k odrazenej lopte. Tú však nasmeroval len do stredu brány.