Alexander Ovečkin prekoná Waynea Gretzkého, myslí si Jaromír Jágr

24. 11. 2020 |
 

Jaromír Jágr, Alexander Ovečkin, Wayne Gretzky, rekord, NHL, gól. Jaromír Jágr sa vyjadril, že Alexander Ovečkin môže vyrovnať a dokonca prekonať rekord Wayena Gretzkého. Svoj názor vylsovil pri príležitosti osláv 70. výročia Avangardu Omsk, v ktorom pôsobil, keď hral v KHL.

Ruský kapitán Capitals Alexander Ovečkin v zápase hokejovej NHL Philadelphia Flyers - Washington Capitals  vo Washingtone 27. januára 2016. FOTO TASR/AP

Jaromír Jágr, Alexander Ovečkin, Wayne Gretzky, rekord, NHL, gól. Český hokejista Jaromír Jágr verí, že Alexander Ovečkin môže prekonať rekord Waynea Gretzkého v počte strelených gólov v NHL. "The Great One" ich počas kariéry dosiahol v základnej časti 894, ruský krídelník ich má na konte 706 a v historickej tabuľke je ôsmy.

Hoci má kapitán Washingtonu už 35 rokov a Jágr najprv pochyboval, že by sa vôbec priblížil ku kanadskej legende, jeho stabilná forma ho donútila zmeniť názor. 

 "Pred šiestimi rokmi som tomu neveril, ale Alex sa zmenil k lepšiemu a je oveľa efektívnejší, ako bol v mladosti. Tvrdo na sebe pracuje a ak zostane zdravý, môže zlomiť Gretzkého rekord," citoval Jágra web NHL 

Jaromír Jágr chce hrať ďalej

Český útočník je v historickom poradí kanonierov na treťom mieste, keď nastrieľal 766 gólov. Zámorskú kariéru už dávnejšie ukončil, ale stále sa angažuje v rodnom Kladne. Tento rok síce neodohral žiadny zápas, ale podľa jeho slov sa ešte nechystá zavesiť korčule na klinec:

"Toto je iná doba. Nikto nevie, čo bude zajtra. Tento rok som netrénoval tak poctivo ako tie minulé, ale chcem si ešte zahrať. Hokej je náročnejší, ako bol a neviem ako dlho to potiahnem. Už nemám toľko motivácie, ale určite nechcem, aby toto bol môj posledný rok. 

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo