Adam Žampa obrovský slalom 2. kolo muži ONLINE Adelboden lyžovanie dnes sobota LIVE

9. 1. 2021 |
 

Adam Žampa, obrovský slalom, 2. kolo, lyžovanie, muži, dnes, sobota, live. Adam Žampa dnes postúpil do 2. kola. Obrovský slalom v Adelboden pokračuje od 13:30 hod. 

Adam Žampa počas jazdy v obrovskom slalome. FOTO TASR/AP.

Adam Žampa, obrovský slalom, 2. kolo, lyžovanie, muži, dnes, sobota, live. Švajčiarsky lyžiar Loic Meillard sa usadil na čele v 1. kole sobotného obrovského slalomu Svetového pohára. V Adelbodene viedol o 30 stotín sekundy pred Francúzom Alexisom Pinturaultom, priebežne tretí bol ďalší Švajčiar Marco Odermatt (+0,70 s).

Slovenský reprezentant Adam Žampa figuroval po odjazdení úvodnej tridsiatky na štrnástom mieste s odstupom 2,21 s za lídrom a smeroval do 2. kola (13.30 h).

Adam Žampa obrovský slalom 2. kolo muži ONLINE Adelboden lyžovanie dnes sobota LIVE

Meillard sa vydal na trať najprestížnejšieho obrovského slalomu alpského kalendára ako prvý a aj v najstrmších úsekoch predviedol čistú jazdu, vďaka ktorej ho z vedúcej priečky nezosadil nikto zo súperov.

Člen elitnej žrebovanej sedmičky Tommy Ford z USA mal krátko pred cieľom ťažký pád, pri ktorom dopadol na hlavu a krk a skončil v záchranných sieťach, kde zostal nehybne ležať.

Dlho ho ošetrovali priamo na mieste a potom ho vrtuľníkom transportovali do nemocnice v Berne. Agentúra AP s odvolaním sa na švajčiarsku televíziu informovala, že Ford počas ošetrovania komunikoval, bližšie správy o jeho zdravotnom stave však počas súťaže neboli známe.

Preteky boli prerušené približne na polhodinu. Po tejto pauze sa vygradovanou jazdou medzi dvoch domácich reprezentantov vklinil Pinturault, víťaz predchádzajúcich dvoch "obrákov" vrátane piatkového v Adelbodene.

Adam Žampa obrovský slalom 2. kolo muži ONLINE Adelboden lyžovanie dnes sobota LIVE

Okrem neho a Odermatta nabral menšie než sekundové manko jedine Nór Aleksander Aamodt Kilde, ktorý s číslom 15 zaostal o 0,98 s.

Adamovi Žampovi ušiel v piatok postup do druhého kola o päť stotín sekundy. O deň neskôr so štartovým číslom 21 sa po dojazde zaradil na štrnástu pozíciu, keď dokázal zrýchliť predovšetkým v dolnej pasáži.

Z nasledujúcich lyžiarov ho už nikto neprekonal, rovnaký čas dosiahol Talian Giovanni Borsotti. Andreas Žampa so 46-kou prišiel o šancu na postup už v cieli, kde sa zaradil na 34. miesto, klesol ešte o dve priečky.

Aktualizuj online prenos
1 dôležité Loïc Meillard je napokon rád, že sa dostal vôbec na pódium! Meillard spravil v strede trate veľkú chybu a už to vyzeralo, že bude až štvrtý, ale napokon to udržal na to tretie miesto!
2 dôležité Francúzsky reprezentant Alexis Pinturault si držal výborný náskok od úvodu a je jasné, že dnes bude minimálne druhý! Predbežne je teda na prvom mieste a Loïc Meillard bude mať čo robiť, aby obhájil prvé miesto z prvého kola!
3 Najlepšia trojicka po prvom kole je už tu! Marco Odermat zo Švajčiarska to držal v zelených číslach, ale záver dosť pokazil a predbežne je druhý! Už je teda jasné, že Filip Zubčić bude na stupni víťazov!
4 Aleksander Aamodt Kilde z Nórska striedal lepšiu pasáž trate s horšou, ale nestále atakoval Zubčićove prvé miesto, ktoré však napokon nezískal a predbežne je druhý, dnes bude v TOP 5 určite!
5 dôležité A sme pri najlepšej päťke! Chorvátsky reprezentant Filip Zubčić zažíva veľmi vydarenú sezónu a stále dokáže prekvapiť. Od úvodu ide do jazdy s rizikom, rovnako to držal v zelených číslach a napokon ide na predbežné prvé miesto, to je veľká spokojnosť!
6 Francúzsky reprezentant Thibaut Favrot sa držal v zelených číslach, ale v závere spravil veľmi hrubú chybu a napokon to stačí len na predbežné 4. miesto!
7 Roland Leitinger z Rakúska išiel celkom opatrne svoju jazdu v druhom kole a predbežne sa zaradil na 3. miesto, záver nebol vôbec ideálny, ale spokojný ako tak byť môže.
8 Po krátkej prestávke sa na trať dostal ďalší Švajčiar a to Gino Caviezel. Ten sa napokon zaradil po peknej jazde na predbežné druhé miesto, čím vytlačil svojho kolegu Murisiera.
Nasleduje krátka prestávka!
9 Švajčiarsko má v prvej desiatke po prvom kole až štvornásobné zastúpenie. Justin Murisier išiel z tejto výpravy na trať v druhom kole ako prvý, predbežne ide na druhé miesto.
10 dôležité A už sme v prvej desiatke po prvom kole. Tú uzatváral Luca De Aliprandini z Talianska. Zelené čísla si po aktívnej jazde stále držal a o pol sekundy zdolal Manuela Fellera a ide na predbežné prvé miesto!
11 Nemecký reprezentnat Alexander Schmid hneď v úvode výrazne chyboval a vypadol z tempa. Predbežne je na 13. mieste a aj pre neho je podstatné, že dnes bude bodovať.
12 Henrik Kristoffersen z Nórska nešiel vydarenú jazdu v druhom kole, nebolo to ideálne ani v tom prvom. Nórsky reprezentant sa trápi v tejto sezóne, predbežne je na 16. mieste, čo je dosť veľký prepad.
13 Francúzsky reprezentant Victor Muffat-Jeandet patrí medzi zaujímavé mená v jednotlivých pretekoch, ale obrovský slalom mu nejako nevychádza ako by chcel. Predbežne je teraz na 10. mieste.
14 O štrtnáste miesto sa Adam Žampa delil po prvom kole s talianskym reprezentantom Giovannim Borsottim. Ani on nezosadzil Fellera z prvého miesta, predbežne sa dostáva na 4. miesto, takže si polepší oproti prvému kolu.
14 dôležité Adam v úvode chytil rytmus, ale potom prišla chyba a takmer vypadol! Napokon to ustál a bojoval ďalej aj keď bezchybná jazda to už potom neobola a napokon je rád, že prišiel do cieľa. Štrnáste miesto si napokon neudrží, ale podstatná vec je, že dnes bude bodovať! Predbežne mu patrí 10. miesto.
14 dôležité No a po krátkej prestávke sa na trať v druhom kole dostáva slovenský reprezentant Adam Žampa! Držíme palce!
Nasleduje krátka prestávka!
16 Mathieu Faivre z Francúzska nijak neprekvapil, predbežne je až na 4. mieste, dnes však bude bodovať a oproti prvému kolu si mierne polepšil.
17 Sklamanie prvého kola je Leif Kristian Nestvold-Haugen z Nórska so štartovným čislom 2. Napokon druhé kolo ani nedokončil a dnes tak bodovať nebude!
18 Nezosadil ho ani Riccardo Tonetti z Talianska, predbežne sa po agresívnej jazde zaradil na 4. miesto, s čím je spokojný, keďže to je oproti prvému kolu u neho zlepšenie.
19 Rakúsky reprezentant Marco Schwarz ide na druhé miesto za svojho reprezentačného kolegu! Schwarz napokon zaostal len o 3 stotiny, Feller je tak stále prvý.
20 Erik Rad z Kanady šiel odvážne do svojej jazdy a celkom sa mu to aj vyplatilo. Na prvé miesto sa síce nedostal, ale predbežne ide na druhé miesto so stratou len 8 stotín.
21 Ruský reprezentnat Ivan Kuzněcov začal veľmi zle a v cieli to stačí len na predbežné 6. miesto, svoj výkon v druhom kole tak nezlepšil.
22 River Radamus sa po svojej jazde zaradil za svojho reprezentačného kolegu, Američanovi patrí predbežné 5. miesto, s čím bol v cieli spokojný.
23 Potom sa na trať dostal jeho reprezentačný kolega Stefan Brennsteiner. So svojou jazdou ale spokojný nebude, po hrubých chybách je na predbežnom 6. meiste.
24 Ďalším rakúskym reprezentantom na trati v druhom kole je Christian Borgnas. Pri svojom druhom štarte v obráku v tomto ročníku si pripíše prvé body, predbežne je na 3. mieste a posunie sa tak oproti prvému kolu vyššie.
25 Stefan Hadalin zo Slovinska prekvapil v prvom kole a s druhým vysokým štartovným číslom sa dostal do druhého kola, včera postúpil na úrok nášho Adama Žampu. Toto druhé kolo mu nevyšlo podľa predstáv a predbežne je na 6. mieste.
26 Švajčiarsky reprezentant Cedric Noger však nepredvieol rovnako vydarenú jazdu Američan a predbežne je na piatom mieste.
27 Ryan Cochran-Siegle z USA prekvapil ešte pred vianočnými sviatkami svojím víťazstvom v Zjazde a darí sa mu aj v SuperG. Zatiaľ je však najpomalším pretekárom v druom kole.
28 dôležité Rakúsky reprezentant Manuel Feller napokon prekonáva nórskeho súpera a ide na predbežné prvé miesto! Dnes však pôjde ešte vyššie, prvýkrát v tejto sezóne si pripíše body za obrovský slalom!
29 Až štyria reprezentanti Nórska sa dostali do druhého kola a teraz sme sledovali jazdu Fabiana Wilkensa Solheima, ktorý bol napokon lepší ako Rönngren a so svojim časom môže pomýšľať aj na vyššie konečné umiestnenie.
30 Ako prvý sa na trať v druhom kole dostal Mattias Rönngren zo Švédska a to so štartovným číslom 53! Pre neho už bol samotný úspech postup sem do druhého kola, jeho čas 1:10.16 je lepším ako v prvom kole.
časová značka Druhé kolo obrovského slalomu v Adelbodene sa práve začalo!
Na štarte je už všetko pripravené na začiatok druhého kola. Budeme spoločne držať palce Adamovi Žampovi, všetkým želám príjemný športový zážitok!
Poradie po prvom kole:

1. Loïc Meillard (SUI) 1:09.38
2. Alexis Pinturault (FRA) +0.30
3. Marco Odermatt (SUI) +0.70
4. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) +0.98
5. Filip Zubčić (CRO) +1.02
6. Thibaut Favrot (FRA) +1.40
7. Roland Leitinger (AUT) +1.47
8. Gino Caviezel (SUI) +1.49
9. Justin Murisier (SUI) +1.51
10. Luca De Aliprandini (ITA) +1.78
11. Alexander Schmid (GER) +1.82
12. Henrik Kristoffersen (NOR) +2.08
13. Victor Muffat-Jeandet (FRA) +2.13
14. Giovanni Borsotti (ITA) +2.21
14. Adam Žampa (SVK) +2.21
16. Mathieu Faivre (FRA) +2.22
17. Leif Kristian Nestvold-Haugen (NOR) +2.23
18. Riccardo Tonetti (ITA) +2.26
19. Marco Schwarz (AUT) +2.27
20. Erik Read (CAN) +2.42
21. Ivan Kuzněcov (RUS) +2.55
22. River Radamus (USA) +2.56
23. Stefan Brennsteiner (AUT) +2.63
24. Christian Borgnas (AUT) +2.71
25. Stefan Hadalin (SLO) +2.73
26. Cedric Noger (SUI) +2.74
27. Ryan Cochran-Siegle (USA) +2.78
28. Manuel Feller (AUT) +2.83
29. Fabian Wilkens Solheim (NOR) +2.95
30. Mattias Rönngren (SWE) +3.04
Prajem príjemné športové popoludnie všetkým fanúšikom alpského lyžovania! Dnes je u mužov na programe obrovský slalom vo švajčiarskom Adelbodene a o 13:30 sa ide druhé kolo. Do neho sa podarilo prebojovať aj slovenského reprezentantovi Adamovi Žampovi, po prvom kole sa delí o vynikajúce 14. miesto! Verme, že sa mu bude rovnako úspešne dariť aj v druhom kole, z ktorého vám ponúkame náš online textový prenos.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 13:30.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo