ZÁPASY, program, tabuľka, Slovensko - MS 2019 v hokeji 🏒🇸🇰

Zápasy, program, tabuľka, Slovensko. MS 2019 v hokeji sa hrajú tento rok na Slovensku. Na domácich štadiónoch v Košiciach a v Bratislave privítame hokejové MS po druhýkrát.

MS 2019 v hokeji, zápasy, program, tabuľka, Slovensko, hokej

MS v hokeji 2019 Slovensko Foto - TASRSlovenskí hokejisti začnú domáce MS 2019 v hokeji zápasom Slovensko - USA. Zápas sa hrá v piatok 10. mája 2019 od 20:15. Hneď na druhý deň hrajú Slováci proti Fínsku a postupne ešte nastúpia v skupine A proti Kanade, Nemecku, Francúzsku, Veľkej Británií a Dánsku.

Prezident SZĽH Martin Kohút verí, že MS 2019 v hokeji v Bratislave a Košiciach prekonájú divácku návštevnosť rovnakej akcie z roku 2011. Zápasy MS vtedy na oboch štadiónoch videlo 406,804 divákov, v priemere je to teda 7264 na zápas. Je predpoklad, že toto číslo bude teraz väčšie.

MS 2019 v hokeji, zápasy, program, tabuľka, Slovensko, hokej

Organizačný výbor MS si už prevzal obe arény, v ktorých sa momentálne finišuje s prípravami. Chystá sa zázemie pre tímy, hostí, médiá i fanúšikov. V Bratislave sa rekonštruujú podlahy, nainštalované je nové osvetlenie, a taktiež mantinely podľa požiadaviek IIHF. Mantinely v Košiciach vymenili už začiatkom februára.

Na vonkajších stenách Steel arény pribudlo nové opláštenie vo farbách MS. Hlavný motív vizuálu je hokejista, maskot Macejko a silueta košickej dominanty Dómu sv. Alžbety.

 


"Napriek tomu, že zápasy Slovenska a Česka sú momentálne nedostupné, stále sú v predaji ďalšie zaujímavé duely. Veríme, že do oboch hál sa dostanú nielen skalní fanúšikovia, ale aj rodiny s deťmi. Verím, že si odnesú veľa neopakovateľných zážitkov. Chceme tieto MS urobiť ináč ako v roku 2011, najmä čo sa týka fanzón," zdôraznil šéf slovenského hokeja na stredajšej tlačovej konferencii v Bratislave.

MS 2019 v hokeji zápasy Slovensko

MS 2019 v hokeji zápasy Slovensko

 

 

Všetky informácie o MS 2019 v hokeji - kliknite

ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo