Škandál v Európskej lige. Obrancu Slavie Praha zbili po zápase do krvi. Pri všetkom bol Steven Gerrard

19. 3. 2021 |

Osemfinále Európskej ligy medzi SK Slavia Praha a Glasgow Rangers mal škandalóznu dohru. Po súboji mal totiž domáci hráč zbiť v tuneli hosťujúceho obrancu do krvi, pričom sa mal na všetko dívať tréner Steven Gerrard.

Uprostred fínsky stredopoliar Rangers Glen Kamara, napravo český obranca Slavie Ondřej Kúdela v hádke. FOTO: TASR/AP.

Potom ako SK Slavia Praha vyradila v osemfinále Európskej ligy Glasgow Rangers, sa na ihrisku a najmä v útrobách štadióna Ibrox Park udiali viaceré scény, ktoré nepatria do futbalu. Už počas samotného stretnutia boli domáci hráči veľmi nervózny z vývoja zápasu, ktorý napokon prehrali 0:2 a vypadli.

Za všetko hovorí zákrok domáceho Roofea, ktorý dostal červenú kartu len po šiestich minútach pobytu na ihrisku, keď vysokou nohou kopol do hlavy brankára Kolářa a spôsobil mu krvavé zranenie. Nahradiť ho musel 18-ročný mladík Vágner.

Po domácej remíze 1:1 to "zošívaní" v Glasgowe napokon zvládli perfektne, pretože v 73. minúte dostal po faule druhú žltú, resp. červenú kartu domáci Balogun a z následného priameho kopu výstavne trafil Stanciu.

To absolútne vytočilo hráčov Glasgow Rengers, ktorí pokračovali v tvrdom futbale, čo už neuniesol obranca Slavia Ondřej Kúdela. Ten pribehol v 87. minúte stretnutia ku Glenovi Kamarovi a fínskemu obrancovi tmavej pleti v emóciách adresoval neslušné slová, vďaka čomu vyprovokoval strkanicu.

SK Slavia Praha požiadala o doriešenie políciu

Toho po stretnutí obvinil domáci kouč Steven Gerrard z rasizmu. "S Glenom mám veľmi silný vzťah, stopercentne mu verím. Ďalší hráči okolo to počuli tiež. Sem teraz naštvaný. Niekedy sa počas kariéry stanú veci, ktoré sú dôležitejšie než samotný futbal. A to sa stalo dnes. Teraz je to na UEFA. Dúfam, že to nezametú pod koberec," citovali škótske média Gerrarda, bývalého kapitána anglickej reprezentácie.

Šokujúce však bolo to, že samotný kouč a legenda anglického futbalu mala byť osobne pri tom, ako v tuneli českého obrancu Ondřeja Kúdelu do krvi zbil práve Glen Kamara.

"Tím nebol po zápase vpustený do kabín a Kúdela bol zbabelo bez varovania zbitý päsťami do tváre hráčom Kamarom za prítomnosti sténera Stevena Gerrarda. V škou boli i zástupcovia UEFA, ktorí boli pri celom incidente osobne prítomní," uviedla Slavia v oficiálnom vyhlásení. "Ondra je v starostlivosti lekárov na hoteli. Veríme, že bude v poriadku. Po prílete podstúpi podrobné vyšetrenie v Prahe."

Zástupcovia SK Slavia Praha požiadali miestnu políciu o prešetrenie celého prípadu, čo potvrdil aj samotný prezident klubu Jaroslav Tvrdík. „Na žiádosť Slavie prípad rieši miestna polícia. Prajeme si podrobné vyšetrenie celej situácie zo strany UEFA,“ doplnil Tvrdík.