HK Poprad HC 07 Detva ONLINE dnes play-off štvrťfinále

1. 4. 2021 |

HK Poprad dnes doma odohrá 2. zápas štvrťfinálovej série s HC 07 Detva. Sledujte duel ONLINE od 15:00 hod.

HK Poprad bude dnes opäť jasným favoritom, čo potvrdil už včera, keď svojho súpera zdolal jednoznačne 6:3. Domáci Popradčania mali do prvého zápasu štvrťfinále play-off proti Detve raketový nástup. Už v 3. minúte rozvlnil sieť za chrbtom Petríka Livingston.

O tri minúty neskôr potrestal chybu v rozohrávke Detvy aj vďaka prispeniu odrazu puku od rozhodcu nekompromisný Handlovský  - 2:0. "Kamzíci" mali v prvej časti hry aj ďalšie šance, ale svoje vedenie nevylepšili. Naopak hostia spod Poľany sa s pribúdajúcimi minútami dostávali do tempa.

HK Poprad HC 07 Detva ONLINE dnes Tipos extraliga play-off štvrťfinále LIVE

V 24. minúte to potrdil Askarov počas prvej presilovky hostí, keď strelou po ľade prekonal brankára Popradu po prvý raz. Scenár z posledných domácich zápasov Popradu sa opakoval. Popradčania totiž znova prišli o sľubné vedenie v zápase. V 27. minúte sa zblízka presadil dorážkou nikým nepokrytý Čacho - 2:2.

Vzápätí poskakoval puk za už prekonaným Petríkom po Zagrapanovej strele, ale Livingstom ho nedopravil do odkrytej časti bránky. Domáci sa však presadili z nasledujúcej akcie. Mashinterovo zakončenie posunul za bránkovou čiarou pohotový Mešár.

Poprad sa z vedúceho zásahu dlho netešil. Detva opäť biliardovo zahrala presilovkovú kombináciu a na jej konci bol Askarov - 3:3. V ďalšom priebehu druhej tretiny sa hostia vinou dvoch po sebe idúcich faulov poslali do trojice.

Presilovku 5 na 3 využil po rýchlych prihrávkach Skokan. V pokračujúcej presilovke o jedného hráča zahodil vyloženú šancu Zagrapan. Petrík proti nemu vytiahol pohotový zákrok.

Po necelých šiestich minútach hry v tretej tretine zahodil nemožné Zagrapan. Na bránkovej čiaru mu gólovú dorážku zblokoval obranca Detvy Rymsha. Na tri kompletné útoky hrajúci hostia držali s "kamzíkmi" krok, ale do vyložených streleckých pozícií sa nedostávali. Poprad kontroloval hru.

V 55. minúte strieľal z medzikružia osamotený Jendroľ. S jeho pokusom si popradský brankár poradil. Gólovú poistku pridal v 56. minúte po kombinácii prvého útoku nešťastným tečom do vlastnej bránky obranca Detvy Lalík. Gól bol pripísaný popradskému útočníkovi Skokanovi.

Necelé dve minúty si vzala lavička hostí oddychový čas. Detva to následne skúšala v šestici. Konečné skóre zápasu 6:3 spečatil do prázdnej brány Haščák. Poprad sa ujal vedenia v sérii 1:0 na zápasy.

HK Poprad
4 : 3
(1:1, 3:2, 0:0)
HC 07 WPC Koliba Detva

Góly a asistencie: 19. Skokan (Drgoň, Haščák), 28. Tavi (Mashinter, Višnevskij), 36. Višnevskij (Haščák), 38. Skokan (Svitana) – 3. Čacho, 32. Charbonneau (King), 35. Žilka (King). Rozhodca: Tvrdoň, Goga – Synek, D. Konc ml..
HK Poprad: Vošvrda (35. Hamerlík) – Drgoň, Brejčák, Višnevskij, Dalhuisen, Ulrych, Kramár, Hudec – Svitana, Skokan, Haščák – Tavi, Preisinger, Vandas – Livingston, Zagrapan, Handlovský – Mešár, Matej Paločko, Mashinter – Jevoš
HC 07 WPC Koliba Detva: Petrík (Lazušin) – Jendroľ, Turan, Rymsha, Gachulinec, Rais, King, Bača, Lalík – Ščurko, Klíma, Ľupták – Askarov, Downing, Sýkora – Cox, Čacho, Charbonneau – Magdolen, V. Fekiač, Žilka
59:53 Trevor Cox po predchádzajúcej akcii ešte nepríjemne hokejkou udrel do masky Petra Hamerlíka. Je vylúčený na dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou a Ivan Višnevskij za podrazenie.
59:52 dôležité Detvania vyhrali vhadzovanie, rozbehli ihneď svoju powerplay, teraz vo formáte štyroch proti štyrom. Strieľal spomedzi kruhov Downing, Hamerlík zakročil.
59:17 Vylúčenie v tíme HK Poprad (Ulrych – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HC 07 WPC Koliba Detva (Fekiač – 2 min., hrubosť).
59:17 dôležité Hlavný rozhodca si overoval situáciu aj s videorozhodcom, gól neplatí.
59:17 Po Coxovej strele z pravého kruhu Hamerlíkovi jemne prepadol puk, natlačili sa hráči do brány, napokon bola aj posunutá brána a nastala riadna skrumáž.
58:49 Puk je skrytý v rohu klziska pri mantineli, bojuje sa oň.
58:32 Detvania s pukom v pásme, šiesti proti piatim.
58:06 Petrík už vykorčuľoval z brány, detvianska brána je prázdna.
57:52 Detvania prehrali buly v útočnom pásme, zatiaľ Petrík z brány nemôže vyjsť.
57:46 dôležité Oddychový čas si berie tréner Detvy Ernest Bokroš.
57:28 Po vyhratom buly strela nevyšla Klímovi, puk mu unikol z čepele a potom popradskí hokejisti dostali puk preč z obranného pásma.
56:58 Pred Haščákom sa na pravom krídle otvoril priestor. Popradský najproduktívnejší hráč triafal len priamo do Petríka.
56:14 dôležité Drgoň jemne nahadzoval od modrej čiary, strela bola zblokovaná, následne dorážal Mešár, Petrík bol už poriadne roztiahnutý a Mešár to napálil do pravej žŕdky.
55:49 Strela Jeffreyho Kinga od modrej čiary bola zblokovaná a puk vyletel na ochrannú sieť.
55:08 Tak teraz je to pre zmenu zakázané uvoľnenie Popradu. Ulrych vypálil puk preč cez všetky čiary.
54:01 Peknú spoluprácu predviedli Haščák so Svitanom, vymenili si puky počas prechodu do útočného pásma, streleckou koncovkou však triafal Svitana mimo brány.
53:34 Brejčák nahadzoval do útočného pásma, puku sa ujal pri zadnom mantineli Sýkora, ktorý to napaľoval cez celé klzisko, no je z toho znovu len zakázané uvoľnenie.
53:05 Charbonneau chcel naháňať vyhodený puk, napokon ho však nedostihol a je z toho zakázané uvoľnenie hostí.
52:25 Po tri a pol minúte je hra prerušená. Videli sme prelievanie hry zo stranu na stranu, zarezonovala aj šanca Klímu, ktorého pohotovo vychytal Hamerlík. Prerušená je hra teraz kvôli ofsajdu Detvy.
51:34 Tak po naskočení Handlovského Popradčania mali viacero šancí, Skokan to na dvakrát nevyužil a následne Haščáka taktiež vychytal brankár Petrík.
50:42 River Rymsha vyrazil dopredu po ľavom krídle, triafal to z kruhu a Hamerlík musel použiť svoj betón.
50:08 Detvania boli minútu usadení v útočnom pásme. Prihrávali si to veľmi dlho, bolo to bez strely na bránku, až prišla nepresná rana Charbonneaua, ktorá vyhnala Detvu z útočného pásma.
48:54 Zbytočný útočný faul Lukáša Handlovského. Dostáva dve minúty za hákovanie.
48:35 Gachulinec dostal prihrávku na modrú čiaru a nastrelil to priamo do lapačky Hamerlíka. Vhadzuje sa pred popradskou bránkou.
47:46 dôležité Svitana prihrávkou z pravého kruhu medzi kruhmi výborne našiel voľného Marcela Haščáka. Petrík však výborne vykorčuľoval z brány, zmenšil strelecký uhol a zastavil strelu Haščáka.
47:16 Za bránkou má puk Matúš Rais, ktorý čaká na čerstvých spoluhráčov zo striedačky. Popradčania striedajú taktiež.
46:00 dôležité Tak toto bola dobrá pozícia pre Detvu. Spomedzi kruhov sa k strele dostal Trevor Cox a vôbec to nemieril zle. Jeho strela švihom opečiatkovala pravú Hamerlíkovu žrď.
45:17 Ščurko sa dostal do menšej zrážky s Tavim, nevyzeralo to však až tak tragicky ako na prvý pohľad.
44:39 Jonathan Charbonneau prekorčuľoval po ľavom krídle, bekhendom strieľal z kruhu, ale len priamo na hruď gólmana Hamerlíka.
44:26 Coxovi ušiel puk v útočnom pásme, dopredu sa objavila možnosť pre Haščáka, no už nestihol dokorčuľovať puk.
42:54 Detvania získali útočné pásmo, mali však problém so spracovaním puku a napokon sa k nemu prebojovať nedokázali.
41:43 Ščurko bol odstavený od strely, no do pozície sa dostal Matej Ľupták, ktorého zakončenie spomedzi kruhov bolo tiež zblokované.
41:12 Hudec dlhou prihrávkou na modrú čiaru hľadal Svitanu, ktorý však bol obsadený a k letiacemu puku sa nedostal.
40:32 Detvania začali tretiu tretinu ešte s krátkou presilovkou, usadenie sa v pásme im však nevyšlo a Dalhuisen vyhodil puk.
Prostredná časť hry bola gólovo veľmi bohatá a bolo to ako na hojdačke. Najprv poslal Poprad do vedenia v 28. minúte Tavi. Detvania otočili skóre vďaka zásahom Charbonnneaua a Žilku, kamzíci sa však vrátili do zápasu a opätovne otočili stav na svoju stranu. Presadili sa Višnevskij a Skokan. Po 40 minútach teda Poprad doma vedie nad Detvou 4:3.
39:41 dôležité Kamzíci dokonca vo vlastnom oslabení vyrazili do zaujímavého protiútoku. Preisinger dával krížom na ľavý kruh Dalhuisenovi, ktorému sa otváral na prihrávku aj Vandas. Dalhuisen to však riešil sám a trafil len do Petríka.
39:02 Charbonneau to opäť skúsil páliť zo svojej pozície, mieril však iba do výstroje Hamerlíka, ktorý vyrážal.
38:38 Presilovkovú príležitosť na vyrovnanie majú aj Detvania. 2+10 minút za vrazenie dostáva Petr Ulrych.
38:16 Zagrapan prenechával puk Handlovskému, ktorý obkrúžil útočné pásmo, no nič zaujímavé nevymyslel.
37:21 gól Poprad dal gól!
Kamzíci využívajú presilovku a v zápase idú znovu do jednogólového vedenia. Svitana vkorčuľoval po pravom krídle do útočného pásma, prihrávkou medzi kruhy našiel DÁVIDA SKOKANA a ten okamžitou strelou prekonal rozloženého Petríka.
Asistencia: Patrik Svitana.
37:02 Popradským hráčom úvod presilovky nevychádza, brániaci sa Detvania dvakrát vyhodili puk cez celé klzisko.
36:34 Presilovku získavajú hokejisti Popradu. Jeffrey King je vylúčený za vyhodenie puku.
36:28 Zagrapan medzi kruhmi prenechával Handlovskému, ktorý švihom vystrelil, mieril však mimo brány.
35:21 gól Poprad dal gól!
Popradskí hokejisti rýchlo prichádzajú s vyrovnávajúcim gólom. Haščák na modrú čiaru nabil IVANOVI VIŠNEVSKÉMU, ktorý využil clonenie Dávida Skokana a Petrík letiaci puk vôbec nevidel.
Asistencia: Marcel Haščák.
34:17 striedanie Po treťom inkasovanom góle odchádza z popradskej brány Tomáš Vošvrda. Chrániť svätyňu naďalej bude Peter Hamerlík.
34:17 gól Detva dala gól!
Hostia sa dostávajú do vedenia v stretnutí. Popradčania prepadli v útočnom pásme, King vyrazil dopredu, prehodil puk medzi kruhmi v útočnom pásme JAKUBOVI ŽILKOVI a ten parádnou prudkou strelou švihom trafil ľavú žŕdku, od ktorej sa puk odrazil do brány. Vošvrda naozaj nemal nárok.
Asistencia: Jeffrey King.
33:53 Livingston si šikovne nakorčuľoval po ľavej strane, popri kruhu sa natlačil a skúšal to bekhendom. Gólman Petrík úspešne reagoval.
33:17 Popradčania sa po dlhšom čase dostali von z obranného pásma, nahodený puk smeroval k Tavimu, ktorý však bol na útočnej modrej čiare odzbrojený.
32:44 Prenechaný puk sa na pravom kruhu dostal na hokejku Rymshu, ktorý to chcel dávať ešte medzi kruhy, tam však spoluhráčov nenašiel.
32:01 Spoza pravého kruhu sa k strele dostal Tomáš Klíma. Jeho zakončenie bolo zblokované na ochrannú sieť.
31:18 gól Detva dala gól!
Podpoľanci využívajú presilovú hru a máme znovu vyrovnané. King si počkal na modrej čiare a perfektne to nabil na ľavý kruh JONATHANOVI CHARBONNEAUOVI, ktorý delovkou z prvej prepálil Vošvrdu.
30:35 Hostia rozbehli svoju presilovku, strelou spoza pravého kruhu to skúšal Jonathan Charbonneau, Vošvrda zasiahol úspešne.
29:53 Presilovú hru získava Detva. Dávid Skokan dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.
29:18 Skokan vymyslel dobrú prihrávku spoza bránky pred bránkovisko na Haščáka, ktorý to skúsil rýchlou strelou, ale Petrík dobre zasiahol.
28:54 Popradská štvrtá formácia bola v útočnom pásme, streleckú možnosť si však nevypracovala. Po zisku puku sa snažia ísť dopredu Detvania.
28:17 Jakub Žilka sa šikovne individuálne presadil popri pravom mantineli, natlačil sa bližšie k bráne a skúsil to strelou. Vošvrda musel zasiahnuť.
28:00 V strednom pásme sme videli stret dvoch protihráčov, no napokon to nebol dôvod, prečo sa pískalo. Dôvodom je zakázané uvoľnenie Popradu.
27:01 gól Poprad dal gól!
Kamzíci využívajú presilovku o jedného hráča a dostávajú sa v zápase do vedenia. Od modrej čiary vypálil Višnevskij, Petrík vyrážal pred seba, kde sa Mashinter neulakomil na dorážku, ale jemne bekhendom k pravému kruhu posunul JANNEMU TAVIMU a ten strelou prekonal detvianskeho brankára.
Asistencie: Brandon Mashinter, Ivan Višnevskij.
26:16 Dvojnásobná popradská presilovka je minulosťou, v jej závere ešte výborný zákrok predviedol Petrík po Skokanovej strele z uhla. Zasiahol ľavým betónom.
25:52 Drgoň po vyhratom buly netrafil bránku z dobrej pozície spomedzi kruhov a puk vyletel až von z útočného pásma.
25:45 Poprad má k dispozícii 24-sekundovú presilovku o dvoch hráčov. Matúš Rais dostáva dve minúty za podrazenie na Taviho.
25:02 Po jemnej strele Dalhuisena sa puku znovu ujali hokejisti Detvy a bezpečne sa oslobodili. Zatiaľ nie je popradská presilovka veľmi dobrá.
24:36 Haščákovi uskočila Skokanova prihrávka. Puk vypichli Detvania, Ščurko to dostával do úniku, ale puk mu takisto ušiel, a tak poriadne nevystrelil.
24:09 Po skončení popradského oslabenia budeme sledovať to detvianske. Viliam Čacho dostáva dve minúty za hákovanie.
23:28 Popradčania sú už v pätici, toto ďalšie oslabenie teda prežili bez inkasovaného gólu.
23:07 Rymsha nabíjal Gachulincovi za ľavý kruh, jeho zakončenie Vošvrda dokázal vyraziť na zadný mantinel.
22:41 Sýkora krížnou prihrávkou na pravý kruh hľadal Downinga, ten poslal nie úplne vydarenú strelu z prvej.
22:16 Grayson Downing vymyslel zaujímavú strelu tesne spoza pravého kruhu, ktorú Vošvrda musel vytesniť na zadný mantinel.
21:51 Pokus o zisk útočného pásma Detvanom nevyšiel. Domáci sa oslobodili vyhodením puku po zisku v rohu klziska.
21:15 Detva získava presilovú hru. Michael Vandas dostáva dve minúty za hrubosť.
20:54 Popradčania sa snažili o zisk útočného pásma, Detvania im to však svojou defenzívnou hrou neumožnili a dostali puk preč.
20:02 V popradskej prvej formácii na začiatok druhej tretiny nastúpil aj Patrik Svitana, ktorý je po škaredom zákroku Dominika Jendroľa z prvej tretiny v poriadku. Tak to je dobrá správa.
Úvodná tretina priniesla vcelku zaujímavý hokej. Popradčanov zaskočil inkasovaný gól v 3. minúte z hokejky Čacha po výraznej Vošvrdovej chybe a istý čas sa nevedeli dostať do zápasu. Jendroľ však v 15. minúte spáchal zbytočný a škaredý faul na Svitanu a bol vylúčený do konca zápasu. Popradčania presilovku využili, v 19. minúte vyrovnával Skokan, a tak je po 20 minútach stav nerozhodný 1:1.
19:59 Drgoňova strela od modrej čiary už po uplynutí presilovka bola zrazená na ochrannú sieť, uvidíme posledné buly v tretine.
19:38 dôležité Haščák veľmi dobrou prihrávkou pred bránku našiel Skokana, ktorý to už mal z výhodnej pozície. Petrík len naťahoval betón a stihol ním výborne vyraziť puk a zároveň bola posunutá brána po jeho zákroku.
19:24 Popradčania ešte pokračujú vo svojej presilovke. Znovu sa usadili v pásme, Haščák to dával medzi kruhy Livingstonovi, ktorý vystrelil švihom a Petrík zachytával stredom tela.
18:49 Dalhuisen šikovne prihrával pomedzi dvoch detvianskych hráčov, do pásma však skôr vnikol Skokan a je z toho len ofsajd.
18:03 gól Poprad dal gól!
Popradskí hokejisti využívajú túto presilovku a vyrovnávajú skóre. Domáci dobre hrali svoju hru v početnej výhode. Drgoň po Haščákovej prihrávke zakončoval od modrej, Petríkovi unikol puk do bránkoviska a do prázdnej bránky ho doťukol DÁVID SKOKAN.
Asistencie: Adam Drgoň, Marcel Haščák.
17:38 Haščák strieľal opäť z ľavého kruhu. Petrík vyrážal pred seba, do dorážky sa dostal Livingston, no triafal mimo brány.
17:18 Preisinger dával z pravého kruhu krížom Haščákovi, ktorý okamžite strieľal zo svojej typickej pozície, no Petríka neprekonal.
16:45 Práve v tomto okamihu sa začína trojminútová popradská presilovka, Detvania v úvode oslabenia vyhadzujú puk von z pásma.
16:16 Višnevskij vykorčuľoval individuálne po pravom krídle, bekhendom zakončoval z uhla, ale bránu netrafil.
15:52 Brejčák vymyslel dobrú prihrávku medzi kruhy na Handlovského, ktorý okamžite zakončoval. Petrík dokázal vyrážať betónom.
14:46 Dve minúty sa teda bude hrať štyria proti štyrom a následne začne trojminútová popradská presilovka.
14:45 Dominik Jendroľ tvrdým a nedovoleným zákrokom zasiahol Patrika Svitanu, ktorý ostal niekoľko sekúnd nehybne ležať na zemi, no po chvíli otrasený vstal z ľadu. Jendroľ dostáva trest 5+20 DKZ za napadntie hlavy a krku a Mike Dalhuisen, ktorý šiel pomstiť Svitanu dostáva dve minúty za hrubosť.
14:36 Brejčák odzbrojil Ščurka pri mantineli v obrannom pásme domácich a kamzíci získali puk na svoje hokejky.
13:24 Coxova rana z prvej bola zblokovaná, následne od modrej čiary pálil aj King, jeho delovka bola zblokovaná Handlovským. Detva hrá záver presilovky veľmi dobre.
12:42 Askarov od mantinelu nahadzoval pred bránku, puk sa zaujímavo odrazil do vzduchu a získali ho na hokejky domáci, ktorí vyhodili znovu.
12:14 Sýkora posúval na modrú čiaru Rymshovi, ktorému však nechtiac odskočil puk z hokejky a Popradčania sa bezpečne oslobodili.
11:42 Detva získava prvú presilovku v zápase. Ivan Višnevskij dostáva dve minúty za podrazenie.
11:37 Ďalšiu individuálnu akciu znovu predviedol Jonathan Charbonneau, prenikol po pravom krídle, zakončoval z kruhu a Vošvrda musel znovu zasiahnuť.
11:11 Cox v protiútoku presunul puk na pravý kruh Charbonneauovi, ktorý strieľal z uhla a Vošvrda musel zasiahnuť. Aby zabránil dorážkam, puk aj ihneď pod lapačku pokryl.
10:46 Ulrychova dlhá prihrávka mala nájsť Svitanu v stredovom kruhu, no objavili sa pri ňom detvianski hráči a nedovolili mu puk spracovať.
09:41 Zagrapan v strednom pásme zastavil krížnu prihrávku, posúval dozadu na obrancov. Popradčania rýchlo otočili hru, od modrej pálil Dalhuisen a Petrík bezpečne zachytával.
09:16 Zagrapanovi sa pred bránkou ukazoval Livingston, cez dvojicu brániacich hráčov Detvy však prihrávka nemohla preniknúť.
08:34 Rais puk v strednom pásme na hokejku nespracoval, odstrelil mu ho Vandas, ktorý vnikol do pásma a Popradčania bojujú o puk v rohu klziska.
07:40 Svitana sa odpútal od zadného mantinelu, nahrával medzi kruhy Skokanovi, ktorý to ešte chcel šperkovať prihrávkou na Haščáka, no ten už hokejkou puk nezachytil a nevystrelil.
07:05 Oba tímy v tejto chvíli striedajú, posielajú na ľad čerstvé sily. Puk je za popradskou bránkou, kde kamzíci čakajú na rozohrávku.
06:34 Turan pálil od modrej čiary, svojou delovkou trafil pred sebou stojaceho Mešára, a tak Vošvrda zasiahnuť nemusel.
05:52 Jendroľ nahadzoval puk zo stredného pásma na zadný mantinel. Puk prišiel k Vošvrdovej lapačke, ktorý pre istotu prikrýval.
05:36 Handlovský spomedzi kruhov posunul za pravý kruh Livingstonovi, ktorý tvrdo vypálil, no len priamo do stredu tela Romana Petríka.
04:45 dôležité Nepresná prihrávka Vandasa smerovala do stredového kruhu. Dopredu rýchlo vykorčuľoval výborný zakončovateľ Ján Sýkora, prešprintoval Dalhuisena, zakončoval však pod tlakom iba do brankára Vošvrdu.
04:17 Svitana chcel krížnou prihrávkou hľadať vysúvajúceho sa Skokana, no ten bol v bloku dvoch hráčov. Rýchlo po zisku puku vyrazil dopredu Turan, ktorý vypálil od modrej čiary a Vošvrda zasahoval lapačkou.
03:34 Kingovo nahodenie do útočného pásma skončilo na zadnom mantineli, za pukom korčuľoval Žilka, Popradčania boli pri puku skôr.
02:49 Handlovský chcel dávať po rýchlom prechode do útočného pásma krížnu prihrávku Zagrapanovi, detviansky obranca však bol dobre postavený a prihrávke zabránil.
02:13 gól Detva dala gól!
Podpoľanci sa dostávajú do vedenia v stretnutí. V závere popradskej presilovky prišla prihrávka na modrú čiaru, ktorá prenikla cez Dalhuisena až do obranného pásma Popradu. Odtiaľ chcel pohotovo rozohrávať brankár Vošvrda, no nešťastne nastrelil korčuľujúceho VILIAMA ČACHA a ten to potom doklepol do prázdnej brány.
Bez asistencie.
01:33 Skokanova krížna prihrávka pomedzi kruhy našla Drgoňa, jeho zakončenie Petrík ramenom vyrazil na ochrannú sieť.
01:03 Popradčania získali útočné pásmo, Drgoň naznačoval strelu od modrej, Ščurko to však prečítal a dokázal mu nevydarenú prihrávku odraziť do stredného pásma.
00:29 Haščák vnikol s pukom do útočného pásma, prenechal pri mantineli Svitanovi, ktorý to jemne nahodil na Petríka a gólman Detvy pohodlne zachytával do lapačky.
00:05 Hneď po piatich sekundách sme svedkami vylúčenia. Viliam Čacho hákoval Marcela Haščáka počas pokusu o prienik do pásma a dostáva dve minúty.
Na ľad nastupujú oba celky. Tak ako včera, domáci v modrých dresoch a hostia v žltých.

HK Poprad: Vošvrda (Hamerlík) – Drgoň, Brejčák, Višnevskij, Dalhuisen, Ulrych, Kramár, Hudec – Svitana, Skokan, Haščák – Tavi, Preisinger, Vandas – Livingston, Zagrapan, Handlovský – Mešár, Matej Paločko, Mashinter – Jevoš

Rozhodca: Tvrdoň, Goga – Synek, D. Konc ml..
Prajem vám príjemné popoludnie a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu z druhého zápasu štvrťfinálovej série medzi HK Poprad a HC 07 WPC Koliba Detva. Stretnutie sa začína o 15:00 a jeho priebehom vás bude sprevádzať Lukáš R. Ovšonka.

1. zápas
Poprad – Detva 6:3 (2:0, 2:3, 2:0)

Do úvodného duelu série vstúpili lepšie popradskí hokejisti, ktorí v prvej tretine dominovali na ľade a strelili dva góly. V 3. minúte otvoril skóre Livingston a v 6. minúte zvýšil Handlovský.
V druhej tretine domáci hráči výrazne zo svojho výkonu poľavili, Detvania využili ponúknuté presilovky a vyrovnali zásluhou Askarova a Čacha na 2:2. Potom to do konca tretiny bolo ako na hojdačke. Poprad opäť viedol 3:2 po zásahu Mešára, v 31. minúte vyrovnal druhým gólom v zápase Askarov a do vedenia kamzíkov znovu poslal v 35. minúte Skokan.
V tretej tretine Podtatranci kontrolovali dianie na ľade, nedovolili súperovi streliť vyrovnávajúci gól a napokon víťazstvo Popradu 6:3 pečatil v 56. minúte Skokan a zásah do prázdnej brány pridal Haščák.
Po výraznom posilnení popradského kádra pred začiatkom prebiehajúcej sezóny sa s klubom z Popradu určite v tabuľke rátalo na tých najvyšších miestach a taktiež sme ho mohli zaradiť aj k adeptom na celkový ligový titul. Poprad sa v priebehu celej sezóny stabilne držal na prvých troch priečkach. Isté obdobie ligu aj viackrát viedol, no trochu pokazené posledné zápasy základnej časti znamenali pre Poprad „len“ celkové 3. miesto so ziskom 95 bodov, skóre 186:133, 33 víťazstvami (z toho 26 v riadnom hracom čase) a 17 prehrami (z toho 14 v riadnej hracej dobe).

V Detve sa vedenie klubu pred začiatkom novej sezóny rozhodlo angažovať nového trénera, ktorým sa stal dobre známy kouč Ernest Bokroš. Pod Poľanu prišlo aj viacero zaujímavých zahraničných hráčov ako Trevor Cox alebo Jonathan Charbonneau, no s priamou účasťou Detvy vo štvrťfinále sa rozhodne medzi hokejovou verejnosťou nepočítalo. Detvania však dokázali zvládať kľúčové zápasy s tabuľkovými susedmi z Košíc či Trenčína a napokon po 50 odohraných kolách sa Podpoľanci umiestnili na 6. priečke so ziskom 80 bodov, skóre 156:144, 26 vyhranými zápasmi (z toho 22 v riadnom hracom čase) a 24 prehrami (z toho 18 v riadnej hracej dobe).

V tejto sezóne odohrali Poprad a Detva dokopy až šesť vzájomných duelov. Dva sa hrali v rámci štvrťfinále Kaufland Cup-u. Poprad po výhre 4:0 a remíze 3:3 postúpil do semifinále. Ostatné štyri ligové duely boli vždy veľmi vyrovnané a až v troch prípadoch sa nerozhodlo počas 60 minút. Poprad zvíťazil nad Detvou v lige trikrát, a to 3:4, 2:3 po nájazdoch a 4:3 po predĺžení. Detva triumfovala raz, a to 2:3 po predĺžení.