Petra Vlhová skončila druhá. V obrovskom slalome za sebou nechala Shiffrinovú

2. 12. 2023 |

Obrovský slalom v kanadskom Tremblante vyhrala Frederica Brignoneová. Druhá skončila naša Petra Vlhová.

Lyžiarka Petra Vlhová. Ilustračné foto TASR - Martin Baumann

Petra Vlhová skončila druhá v obrovskom slalome v kanadskom Tremblante. Za víťazkou Federicou Brignoneovou zaostala o 21 stotín sekundy, tretia skončila Mikaela Shiffrinová (+0,29 s).

Ricarda Haaserová (AUT) DNF
Obří slalom žen v Tremblantu je u konce. Vyhrála ho Italka Federica Brignoneová. Ta dosáhla času 1:06,50 už v prvním kole. V druhém kole byla třetí a její výsledný čas činil 2:14,95. Druhá nakonec končí Petra Vlhová, která druhé kolo ovládla s časem 1:08,26. Ve výsledku pak byla o 21 setin pomalejší. Třetí skončila Mikaela Shriffinová s časem 1:06,97 a 1:08,27. Ta tak nakonec zaostala o 29 setin.
časová značka Závod je u konce.
30 dôležité A je jasno! Vítězka prvního kola Federica Brignoneová zajela ve druhém kole hůř, než v tom prvním. Byl to ale třetí nejrychlejší čas druhého kola, a ve výsledku tak bude zlatá.
29 Sara Hectorová zajela až sedmý nejrychlejší čas druhého kola. Trochu si tak pohoršila, pokud to nyní Brignoneová nepokazí, tak skončí Hectorová mimo medailové pozice.
28 Lara Gut-Behramiová byla nyní na trati. Na třech mezičasech byla šestá, na posledním devátá, a ve výsledku tak končí na šesté pozici druhého kola.
27 Petra Vlhová už je dole. Slovenka jela ze začátku pomaleji, ale pak předvedla dvakrát druhý nejlepší čas na druhé části trati a s výsledným časem 1:08,26 přeskočila Shriffinovou o pouhou jednu setinu! Ve druhém kole je tak zatím nejlepší.
26 Mikaela Shiffrin měla pomalejší start, ale pak předvedla skvělé výkony na dalších mezičasech a končí s časem 1:08,27 na průběžném prvním místě druhého kola.
25 Valérie Grenierová nebude spokojená. Kanaďanka končí se ztrátou +1,26. V prvním kole dopadla lépe.
24 Marta Bassinová nastavila nový nejrychlejší čas na druhém mezičase. Celkově byla hodně rychlá, druhou jízdu zakončila se ztrátou pouhé 4 setiny!
23 Franziska Gritschová nezačala vůbec dobře. Pak postupně zrychlila, ale už to nestačilo. Ve výsledku bude asi mimo top desítku.
22 Sofia Goggiaová nastavila nejrychlejší čas na třetím sektoru. K tomu i na druhém byla dost rychlá. V tomto kole zaostala jen o 17 setin za Stjernesundovou.
21 Clara Direzová zajela naopak o dost lépe. Dokonce nastavila nový nejlepší čas na druhém mezičase.
20 Paula Moltzanová měla rychlý start. Postupně ale hodně zpomalila a skončila na stejném čase, jako Katharina Truppeová, tedy se ztrátou přesně +1,07.
19 Britt Richardsonová spokojena nebude. Zaostala o celých 94 setin.
18 Alice Robinsovová vyjela velice rychle, ale prostřední sektory se jí nepovedly. V druhém kole to byl zatím čtvrtý nejrychlejší čas.
17 Roberta Melesiová zajela nejhorší čas na prvním úseku. Sice pak už byla rychlejší, ale nestačí ji to na nic lepšího, než šesté místo.
16 Thea Louise Stjernesundová je novým lídrem. Zajela nejrychleji poslední dva sektory a její výsledný čas činí 1 minutu 8 sekund a 49 setin.
Nejrychlejší jízdy druhého kola

1. Stephanie Brunnerová (AUT) 1:08,95
2. Zrinka Ljuticová (CRO) +0,07
3. Katharina Liensbergerová (AUT) +0,36
4. Julia Scheibová (AUT) +0,41
5. Ranghild Mowinckelová (NOR) +0,49
15 Katharina Liensbergerová nyní ukončila první patnáctku lyžařek. Zakončila svou jízdu se ztrátou 36 setin.
14 Zrinka Ljutićová ale nyní zajela dobře, nejrychleji na druhém sektoru, a jen o sedm setin zaostala za prozatím nejrychlejší lyžařkou druhého kola Brunnerovou.
13 Maryna Gąsienicová-Danielová se umisťuje těsně před Wildovou, zaostala o 0,77 sekundy.
12 Simone Wildová spokojená nebude, zaostala o 0,79 sekundy.
11 Ragnhild Mowinckelová byla nejrychlejší ve třetí části. Ve výsledku ale o 49 setin zaostala za Brunnerovou.
10 Ale Scheibová na první pozici dlouho nevydržela. Stephanie Brunnerová vyletěla jako blesk, nastavila nový nejlepší čas v prvním a posledním sektoru, a s časem 1:08:95 zajela trať v druhém kole nejrychleji.
9 Změna! Julia Scheibová nastavila nový čas nejlepší čas na druhém mezičase, a celkově jela zatím nejlépe, což jí katapultovalo na první místo v druhém kole.
8 Ricarda Haaserová spokojena nebude. Tři úseky odjela, ve čtvrtém ale trať dokončit nedokázala.
7 Cassidy Grayová vylepšila časy na prvním i druhém úseku, ale ani to ve výsledku nestačilo na Katharinu Truppeovou, která je tak stále ve vedení.
6 Kristin Lysdahlová vylepšila o dost čas na prvním úseku, pak ale zpomalila na tom druhém. Ve výsledku to byla docela povedená jízda, oproti čtyřem jejím konkurentkám, které už to mají za sebou. Nejrychlejší v druhém kole je ale stále Truppeová.
5 Elisabeth Kappaurerová nastavila nový nejrychlejší čas na druhém měřeném bodě. Na Truppeovou ale ve výsledku neměla a zatím tak zajela druhý nejrychlejší čas druhého kola.
4 Následovala slalomařka Wendy Holdenerová. Ta sice měla rychlejší první úsek, ale následně na všech zaostala, a celkem ztratila na krajanku celou sekundu a dvaapadesát setin k tomu.
3 Jako třetí se na trať vydala Katharina Truppeová. Ta už jí úspěšně dokončila, a to v časech 16,07, 13,70, 18,41 a 21,38 na mezičasech, a celkově tedy dojela za minutu, devět sekund a šestapadesát setin.
2 Start trati očividně dělá problémy. Stejně, jako Platinová, ani Mörzingerová nedokončila ani první sektor, a dnes nedojede.
1 Hned na úvod tady máme DNF. Elisa Platinová, která skončila v prvním kole třicátá, nedokončila ani první sektor. Velká smůla Italské lyžařky.
časová značka Začátek druhého kola obřího slalomu je tady!

59. Justine Lamontagneová (FRA)
60. Mina Fürst Holtmannová (NOR)
61. Ana Buciková (SLO)
Vítám vás u dnešního přenosu. V tom se zaměříme na obří slalom žen, konkrétně druhé kolo obřího slalomu v Tremblantu v rámci Světového poháru v alpském lyžování. Jedná se už o třetí závod v Obřím slalomu žen v letošní sezóně. Ten první se jel v rakouském Söldenu a vyhrála ho Lara-Gur-Behramiová, následoval obří slalom v americkém Killingtonu, ve kterém zvítězila stejná lyžařka. Skupinu postupujících lyžařek přidáme po prvním kole.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 20:15.