Slovenské hokejistky si vybojovali postup do A-skupiny I.divízie MS

7. 4. 2024 |

Naše hokejistky v poslednom zápase jednoznačne porazili Poľsko a postúpili do vyššej divízie.

Slovenské hokejistky postúpili do A-skupiny I. divízie majstrovstiev sveta, z ktorej minulý rok v auguste vypadli.  Foto - Slovensky zensky hokej/Branislav Pvlovic

Slovenské hokejistky postúpili do A-skupiny I. divízie majstrovstiev sveta, z ktorej minulý rok v auguste vypadli. V sobotňajšom záverečnom dueli "béčka" zdolali Poľsko 5:1 a v šesťčlennej skupine obsadili s 12 bodmi prvé miesto pred Talianskom.

Slovenské hokejistky postúpili do vyššej divízie

Slovenky na turnaji štyrikrát zvíťazili, zdolali ich iba Talianky (2:3). V Rige si postupne poradili s domácimi reprezentantkami (7:1), následne uspeli aj nad Slovinkami (4:0) a Britkami (7:1).

V slovenskom tíme nastala oproti predchádzajúcim duelom jedna zmena, keď v zostave chýbala obrankyňa Romana Košecká. Napriek jej absencii Slovenky od prvej tretiny herne prevyšovali svoje súperky.

Ako píše portál hockeyslovakia.sk z 20 streleckých pokusov však premenili na gól iba jediný. V 14. minúte vystrelila od modrej čiary Lucia Drábeková a Lívia Kúbeková šikovným tečom usmernila puk do siete. Úvod druhého dejstva patril hráčkam Poľska, ktoré už po desiatich sekundách vyrovnali zásluhou Wiktorie Sikorskej.

Favoritky zápasu zareagovali zvýšenou aktivitou a do prestávky si vypracovali trojgólový náskok. V 28. minúte skórovala v presilovke Lucia Ištocyová, o minútu neskôr zakončila vydarenú kombináciu gólom Kúbeková a v 35. minúte sa presadila z dorážky opäť Ištocyová.

Slovenský tím v poslednej tretine kontroloval dianie na ľade a postrážil si postup do A-skupiny I. divízie majstrovstiev sveta. O jediný gólový moment sa postarala Tatiana Blichová, ktorá si v 45. minúte vymenila puk s Hanou Fančovičovou a pohodlne zakončila do odkrytej bránky.

Mosnár o zápase

"Vedeli sme, o čo hráme. Dievčatá boli trochu nervózne, našťastie sa nám podarilo otvoriť skóre v prvej tretine. Bohužiaľ, vstup do druhej tretiny nebol ideálny. Hneď v desiatej sekunde sme dostali gól, ale ustáli sme to a neskôr sme pridali aj viaceré góly, vďaka čomu sme súperkám odskočili. Hráčky sa upokojili a povedali sme si, že v závere zápasu budeme hrať jednoducho. Nepotrebovali sme tvoriť, postrážili sme si náskok a sme spokojní s konečným výsledkom aj postupom," povedal po zápase s Poľskom hlavný tréner Slovenska Miroslav Mosnár.