Zomrel Franco Columbu, legendárny kulturista a Schwarzeneggerov kamarát

1. 9. 2019 |
 

Zomrel Franco Columbu, legendárny kulturista a víťaz Mr. Olympia.  Na sociálnych sieťach na neho so smútkom spomína jeho veľký kamarát Arnold Schwarzenegger.

Zomrel Franco Columbu, legendárny kulturista a víťaz Mr. Olympia.  Na sociálnych sieťach na neho so smútkom spomína jeho veľký kamarát Arnold Schwarzenegger.

Zomrel Franco Columbu, spoločné fotky Franca Columbu a Arnolda Schwarzeneggera - kliknite

Franco Columbu, dvojnásobný víťaz najprestížnejšej súťaže v kulturistike, zomrel vo veku 78 rokov zomrel. Príčina jeho smrti nebola potvrdená, pravdepodobne však išlo o srdečnú príhodu počas plávania v mori. Informovala o tom stránka muscle-fitness.sk.

Taliansky rodák začal ako boxer, neskôr sa dostal k silovým športom a kulturistike. Úspešnú kariéru dosiahol vo vzpieraní, silovom trojboji a aj v kulturistike. Na najprestížnejšej Mr. Olympia triumfoval v rokoch 1976 a 1981, okrem toho si pripísal viacero prvenstiev na ďalších súťažiach.

Pre kulturistickú a filmovú legendu Arnolda Schwarzeneggera bol Columbu najlepší kamarát. "Keď som sa dostal do Ameriky, požiadal som Joea Weidera, aby mi umožnil trénovať s tebou. Bolo to preto, lebo som vedel, že bez môjho najlepšieho priateľa by to nebolo dobré. Mohol by som byť úspešný bez peňazí, bez mojich rodičov, ale bez teba by to nešlo," napísal Schwarzenegger na sociálnych sieťach.

Zomrel Franco Columbu, legendárny kulturista a víťaz Mr. Olympia

Dnes som zničený, ale zároveň taký vďačný za 54 rokov nášho priateľstva. Spoločné tréningy, šachové zápasy, jedlo, žarty, životné lekcie. To všetko sme zažívali spoločne. Vďaka tebe bol môj život zábavnejší, farebnejší a úplnejší. Bol si môj najlepší priateľ. Milujem ťa, Franco," dodal Schwarzenegger.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Franco, You’ve heard me say that I don’t like when people call me a self-made man. You’ve even heard me say that you’re part of the reason I could never accept that label. But I wanted you to know why. From the minute we met in Munich, you were my partner in crime. We pushed each other, we competed with each other, and we laughed at every moment along the way. When I finally got to America, I was alone. I’d left my family, my country, my whole life behind. So when I asked Joe Weider to bring you to train with me, it was because I knew I wasn’t the same without my best friend. I could thrive without money, without my parents, but I couldn’t thrive without you. I am devastated today. But I am also so, so grateful for the 54 years of friendship and joy we shared. The pumps, the chess games, the construction work, the meals, the pranks, the life lessons - we did it all together. We grew and we learned and we loved. My life was more fun, more colorful, and more complete because of you. I will always miss you. But I’ll also know that a part of you lives on in me, in Debbie, in Maria, and in the millions of people you inspired every day you lived. And I will be there for Maria and Debbie, so you can rest now with no worries. I love you Franco. I will always remember the joy you brought to my life, the advices you gave me, and the twinkle in your eye that never disappeared. You were my best friend. Love always, Arnold

Príspevok, ktorý zdieľa Arnold Schwarzenegger (@schwarzenegger),