Zmluva, ktorá na Slovensku nemá obdoby. Žilina si poistila Guľu

13. 10. 2016 |
 

O trénera je veľký záujem v zahraničí, on však zostáva v Žiline, s ktorou chce vyhrať titul.

Adrián Guľa počas podpisu predĺženia kontraktu trénerskej zmluvy do roku 2020. FOTO TASR - Erika Ďurčová , 13. októbra 2016, Žilina

Trénerom šesťnásobného slovenského futbalového majstra MŠK Žilina bude aj naďalej Adrián Guľa. Svoj kontrakt v klube pod Dubňom, ktorý mal vypršať na konci júna 2018, predĺžil o ďalšie dva roky, teda do polovice roku 2020.

"Týmto sme dali jasný signál všetkým, že Adrián je veľmi dôležitou súčasťou našej futbalovej rodiny a chceme s ním spolupracovať naďalej. Je schopný napĺňať našu klubovú filozofiu, naše ambície a ciele. Z nášho pohľadu to bola najlepšia voľba," prezradil na štvrtkovej tlačovej konferencii športový manažér MŠK Žilina Karol Belaník.

O Guľu bol v lete záujem z poľskej najvyššej súťaže, naposledy sa hovorilo aj o interese Sparty Praha.

Guľovi počas úvodného Belaníkovho slova vyhŕkli do očí slzy.

"Ďakujem za dôveru. Je to odmena za spoločnú prácu nášho realizačného tímu. Som nadšený, že tu môžem sedieť a pokračovať ďalej v tomto klube," povedal na margo predĺženia existujúcej zmluvy Adrián Guľa.

Rodák z Novák prišiel do Žiliny v júli 2013 po pôsobení v AS Trenčín. V klube pôsobí už štvrtú sezónu, no zatiaľ sa so svojím tímom zo zisku titulu v slovenskej lige netešil.

"Myslím, že sme naštartovali projekt, ktorý potrebuje pečať, a tá ešte neprišla. Je to jednou z vecí, ktorú chcem dokázať. Druhá vec je, že ma baví práca s hráčmi, ktorí sú v akadémii. Baví ma pripravovať hráčov na medzinárodnú konfrontáciu a sledovať ich v reprezentačných zápasoch. Aj to sú veci, ktoré zavážili v prospech podpisu novej zmluvy," prezradil kouč MŠK.

Počas jesene sa viackrát spomínal možný odchod 41-ročného trénera zo Žiliny do popredných poľských či českých klubov. "Tréner nás o ponukách informoval, ale nedokončená misia zrejme prevážila nad všetkými ponukami," povedal Belaník a Guľa ho doplnil:

"Nedívam sa teraz na to, či som niekoho odmietol alebo či bola nejaká ponuka silnejšia alebo slabšia. Som rád, že niekto tak významný uzná prácu na Slovensku, pretože to nie je tradíciou. Najväčšie vyznamenanie však pre mňa prišlo týmto unikátnym kontraktom, ktorý nemá na Slovensku obdoby. Nepopieram, že to bude koniec mojej kariéry, človek nikdy nevie. Cítim sa tu dobre ja, aj moja rodina."

Záznam tlačovej konferencie.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo