Zázrak vo Wimbledone: Iba 15-ročná Cori Gauffová postúpila do osemfinále

5. 7. 2019 |
 

Pre mnohých je Cori Gauffová nová šampiónka, ktorá nahradí slávne due sestier Williamsových. Venus Williamsovú porazila hneď v prvom kole Wimbledonu. 

Americká tenistka Cori Gauffová.  Foto - TASR/AP

 

Keď premenila mečbol, prišla so slzami v očiach pokorne k sieti a poďakovala sa legende za to, že hrá tenis. "Podala som jej ruku a povedala jej, akú veľkú úlohu v mojej kariére hrala ako vzor. Za všetko som sa jej poďakovala,” povedala Cori Gauffová, ktorú prezývajú Coco.

Dovtedy meno 313. hráčky sveta nikto nepoznal. Až kým v prvom kole Wimbledonu neporazila Venus Williamsovú. Gori Gauffová má 15 rokov a krátko pred prvým kolom vo Wimbledone ešte písala písomku z prírodovedy.

 

 

Gori Gauffová vyradila našu Rybárikovú

V prvom kole vyradila venus Williamsovú, v druhom porazila našu Magdu Rybárikovú, ktorá sa pred dvoma rokmi dostal vo Wimbledone do semifinále. “Myslím, že som hrala dobre v najdôležitejších momentoch. Tak veľa sa toho stalo, som stál šokovaná, že tu som,” povedala Gauffová, ktorá prišla na divokú kartu. 

V 3. kole otočila zápas so Slovinkou Polonou Hercogovou a postúpila už do osemfinále po výsledku 3:6, 7:6 (7), 7:5. V druhom sete odvrátila dva mečbaly.  "Proti Hercogovej to bolo dnes veľmi náročné. Súperka hrala výborne, dlho mi nevychádzali returny. Aj pri jej mečbale som však stále verila, že to ešte môžem otočiť. Zahrala som tam slajz na čiaru a to ma nakoplo. Diváci boli dnes fantastickí, ďakujem im za podporu. Dostať sa do druhého grandslamového týždňa je niečo fantastické," uviedla suverénne Američanka v prvom rozhovore. 

Športové gény zdedila mladá Američanka po rodičoch, ktorí jej dnes vo veľkom fandili. Otec hral basketbal, mama začínala s gymnastikou, neskôr robla atletiku. Ona si vybrala tenis. 

 

Cori "Coco" Gauffová.  Foto - TASR/AP

 

Gori Gauffová nahradí sestry Williamsové

“Mám ho rada, pretože je to hra, ktorú môžem ovplyvniť jedine ja sama. Keď som skúšala basketbal, mala som tendenciu komandovať ostatných. V tenise mám rada aj štvorhru, ale jeden človek v tímu je akurát dosť,” povedala.  

Tenis začala hrať ako 6-ročná, dnes je v akadémii Patricka Mouratogloua, trénera Sereny Williamsové.  Má 1,78 metrov a zažiaril už ako 13-ročná, keď sa stala najmladšou víťazkou US Open. O rok neskôr druhou najmladšou šampiónkou French Open. V máji 2018 hrala svoj prvý ITF turnaj. V roku 2019 sa dostala na Wimbledon.

Pre mnohých je to nová šampiónka, ktorá nahradí slávne due sestier Williamsových.  "Prvé kolo proti Venus bolo, ako by Williamsová hrala proti zrkadlu, ktoré ukazovalo jej mladšiu verziu.  “Ak nebude jednotkou sveta, keď bude mať 20, budem absolútne šokovaný,” povedala tenisová ikona a komentátor John McEnroe pre BBC.

 

 

 

 

 

 

 

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo