Zatvorený štadión Spartaka Trnava je zlý vtip

3. 10. 2018 |
 

Trnava má zatvorený štadión kvôli hlúpemu pokriku už tretíkrát za posledné roky. Či to bude naposledy, záleží len na nás, nie na UEFE.

Hráči Spartaka Trnava sa radujú. Foto - TASR

Za posledných pár dni mi viacero ľudí vysvetľovalo, že s deťmi proste na futbal u nás nepôjdu. Je to nebezpečné, debili sa tam bijú, prostredie je vulgárne, nechcú, aby ich decká boli vystavené takému prostrediu.

Osobne na futbal chodím, nezdá sa mi to také husté, aj ten štadión je nový a pekný. Vždy sa pristihnem, že týmto ľuďom vysvetľujem, že by to mali skúsiť, že sa to lepší, že to nie je také zlé….

A potom nám v Trnave zatvoria štadión. Pre rasistický pokrik.

A zase sa budeme na futbal pozerať spoza plota.

 

 

A na vine je vždy ktosi iný. Raz Slovanisti, (keď je terčom syn trénera hostí), potom zase mlady Kmotrik, čo provokuje (a že naozaj sa správa ako keby vystúpil z poslednej cenovej a nie z luxusného kabrioletu) a potom UEFA, ktorá nechápe, že mi to s tým rozpáranim brucha Slovanistom a s tým poskakanim po hlave myslíme úplne že zo srandy. A ten odkaz na Židov na záver? Ale veď od vojny už je to dávno a aj to je len sranda.

Veď za nás dávajú góly aj čierni futbalisti, my nie sme nijakí rasisti.

Bude to už tretíkrát za posledných desať rokov, čo odohrá Spartak Trnava zápas bez divákov kvôli hlúpemu, ale že naozaj hlúpemu a zahanbujúcemu pokriku. Naozaj potrebujeme UEFU, aby nám dookola vysvetľovala, že toto proste v slušnej spoločnosti nejde? Že takéto veci sa nekričia ani zo srandy?

Kašlem na Slovanistov! Že nám rozbíjali záchody na štadióne, že mladý Kmotrík hajluje? Áno, všetko je to pravda, ale ako nás to ospravedlňuje správať sa rovnako?

Kdesi som už čítal, že Spartak bude stáť strata zo vstupného plus pokuta za tento zápas bez divákov okolo 400 tisíc eur. Toto naozaj stoji fanúšikom za hentaký hlúpy pokrik?

Všetci, čo kričali, majte gule a poďte sa poskladať. Nekričal som, ale dám desať eur.

Cez leto som fakt nechápal. Celý rok sa klub snažil získať titul, postúpiť do Ligy majstrov a potom hrá možno ten jediný zápas Liga majstrov bez divákov? Jeden, ako vlani Žilina. Tých zápasov je vďakabohu oveľa viac, ale že bude aj tých bez divákov mi proste príde ako zlý fór.

Nechápem. UEFA má jasné pravidlá. Chorál Slovanista je mimo týchto pravidiel a všetci to vieme, prečo ho na trnavskom štadióne počuť opäť a opäť? V sobotu na domácej lige, aj v potom cez týždeň v Európskej lige?

Neviem, čo s tým. Ľudia, ktorí čokoľvek takéto kričia majú pocit, že sú vďaka tomu makači, že to je neskutočne kúúl, keď vykrikujú, že komusi poskáču po hlave. A keď príde trest dozviem sa kdesi na fejzbukoch, že "komusi musí Spartak ležať poriadne v žalúdku, keď mu takto dokáže škodiť." Nie, nikto Spartaku nerobí v tomto prípade zle, iba ak vlastní fanúšikovia.

Chápem, že pre klub je náročné to vykoreniť. A stále si myslím, že Spartak Trnava je dnes pomerne slušne sa správajúci futbalový klub. Problémy sú, nezľahčujem ich, ani nič nepreceňujem. Mám Spartak rád a mohlo by to byť celé aj lepšie. Ale posledné roky som mal pocit, že sa za klub netreba hanbiť. A ten pocit mám stále.

Ale to nie je len o Spartaku. Správanie, aké predvádza mladý Kmotrík, bitka syna trénera na nóbl tribune, alebo pokrik Slovanista do Európy proste nepatria. Za celé Slovensko. A kým si to neuvedomíme, budeme sa na futbal pozerať spoza plota každé dva mesiace.

UEFA je v tom neoblomná a je to tak dobre. Pravidlá sú jasne dane, je len na nás, či ich budeme rešpektovať a budeme sa na futbal pozerať ako vyspelá Európa na peknej tribúne nášho nového štadióna, alebo budeme hlupáci a budeme sedieť kdesi medzi chuligánmi zo Srbska, či Ukrajiny.

Ja by som bol za tú prvú verziu. Máme v Trnave veľa bezproblémových pokrikov, tak nimi vyskúšajme nahradiť tie hlupácke.

Máme v Trnave veľa pokrikov, ktoré burcujú, ale neurážajú.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo