Za Freda zaplatili 59 miliónov, ale v Man United nehráva. Mourinho vysvetlil prečo

7. 12. 2018 |
 

25-ročný Brazílčan prestúpil do Manchestru United v lete zo Šachtaru Doneck za 59 miliónov eur. 

Foto - TASR

Manažér Manchestru United na piatkovej tlačovej konferencii pred domácim zápasom proti Fulhamu vysvetlil, prečo stredopoliar Fred nenastupuje pravidelne v základnej zostave „červených diablov.

25-ročný Brazílčan prestúpil do Manchestru United v lete zo Šachtaru Doneck. Klub z Old Traffordu za neho zaplatil ukrajinskému klubu 59 miliónov eur, čo je štvrtý najdrahší nákup v histórii United.

Fred nastúpil od svojho prestupu len na sedem zápasov Premier League, jeden odohral v ligovom pohári a dva v Lige majstrov. Na brazílskeho reprezentanta, za ktorého United zaplatil veľké peniaze, je to dosť málo.

„Fred bude pravidelne hrávať vtedy, keď náš tím bude defenzívne silnejší a nebude potrebovať stredopoliarov len na to, aby zabezpečovali rovnováhu, ale aby sa aj zapájali do kombinácií a tvorby útočných akcií. V deň, keď budeme silnejší v defenzíve, Fred bude dostávať viac príležitostí,“ vysvetlil Mourinho.

55-ročný Portugalčan tým pravdepodobne opäť narážal na to, že tím potrebuje kúpiť kvalitných stredných obrancov. V lete chcel do klubu priviesť dvoch stopérov, ale vedenie mu to neumožnilo.

Manchester United v tejto sezóne dostáva veľa gólov. V 15 ligových zápasoch inkasoval už 25-krát, čo je len o tri menej ako za celú minulú sezónu.