Z Trenčína do akadémie Salzburgu, príbeh 16-ročného slovenského mladíka

18. 11. 2017 |
 

Príbeh talentovaného Petra Pokorného, ktorý momentálne oblieka dres FC Red Bull Salzburg.

FOTO - Peter Pokorný instagram 

Peter Pokorný je 16-ročný slovenský futbalista, ktorý v lete prestúpil v lete vymenil farby AS Trenčín a zamieril do akadémie FC Red Bull Salzburg.

Prečo práve tento rakúsky klub? Dôvod je jednoduchý - výborné podmienky pre prácu s mládežov. O svojich doterajších skúsenostiach v klube sa slovenský mladík podelil v rozhovore pre český denník isport.blesk.cz.

 

 

 

Odchovanec Trenčína

Rodák z Trenčína je odchovancom miestneho AS. V 14 rokoch nastupoval v klube za kategóriu U16. Pokorný sa stal v Trenčíne víťazom ankety "mládežnícky hráč mesiaca". Ako odmenu za triumf v tejto ankete, ktorú klub prvýkrát vyhlásil už v roku 2012, sa mladý futbalista zúčastnil tréningovej jednotky so seniorským A-mužstvom. 

Rozhodli podmienky pre futbalové napredovanie

Prestup do rakúskeho FC Red Bull Salzburg sa zrealizoval počas uplynulého leta. Podľa slov samotného hráča ho rakúsky klub sledoval viac ako tri roky. Ponuka Salzburgu nebola jediná, hráč sa prakticky rozhodol okamžite. Rozhodlo futbalové zázemie klubu a úspechy mládežníckeho tímu v Lige majstrov. V uplynulej sezóne mládežníckej edície Ligy majstrov sa stal FC Red Bull Salzburg víťazom celého ročníka. Mladíci Salzburgu vyradili na ceste do finále tímy PSG, Atletica Madrid a Barcelony. Vo finále si poradili s Benficou Lisabon 2:1 a stali sa víťazmi celej súťaže. 

 

 

After winning match vs Bayern❤️⚽️#9:1

Príspevok, ktorý zdieľa Peter Pokorný (@pokorny_peter_),

Moderná akadémia

Akadémiu otvorili v roku 2014, dnes je domovom viac ako 400 talentovaných športovcov. Akadémia sa delí na futbalovú a hokejovú. Tá futbalová disponuje siedmimi ihriskami a hokejová dvomi ľadovými plochami. V jej areáli je zároveň ubytovanie pre športovcov a súkromná škola, ktorú navštevuje aj slovenský futbalista. Vyučovanie prebieha v nemčine. Filozofia v akadémii je jendoduchá - 51% škola a 49% šport. Že ide o naozaj prvotriedne podmienky môžete posúdiť podľa videa. 

 

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo