San Jose si poradilo s Carolinou, piata prehra v rade pre Blackhawks

6. 12. 2018 |

Výsledky nočných zápasoch zámorskej NHL.

FOTO TASR

Hokejisti Edmontonu Oilers uspeli v noci na štvrtok v NHL na ľade St. Louis Blues 3:2 po samostatných nájazdoch. Po prvej tretine prehrávali o dva góly, no vyrovnali vďaka Ryanovi Nugentovi-Hopkinsovi a Oscarovi Klefbomovi. V nájazdoch sa okrem Nugenta-Hopkinsa spomedzi hostí presadil Connor McDavid.

Kapitán "olejárov" si pripísal piaty rozhodujúci nájazd v profiligovej kariére. "Po odohratí 60 minút sme si verili. V predĺžení sme sa cítili dobre. Boli to naše prvé nájazdy v sezóne a zvládli sme ich," citovala McDavida agentúra AP. Brankár hostí Cam Talbot predviedol 28 úspešných zákrokov a dosiahol 100. víťazstvo v drese Edmontonu.

Anaheim rozhodol o domácom víťazstve nad Chicagom 4:2 v tretej tretine, v ktorej skórovali Ondřej Kaše a Jakob Silfverberg. Ducks vyhrali siedmykrát v uplynulých ôsmich dueloch, Blackhawks ťahajú sériu piatich prehier.

San Jose si na vlastnom ľade poradilo s Carolinou Hurricanes 5:1. Tri body vo farbách domácich si pripísali Timo Meier (1+2) aj Joe Thornton (0+3). Útočník Sharks Joe Pavelski strelil 18. gól v ročníku a bodoval v piatom zápase za sebou. Brankár domácich Martin Jones chytil 39 striel.