Vybrali sme najlepšieho hráča Španielska do 21 rokov v zápase proti Slovensku

11. 10. 2017 |
 

Počas svojho pobytu na ihrisku bol veľmi aktívny, na prvý gól prihral, druhý sám strelil.

Mikel Oyarzabal pri lopte vpravo

FOTO: Ladislav Lukáč

Mikel Oyarzabal, trochu menej známe meno v zostave Španielska popri hviezdach ako Dani Ceballos, Borja Mayoral či Mikel Merino. Ľavý záložník Realu Sociedad odohral proti Slovensku výborný zápas. V 76.minúte opúšťal ihrisko v Poprade s hokejovou bilanciou 1+1, keď mu pri odchode z hracej plochy vzdali standing ovation aj slovenskí diváci.

Momenty zápasu

Mladý krídelník bol pri prvom góle Španielov, keď na ľavej strane zamotal hlavu Dominikovi Kružliakovi, následne poslal presnú prihrávku po zemi na neobsadeného Mikela Merina, ktorý nechytateľnou strelou poslal svoj tím do vedenia. Druhý gól hostí pridal sám Oyarzabal, keď si šikovne nabehol na prihrávku od svojho spoluhráča a svoj nájazd na Rodáka zakončil gólom. Počas svojho pobytu na ihrisku zamestnával našu pravú strany obrany. Najsilnejšou stránkou tohto futbalistu je technika, cit pre prihrávku a presná ľavačka, čo divákov v národnom tréningovom centre viackrát ukázal. 

Sezóna v ktorej zažiaril

Oyarzabal sa narodil v Eibare, do Realu Sociedad prišiel keď mal 14 rokov. Za rezervu bielo-modrých prvýkrát nastúpil v roku 2014. V A-tíme debutoval pod trénerom Davidom Moyes, tímu sa v tom období ale vôbec nedarilo. Všetko sa nakoniec otočilo, vďaka čomu na sezónu 2015/16 určite tak skoro nezabudne. Pri svojej premiérovej sezóne v A-tíme dokázal vtedy 18-ročný mladík skórovať v La Lige až 6-krát, pričom zaznamenal aj 2 asistencie. Celkovo nastúpil v spomínanom ročníku na La Ligy na 22 zápasov. 

"Vidím ho rásť každým dňom. Všetko čo priniesol do tímu je veľmi pozitívne. Ako tréner mám veľkú radosť. Je to tradícia, ktorú máme v Reale Sociedad. Mladí hráči akadémie dostanú prílžitosť v prvom tíme a môžu sa zapísať do histórie nášho tímu. Je to skvelá správa, že tak mladý chlapec ktorý debutoval v tejto sezóne s nami predĺžil zmluvu do roku 2021," adresoval slová chvály prezident klubu Jokin Aperribay na adesu Oyarzabal po podpise nového kontraktu.

Niet divu, v tom čase sa pokúšala získať mladíka aj slávna FC Barcelona. Žiaľ neúspešne. Odborníci v Španielsku ho prirovnávajú k hviezde Atletica Madrid Antoineovi Griezmannovi. S francúzskym reprezentantom ho spája podobný štýl hry a skvelá technika. 

 

 
 
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo