Všetko o zápase Slovensko Kanada, zostava, termín, prenos

13. 5. 2019 |
 

Slovensko dnes nastúpi na tretí zápas MS v hokeji 2019. Zápas Slovensko - Kanada sa začína od 20:15.

Na snímke gólová radosť strelca Martina Marinčina počas zápasu základnej A-skupiny Slovensko - Fínsko na 83. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Košiciach 11. mája 2019. FOTO TASR - Martin Baumann

Slovensko dnes nastúpi na tretí zápas MS v hokeji 2019. Zápas Slovensko - Kanada sa začína od 20:15.

Slovensko Kanada, zostava, termín, prenos dnes od 20:15

Aj tretí súper Slovenska v A-skupine domácich majstrovstiev sveta sa radí medzi favoritov na medaily. Zverenci trénera Craiga Ramsayho chcú proti hokejistom Kanady nadviazať na výborné výkony z úvodných dvoch vystúpení proti USA (4:1) a Fínsku (2:4) a uchmatnúť favoritom nejaké body.

V stretnutí, ktoré sa hrá v pondelok o 20.15 h v košickej Steel Aréne, však nemôžu počítať so službami obrancu Mareka Ďalogu. Naopak, po chorobe je už k dispozícii útočník Libor Hudáček, do bránky sa postaví Patrik Rybár.

 

 

Pred pondelňajším duelom môže prísť aj k ďalším zmenám v zostave, prípadne premiešaniu útokov. "Pravdepodobne spravíme nejaké zmeny, ale ešte sa o tom bude rozprávať. Myslíme si, že dokážeme hrať s každým a už sme to aj ukázali," povedal tréner Ramsay. Realizačný tím by mal dopísať na súpisku Hudáčka, v prípade Dávida Bondru je to zatiaľ otázne.

Slovensko Kanada, zostava, termín, prenos dnes od 20:15

Ďaloga je totiž stále na pozorovaní a vedenie tímu uvažuje, že v prípade jeho konca na šampionáte by povolalo ďalšieho obrancu. "O zmenách sme zatiaľ debatovali len máličko, to si povieme až večer a možno až zajtra ráno. Najskôr musíme počkať, čo je s Marekom, uvidíme o pár dní. Zatiaľ je jasné len to, že proti Kanade budeme hrať so sedmičkou obrancov," povedal po nedeľňajšom popoludňajšom tréningu asistent trénera Róbert Petrovický.

Pripravení nastúpiť sú aj útočník Adam Liška, ktorý má podvrtnutý malý kĺb na ruke, a obranca Erik Černák, ten utrpel tržnú ranu na hornej pere.

Tréneri sa zatiaľ nerozhodli ani o tom, na ktoré miesto zaradia Hudáčka, pôvodne s ním počítal do prvých dvoch formácií. "Libor je už pripravený, no je po chorobe a nebude to preňho jednoduché. Je to hráč, ktorý má svoju kvalitu. Nechceli sme, aby hral dva zápasy po sebe, preto sme ho nechali, aby ešte jeden deň potrénoval, zosilnel," povedal.

Slovensko - Kanada predpokladané zostavy

Kanada: Murray - Montour, Chabot, Severson, Nurse, Stecher, Theodore, Fabbro - Stone, Strome, Marchessault - Reinhart, Couturier, Henrique - Mantha, Turris, McCann - Joseph, Cirelli, Bertuzzi - Dubois, Just

Slovensko: Rybár - Černák, Sekera, Jaroš, Marinčin, Čajkovský, Fehérváry, Koch - Pánik, Krištof, Tatar - Nagy, Sukeľ, Studenič - Lantoši, Zigo, Daňo - Liška, Buc, Bondra - Hudáček