Volejbal ženy 2019: Slovenky prehrali, v osemfinále nestačili na Talianky

1. 9. 2019 |
 

Slovenské volejbalistky podľahli vicemajsterkám sveta z Talianska za 82 minút 0:3. Duel sledovalo 6430 divákov, čo je slovenský volejbalový rekord.

Slovenské  volejbalistky sa lúčia s divákmi  po osemfinálovom stretnutí Slovensko - Taliansko na ME vo volejbale žien v Bratislave. Foto TASR - Pavel Neubauer

 

Slovenské volejbalové reprezentantky ukončili účinkovanie na ME v osemfinále. V nedeľňajšom domácom dueli podľahli v Bratislave vicemajsterkám sveta z Talianska za 82 minút 0:3. Duel sledovalo 6430 divákov, čo je slovenský volejbalový rekord. Najviac divákov sa predtým zúčastnilo na prípravnom zápase mužov Slovensko - Poľsko v októbri 2015 v Bratislave, ktorý videlo 6000 fanúšikov.

Slovenské volejbalistky prehrali s Taliankami 

Zverenky Marca Fenoglia držali s favoritom duelu krok, odohrali s ním tri vyrovnané sety, ale v koncovke mali Talianky zakaždým viac síl. Vo štvrťfinále narazia zverenky Davida Mazzantiho v stredu 4. septembra v poľskej Lodži na Rusko.

Pre slovenské volejbalistky to bola prvá účasť vo vyraďovačke na ME. Predtým sa predstavili na európskom šampionáte v rokoch 2003, 2007 a 2009, vo všetkých troch prípadoch stroskotali v základnej skupine.

 


      
      osemfinále /Bratislava/:
      Taliansko - Slovensko 3:0 (20, 23, 20)
      zápas trval 82 minút, rozhodovali: Marques Ferreira (Portug.) a Aro (Fín.), 6430 divákov
      Taliansko: Sorokaiteová, Malinová, Folieová, Chirchellová, Syllaová, Egonuová, libero De Gennarová (Danesiová, Fahrová, Bosettiová)
      Slovensko: Koseková, Palgutová, Pencová, Herelová, Radosová, Kostelanská, libero Španková (Hrončeková, Szabóová, Kijaková)

 

Slovenské volejbalistky prehrali s Taliankami       

V prvom sete Talianky od úvodu viedli, ale v prostrednej pasáži po podaní Herelovej bol stav 10:10. Favorit duelu však potom zlepšil hru v útoku a napriek veľkej bojovnosti zvereniek Fenoglia triumfoval za 25 minút 25:20.

Slovenky začali lepšie druhý set, viedli v úvode 3:1 a udržiavali si náskok. Talianky však neskôr vyrovnali na 7:7 a po smeči Kostelanskej do autu viedli 8:7. Potom však prišli chvíle slovenských reprezentantiek, opäť sa dostali do vedenia 12:9, no ich súperky sa znova dotiahli. Dramatickú koncovku napokon lepšie zvládli Talianky, druhý set získali v pomere 25:23.

V treťom sete to už bola jasná záležitosť favorita. Napriek obrovskej bojovnosti Sloveniek ho Talianky zvládli za 29 minút 25:20.

      
      ďalší zápas osemfinále v Bratislave:
      Rusko - Belgicko 3:1 (22, 15, -21, 22)
      zápas trval 103 minút, rozhodovali: Marques Ferreira (Portug.) a Aro (Fín.), 2100 divákov

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo