Vojna v slovenskom hokeji prepukla. Cíger vs. Kohút, tréner vidí sabotáž. Zväz vraj šetril na hokejkách i nápojoch

16. 5. 2017 |
 

S takým človekom sa nemám o čom baviť. Bol to od neho podraz za podrazom, reaguje tréner Zdeno Cíger na vyjadrenie prezidenta zväzu, že by mal pri reprezentácii skončiť.

Zdeno Cíger (vľavo) a Martin Kohút. Foto - TASR

MS v hokeji v roku 2017 sa pre slovenský hokej skončili fiaskom. Naši hráči skončili jediné miesto pred vypadnutím, teda na 14. mieste. Mužstvá na 15. a 16. si o rok v elitnej kategórii MS nezahrajú.

Pokračovanie v podobe otvorenej vojny funkcionárov začalo okamžite. Vlastne už pred posledným zápasom na šampionáte prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Martin Kohút vyhlásil, že nepodporí zotrvanie Zdena Cígera (hlavný tréner) a Róberta Švehlu (generálny manažér) v ich pozíciách v realizačnom tíme našej hokejovej reprezentácie.

Kohút: Cígera so Švehlom nepodporím

"Cíger aj Švehla majú platné zmluvy do konca tohto mesiaca a ich budúcnosť bude predmetom rokovania výkonného výboru. Na základe toho, čo som videl, ja určite nebudem za to, aby táto dvojica pokračovala. Mojou snahou je získať pre slovenský hokej Miroslava Šatana ako nového generálneho manažéra,“ povedal v rozhovore pre Hospodárske noviny Kohút.

Cíger a Švehla reagovali po poslednom prehratom zápase na šampionáte so Švédskom. Zdeno Cíger hovorí o sabotáži a zákulisných ťahoch. Švehla zase nechápe načo mal volať hráčom z NHL vlastne volať ak im prezident predtým odkázal, aby ani nechodili.

„S takým človekom sa nemám o čom baviť. Bol to od neho podraz za podrazom. Dobre, že na šampionáte nebol pri mne. Písal mi textové správy, ale to ma vôbec nezaujíma. Nepovzbudí, nepomôže. Pre mňa je to falošné, je to nejaká hra. A ja neviem hrať hry, nie som politik,“ povedal podľa SME.sk Zdeno Cíger.

"Hráči si možno povedia svoje. Ja opakujem, že beriem zodpovednosť na seba, ale niektoré veci nemôžu fungovať tak ako fungujú. Nemôžeme pred MS šetriť na hokejkách, korčuliach, pitnom režime či doplnkovej výžive. Vymeníme päť ľudí, ktorí toto robili. Veď to sú ťažké veci a nie každý dokáže v tomto strese pracovať. K tomu sa pridružila neochota reprezentovať. Hráči toto cítia, sú mladí," povedal Cíger zase podľa TASR.

Jeden rok je bojkot, potom sabotážm hovorí Cíger

Cíger pokračoval. Povedal, že neznáša, keď niekto povie dopredu jemu aj generálnemu manažérovi, že s vami už nepočíta, možno, keď získate medailu. „Veď to sú smiešne veci. Ja nie som človek, ktorý odchádza z boja. Urobil som, čo som mal," reagoval tréner na vyjadrenie prezidenta.

"Zlom bol už počas sezóny. Jeden rok je bojkot, potom sabotáž. Veď chalani to cítia. To je neskutočné, čo sme si zažili. Čo sa týka cestovania a ostatných vecí. A potom niekto povie, že vás už nechce. Veď ako máme pracovať? Toto je naša mentalita, hľadať problém," hneval sa Cíger.

Prezidenta kritizoval aj generálny manažér našej reprezentácie Róbert Švehla. "Najprv nám povie, aby sme s hráčmi zo zámoria hovorili len cez skype. Potom vyhlási, že nech ani nechodia, keď nemajú formu. Načo im potom volám? To je choré," povedal po zápase so Švédskom pre SME.sk zase Švehla.

 
 
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo