Vlhová získala medailu! Slalom ženy MS v lyžovaní 2019 Petra Vlhová Are

16. 2. 2019 |
 

Petra Vlhová, slalom, 2. kolo, MS v lyžovaní 2019. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová získala na majstrovstvách sveta v Are bronz v slalome. 

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová na trati v 1. kole slalomu Svetového pohára v alpskom lyžovaní v Záhrebe 5. januára 2019. FOTO TASR - Martin Baumann

Petra Vlhová, slalom, 2. kolo, MS v lyžovaní 2019. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová získala na majstrovstvách sveta v Are bronz v slalome. Dvadsaťtriročná pretekárka si tak zo Švédska odnáša kompletnú medailovú zbierku, keďže vo štvrtok sa stala majsterkou sveta v obrovskom slalome a v kombinácii získala striebro.

Slalom 2. kolo ženy online MS v lyžovaní 2019 Petra Vlhová Are dnes od 14:30

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová útočila aj v sobotu na majstrovstvách sveta vo švédskom Are na medailu. Po 1. kole slalomu jej patrila piata priečka s odstupom 46 stotín sekundy na vedúcu Švajčiarku Wendy Holdenerovú. Druhá bola s mankom 0,11 s domáca Anna Swennová Larssonová a tretia Mikaela Shiffrinová z USA (+0,15 s).

Výsledky slalomu žien na MS 2019 v Are

1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1:57,05 min, 2. Anna Swennová Larssonová (Švéd.) +0,58 s, 3. Petra VLHOVÁ (SR) +1,03, 4. Katharina Liensbergerová (Rak.) +1,43, 5. Frida Hansdotterová (Švéd.) +2,39, 6. Laurence St-Germainová (Kan.) +2,60, 7. Katharina Huberová (Rak.) +2,80, 8. Katharina Truppová (Rak.) +2,93, 9. Bernadette Schildová (Rak.) +3,41, 10. Erin Mielzynská (Kan.) +3,54

 

 

Situáciu na trati trochu skomplikovali hmla a mierny vietor, organizátori museli spevniť sneh chémiou. Najlepšie sa s podmienkami v 1. kole svojho trénera vyrovnala Holdenerová so štartovým číslom 3, ktorá získala náskok na súperky najmä v spodnej časti trate. Trojnásobná obhajkyňa titulu Shiffrinová sa nedopustila veľkej chyby, no jej jazde chýbala energia a vtesnala sa pred ňu aj Swennová Larssonová s agresívnejším prejavom.

Vlhová štartovala ako šiesta v poradí, išla opatrnejšie ako líderka zo Švajčiarska a po menších zaváhaniach v hornej časti už na prvom medzičase strácala: "Od začiatku som nechytila rytmus, tam som stratila dosť veľa času, aj som to cítila. Potom som sa do toho dostala, od stredu do konca to nebolo také zlé," povedala slovenská reprezentantka v cieli prvého kola pre RTVS. V ňom finišovala s mankom 0,46 sekundy, čo jej však v druhom kole (14.30) dávalo stále výbornú šancu zabojovať o cenné kovy.

Slalom 2. kolo ženy online MS v lyžovaní 2019 Petra Vlhová Are dnes od 14:30

Prvých šesť pretekárok po úvodnej jazde delilo len 56 stotín sekundy: "Je to veľmi natesno, všetko je otvorené. V druhom kole nemám čo stratiť, budem sa snažiť čo najviac riskovať. Môžem len získať, uvidíme, aké budú podmienky, je to veľmi náročný deň. Už len potrebujem nájsť najväčšiu silu v sebe samej."

Vlhová získala na MS už dve medaily, po striebre v alpskej kombinácii si vo štvrtok vybojovala titul majsterky sveta v obrovskom slalome. Dnešné druhé kolo slalomu na MS v lyžovaní 2019 sa začína od 14:30.

 

Aktualizuj online prenos
60 Celine Martiová z Haiti bola na tom suverénne najhoršie, 39-ročná pretekárka zajazdila čas 3:33,99, pričom na Shiffrinovú stratila minútu, tridsať šesť sekúnd a deväťdesiat štyri stotín sekundy.
59 Tu sa už dostávame do extrému, Adea Kollqakuová z Kosova stratila voči víťazke z Ameriky minútu, trinásť sekúnd a 62 stotín.
57, 58 Sara Zeidanová (LIB) i Jackie Chamůnová (LIB) sa ešte vtesnali pod rozpätie päťdesiatich sekúnd.
56 Mitra Kalhorová (IRN) do druhého kola neodštartovala.
55 Dostali sme sa cez limit štyridsiatich sekúnd, to vďaka Forough Abbasiovej z Iránu.
54 Mariann Mimi Marotyová (HUN) stratila ešte zhruba o sekundu a pol viac ako Abbasiová.
53 A bude sa to len zhoršovať, predviedla to Iránka Atefeh Ahmadiová. Bez štyroch stotín je to 35 sekúnd.
52 Darí sa to až Sophii Ralliovej z Grécka, ktorá stratila polminútu i 67 stotín sekundy.
51 Blížime sa k polminúte straty, tú takmer dosiahla Maďarka Katalin Dorultanová.
49, 50 Ieva Januškevičiuteová (LTU) aj Tess Arbezová (IRL) prepísali najhoršie časy, Írka má dokonca manko už 27,87 stotín sekundy.
48 O niekoľko priečok si polepší Islanďanka Andrea Bjork Birkisdottirová, ktorá sa radí na tretiu priečku od konca.
47 Na posledné miesto sa dostáva Anastasija Šelipenková z Ukrajiny s mankom 23 a pol sekundy.
45, 46 Podobný osud postihol aj Mariu Finnbogadottirovú (ISL) či Mialitianu Clercovú (MAD).
43, 44 Viac ako dvadsať sekúnd už stratili Vanina Guerillotová (POR) i Nuunu Chemnitz Berthelsenová (DEN).
42 Pridáva sa k nej i Marjolein Decroixová (BEL).
41 Druhé kolo ako prvá z druhej desiatky nedokončila Lelde Gasūnová (LAT).
40 Na posledné miesto sa radí Freydis Halla Einarsdóttirová z Islandu, ktorá bez dvanástich stotín stratila rovných osemnásť sekúnd.
39 Andrea Komšićová (CRO) je priebežne tridsiata, stratila desať sekúnd a jednu desatinu.
38 Pred Alopinovú sa na 31. priečku dostáva Belgičanka Kim Vanreuselová.
37 Ďalšia Ruska Xenia Alopinová je v tejto chvíli predposledná.
36 Nevena Ignjatovićová zo Srbska sa ešte vmestila do prvej tridsiatky, konkrétne na 28. pozíciu s mankom 8,98 stotín sekundy.
35 Nella Korpiová (FIN) stratila viac ako desať sekúnd, no stále to "nestačí" na posledné miesto, iba na to predposledné.
34 Češka Martina Dubovská sa rozhodla do druhého kola ani neodštartovať.
33 Jekatěrina Tkačenková z Ruska predbieha predchádzajúcu dvojicu a ide na 26. miesto.
31, 32 Dvojica Maruša Ferková (SLO) a Kristine Gjelsten Haugenová (NOR) sa radí len pred poslednú Američanku O'Brienovú.
Poradie po 30 pretekárkach, o tom najdôležitejšom je však rozhodnuté:

1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1:57,05

2. Anna Swenn-Larssonová (SWE) +0,58
3. Petra Vlhová (SVK) +1,03

4. Katharina Liensbergerová (AUT) +1,43
5. Frida Hansdotterová (SWE) +2,39
6. Laurence St. Germainová (CAN) +2,60
7. Katharina Huberová (AUT) +2,80
8. Katharina Truppeová (AUT) +2,93
9. Bernadette Schildová (AUT) +3,41
10. Erin Mielzynská (CAN) +3,54
...
21. Gabriela Capová (CZE) +6,00
dôležité Slovensko tak má bronz zásluhou Petry Vlhovej! Gratulujeme a ďakujeme Petra!
1 dôležité Už len potvrdenie, Holdenerová je až sedemnásta so stratou 5,26 stotín sekundy.
1 dôležité Veľká motivácia Švajčiarky, Holdenerová uponáhľala štart a už na prvom sektore stráca viac ako štyri sekundy! Petra Vlhová bude mať bronz!
1 Budeme mať medailu? O tom rozhodne jazda Wendy Holdenerovej, ktorá bola v prvom kole rýchlejšia od Petry o 46 stotín sekundy.
2 dôležité V cieli je Anna Swenn-Larssonová druhá so stratou 0,58 stotín sekundy, Švédka bude mať medailu. Petra je v tejto chvíli až tretia.
2 Švédka si však drží odstup na hrane nanajvýš štyroch desatín na poslednom sektore.
2 Domáca pretekárka nabrala manko ďalších dvoch desatín.
2 Anna Swenn-Larssonová stráca na prvom sektore dvanásť stotín.
3 dôležité Neskutočné, Mikaela Shiffrinová jazdí najlepšie druhé kolo, logicky je prvá s časom 1:57,05! Petra Vlhová zaostala o sekundu a tri stotiny. Tento čas môže byť pokojne aj víťazný!
3 Američanka pridáva a pred cieľom vedie dokonca o úctyhodných 1,37!
3 Mikaela Shiffrinová to odštartovala naplno a po prvom medzičase vedie o 62 stotín.
4 dôležité Katharina Liensbergerová však finišuje s odstupom štyroch desatín! Petra skončí najhoršie štvrtá.
4 Rakúšanka drží naďalej náskok na poslednom sektore o 25 stotín sekundy.
4 Katharina Liensbergerová začína aktívne a je o necelé dve desatiny pred Vlhovou.
5 dôležité Petra Vlhová v cieli prvá s náskokom 1,36! Fantázia, Petra zaknihovala aj najlepší čas druhého kola – 1:00,54! Slovenka má naďalej šancu na medailu.
5 Máme za sebou polovicu a Slovenka naďalej vedie a už o 6 desatín.
5 Prvý sektor Petre úplne nevyšiel, stále však je tam náskok 11 stotín.
5 Petra Vlhová je už pripravená na štarte, držme palce.
6 V tomto momente sa začínajú boje o medaily. Frida Hansdotterová robí obrovskú hrúbku v strede trate. Švédka síce nabrala späť náskok, no celkovo tri chybičky odsúvajú Hansdotterovú z možnosti na medailu. Je to priebežne prvé miesto o 21 stotín, no nie nadlho.
7 Mierne chyby sa nevyhli v jazde Christiny Geigerovej. Nemka šla výrazne na hrane a bohužiaľ končí asi osem sekúnd pred cieľom. Geigerovej ušla spodná lyža a nedokázala sa dostať do ďalšej brány.
8 Na každom úseku strácala Laurence St. Germainová drahocenné stotiny, Kanaďanka však v závere zapla a je prvá o dve desatiny! Zároveň vyrovnala najlepší čas druhého kola v podaní Truppeovej.
Nasleduje reklamná prestávka.
Priebežné poradie:

1. Katharina Huberová (AUT) 1:59,85

2. Katharina Truppeová (AUT) +0,13
3. Bernadette Schildová (AUT) +0,61

4. Erin Mielzynská (CAN) +0,74
5. Lena Dürrová (GER) +1,45
9 Katharina Huberová odsúva svoju krajanku z prvej priečky. Na pomyselnom a priebežnom stupni víťazov máme tri Rakúšanky, Huberová prvá o trinásť stotín sekundy.
10 Vynikajúca jazda od ďalšej z Rakúšaniek. Katharina Truppeová sa dostáva pod hranicu 2:00,00 o celé dve stotinky. Zároveň Truppeová drží najlepšiu jazdu druhého kola s časom 1:01,05.
11 Erin Mielzynská z Kanady mala na poslednom sektore náskok osemnástich stotín, no v cieli je iba druhá s odstupom 13 stotín.
12 Bernadette Schildová si napravila chuť po prvom kole. Rakúšanka v cieli priebežne prvá s časom 2:00,46 a náskokom 84 stotín sekundy na druhú Dürrovú.
13 Ako na hojdačke to bola jazda aj od Roni Remmeovej z Kanady. Zámorská pretekárka prehráva boj o prvú pozíciu o osem stotín sekundy. Z prvej pätnástky výsledkovej listiny ju však už nik nedostane.
14 32 stotín mala k dobru na štarte Kristin Lysdahlová. Lyžiarka z Nórska svoj náskok strácala aj navyšovala, aby napokon niekoľko desiatok metrov pred cieľom druhé kolo nedokončila.
15 Noensová sa udržala na prvom mieste len počas reklamnej prestávky, z trónu ju zosadila okamžite Lena Dürrová. Nemka sa veľmi teší, svoju súperku predčila o 23 stotín.
Priebežné poradie:

1. Nastasia Noensová (FRA) 2:01,53

2. Charlotta Säfvenbergová (SWE) +0,66
3. Aline Daniothová (SUI) +0,69

4. Maren Skjøldová (NOR) +0,74
5. Paula Moltzanová (USA) +0,98
Reklamná prestávka.
16 Nastasia Noensová ide jasne do čela, Francúzka bola lepšia o 66 stotín sekundy, jej sumárny čas má hodnotu 2:01,53. Zároveň je to tretie najlepšie druhé kolo.
17 Také šťastie už nesvietilo na tvári mladej Švajčiarky. Aline Daniothová, ktorá má len 20 rokov, finišovala s problémami napokon na solídnom druhom mieste len o tri stotiny za líderkou.
18 Charlotta Säfvenbergová ako tretia najlepšia Švédka po prvom kole. Domáca pretekárka sa v cieli raduje z priebežnej prvej pozície a času 2:02,19. Säfvenbergová prvá o osem stotín.
19 Toto je smola, Ana Buciková končí ešte tesne pred prvým medzičasom. Slovinka len nechápavo krúti hlavou.
20 Viacero chýb od Chiary Costazzovej, ani druhá z Talianok v doterajšom priebehu druhého kola dieru do sveta neurobila. Až štvrtá pozícia s odstupom 46 stotín.
21 Mierne prekvapenie, Paula Moltzanová je len druhá. Američanka zaostala o 24 stotín, o stotinku je však pred Jelinkovou.
22 Videli sme veľké problémy Capovej, ktorá sa konštantne držala na rozostupe takmer deviatich desatín. Češka to napokon nevzdala a berie priebežné tretie miesto s mankom 0,78 stotín sekundy.
22 Češka Gabriela Capová mala na štarte k dobru 27 stotín sekundy.
23 Maren Skjøldová už poráža Jelinkovú, konkrétne o 25 stotín sekundy. Nórka môže byť šťastná.
24 Lara Della Meaová sa chytá za hlavu, jazda na hranici sa napokon nevyplatila. Mladá Talianka mohla byť priebežne prvá, no záverečnú kombináciu bránok prosto nezvládla a druhé kolo nedokončila.
25 Jelinková sa môže radovať, keďže ešte pár minút na prvom mieste zostane. Nina O'Brienová robí veľkú chybu pred posledným sektorom, musela sa vrátiť späť o niekoľko metrov a je, bohužiaľ, jasne posledná so stratou vyše siedmich sekúnd.
25 Veľmi dobrá jazda od Adriany Jelinkovej. Holanďanka mieri na prvú pozíciu s časom 2:02,52! Od Smartovej bola rýchlejšia o viac ako osem desatín.
27 Bieloruská reprezentantka Marija Škanovová ako prvá nebude priebežne prvá. Mierny jazykolom, no Škanovová je priebežne až posledná s odstupom 69 stotín sekundy.
28 Amelia Smartová z Kanady bola na všetkých medzičasoch tretia, napokon však zmazala vyše polsekundové manko a je prvá. Neskutočné.
29 Mireia Gutiérrezová lepšia od Guestovej len o osem stotín, opäť tam bolo niekoľko chýb.
30 Na čistej trati začala jazdiť ako prvá Charlie Guestová z Veľkej Británie. Napriek tomu to nebolo ideálne, Britkin sumárny čas je 2:03,45.
Štart časová značka Druhé kolo slalomu na majstrovstvách sveta sa práve začalo.
Výsledková listina 1. kola:

1. Wendy Holdenerová (SUI) 57,08

2. Anna Swenn-Larssonová (SWE) +0,11
3. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,15

4. Katharina Liensbergerová (AUT) +0,27
5. Petra Vlhová (SVK) +0,46
6. Katharina Truppeová (AUT) +0,56
7. Christina Geigerová (GER) 1,51
8. Laurence St. Germainová (CAN) +1,52
9. Katharina Huberová (AUT) +1,58
10. Katharina Truppeová (AUT) +1,85
11. Erin Mielzynská (CAN) +1,91
12. Bernadette Schildová (AUT) +2,12
13. Roni Remmeová (CAN) +2,28
14. Kristin Lysdahlová (NOR) +2,43
15. Lena Dürrová (GER) +2,75
16. Nastasia Noensová (FRA) +2,83
17. Aline Daniothová (SUI) +3,07
18. Charlotta Säfvenbergová (SWE) +3,13
19. Ana Buciková (SLO) +3,17
20. Chiara Costazzová (ITA) +3,28
21. Paula Moltzanová (USA) +3,38
22. Gabriela Capová (CZE) +3,52
23. Maren Skjøldová (NOR) +3,79
24. Lara Della Meaová (ITA) +4,06
25. Nina O'Brienová (USA) +4,37
25. Adriana Jelinková (NED) +4,37
27. Marija Škanovová (BLR) +4,44
28. Amelia Smartová (CAN) +4,50
29. Mireia Gutiérrezová (AND) +4,62
30. Charlie Guestová (GBR) +4,74
________________________________
31. Maruša Ferková (SLO) +5,01
32. Kristine Gjelsten Haugenová (NOR) +5,20
33. Jekatěrina Tkačenková (RUS) +5,56
34. Martina Dubovská (CZE) +5,72
35. Nella Korpiová (FIN) +5,83
36. Nevena Ignjatovićová (SRB) +5,86
37. Xenia Alopinová (RUS) +6,11
38. Kim Vanreuselová (BEL) +6,68
39. Andrea Komšićová (CRO) +6,92
40. Freydis Halla Einarsdóttirová (ISL) +8,56
41. Lelde Gasūnová (LAT) +8,87
42. Marjolein Decroixová (BEL) +9,00
43. Vanina Guerillotová (POR) +10,74
44. Nuunu Chemnitz Berthelsenová (DEN) +11,05
45. Maria Finnbogadottirová (ISL) +11,74
46. Mialitiana Clercová (MAD) +11,88
47. Anastasija Šelipenková (UKR) +12,14
48. Andrea Bjork Birkisdottirová (ISL) +12,47
49. Ieva Januškevičiuteová (LTU) +12,54
50. Tess Arbezová (IRL) +14,49
51. Katalin Dorultanová (HUN) +15,15
52. Sophia Ralliová (GRE) +15,81
53. Atefeh Ahmadiová (IRN) +18,27
54. Mariann Mimi Marotyová (HUN) +19,88
55. Forough Abbasiová (IRN) +23,71
56. Mitra Kalhorová (IRN) +25,33
57. Sara Zeidanová (LIB) +25,63
58. Jackie Chamůnová (LIB) +26,23
59. Adea Kollqakuová (KOS) +40,28
60. Celine Martiová (HAI) +49,20

Diskvalifikované: Meta Hrovatová (SLO), Élise Pellegrinová (MLT), Carlie Maria Iskandarová (LIB).

Zvyšné pretekárky do cieľa neprišli.
Piate miesto Petry Vlhovej možno je pre niekoho miernym sklamaním, no ani nie pol sekunda rozdielu je hrateľná. Víťazkou prvého kola sa stala Švajčiarka Wendy Holdenerová, ktorá ale nemá nič isté a pokojne sa môže stať, že ostane aj bez medaile. Jazdí sa do posledného metra, rozhodujú stotiny sekundy.

Prvého kola sa zúčastnilo 97 pretekárok, z ktorých 63 aj došlo do cieľa, niektoré sú však ešte v tejto chvíli prešetrované a diskvalifikované. Do druhého kola postupuje najlepších 60 žien.
Priebežné poradie SP:

1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1 694 bodov
2. Petra Vlhová (SVK) 1 043
3. Wendy Holdenerová (SUI) 747
4. Nicole Schmidhoferová (AUT) 617
5. Ragnhild Mowinckelová (NOR) 589
6. Viktoria Rebensburgová (GER) 509
7. Ilka Štuhecová (SLO) 507
8. Federica Brignoneová (ITA) 500
9. Frida Hansdotterová (SWE) 497
10. Michelle Gisinová (SUI) 442
...
45. Ester Ledecká (CZE) 129
100. Gabriela Capová (CZE) 17
Priebežné poradie slalomu:

1. Mikaela Shiffrinová (USA) 860 bodov

2. Petra Vlhová (SVK) 725
3. Wendy Holdenerová (SUI) 485

4. Frida Hansdotterová (SWE) 348
5. Anna Swenn-Larssonová (SWE) 336
6. Katharina Liensbergerová (AUT) 285
7. Katharina Truppeová (AUT) 255
8. Bernadette Schildová (AUT) 207
9. Erin Mielzynská (CAN) 185
10. Irene Curtoniová (ITA) 175
...
48. Gabriela Capová (CZE) 48
Výsledky slalomu na MS 2017:

1. Mikaela Shiffrinová (USA)
2. Wendy Holdenerová (SUI)
3. Frida Hansdotterová (SWE)
4. Petra Vlhová (SVK)
5. Šárka Strachová (CZE)

6. Michaela Kirchgasserová (AUT)
7. Ana Buciková (SLO)
8. Emelie Wikströmová (SWE)
9. Denise Feierabendová (SUI)
10. Bernadette Schildová (AUT)
...
32. Martina Dubovská (CZE)
33. Gabriela Capová (CZE)
43. Tereza Jančová (SVK)
44. Klaudia Nemcová (SVK)
DNF Kateřina Pauláthová (CZE)
DNF Veronika Velez-Zuzulová (SVK)
Už pred dvomi rokmi siahala Petra Vlhová v slalome na medailu, no nevyšlo to o 14 stotín sekundy. Štvrté miesto by bolo pre ňu v Åre veľkým sklamaním.

Veronika Velez-Zuzulová mala väčšiu nádej na kov, po prvom kole figurovala na tretej priečke, lenže druhé kolo nedokončila a tak na posledných MS vo svojej kariére skončila bez získanej medaile.
Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom prenose z majstrovstiev sveta v alpskom lyžovaní. Oči slovenského diváka sa upriamujú dnes na slalom žien, kde bude Petra Vlhová jednou z najväčších favoritiek na zisk zlatej medaily.

Druhé kolo sa začne o 14:30.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo