Vlhová 2. kolo obrovský slalom ženy dnes ONLINE Kronplatz

24. 1. 2023 |

Sledujte s nami 2. kolo obrovského slalomu ONLINE a držte palce Petre Vlhovej. Preteky sa začínajú od 13.30 hod.

Petra Vlhová.  Ilustračné foto - TASR/AP

Petra Vlhová sa po  1. kole obrovského slalomu v talianskom Kronplatzi umiestnila na 6. mieste. Sledujte s nami 2. kolo obrovského slalomu ONLINE a držte našej lyžiarke palce. Preteky sa začínajú od 13.30 hod.

Vlhová zaostávala po odjazdení elitnej pätnástky pretekárok za vedúcou Američankou Mikaelou Shiffrinovou o 1,01 sekundy. Druhá bola Švajčiarka Lara Gutová Behramiová s odstupom 13 stotín, na priebežnej tretej pozícii figurovala Talianka Federica Brignonenová (+0,27).

Pretekárkam komplikovalo jazdu mierne sneženie, no viditeľnosť na zjazdovke Erta bola dobrá. Vlhová so štartovým číslom 3 mala slabší úvod, v strmej časti svoju stratu korigovala. V spodnej časti však nabrala ďalšie manko.

Pred slovenskú lyžiarku sa dostali ešte Kanaďanka Valerie Grenierová a Američanka Paula Moltzanová. Shiffrinová využila aj skutočnosť, že trať 1. kola staval jej tréner Mike Day. Američania výborne odštartovala a spolu s Gutovou-Behramiovou mala aj najrýchlejšiu záverečnú pasáž. V 2. kole (13.30 h) tak bude útočiť na svoje 83. víťazstvo, čím by vytvorila ženský rekord v počte triumfov a osamostatnila by sa od krajanky Lindsey Vonnovej.

Prvé kolo nevyšlo podľa predstáv líderke disciplíny Marte Bassinovej, Talianka vyrazila na trať ako prvá. So stratou 1,42 sekundy jej patrila 9. pozícia.