Vie si vybrať! Vlhová vyhrala najštedrejšie dotované preteky. O koľko si prilepší?

8. 1. 2019 |

Slovenská lyžiarka vyhrala najštedrejšie dotované preteky s celkovou výškou odmien.

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová si utiera slzy šťastia z prvého miesta v obrovskom slalome žien v rámci Svetového pohára v alpskom lyžovaní 28. decembra 2018 v rakúskom Semmeringu. FOTO TASR - Pavel Neubauer

Petra Vlhová fantastickou jazdou druhého kola vyhrala v šiestom klasickom slalome sezóny Svetového pohára. V utorok v rakúskom Semmeringu po piatich druhých miestach už nebola nad jej sily 23-ročná Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá chcela ôsmym zásahom vyrovnať rekord víťazných slalomových podujatí SP v rade.

Slovenská lyžiarka vyhrala najštedrejšie dotované preteky s celkovou výškou odmien 192.864 švajčiarskych frankov (vyše 170.000 eur).

Pre Petru je pripravených 78.432, lyžiarka na druhom mieste dostane 38.659 a tretia na pódiu zinkasuje 21.772,80 CHF. Pre porovnanie, predchádzajúci prestížny slalom v Záhrebe aj mestský paralelný slalom v Osle mali celkovú dotáciu prize money 120.000 švajčiarskych frankov (viac než 100.000 eur).