VIDEO Ovečkinovi neuznali vyrovnávajúci gól sedem sekúnd pred koncom

19. 9. 2016 |
 

Rusko prehralo so Švédskom 1:2, Ovečkin pritom v hre bez brankára znížil na rozdiel gólu a už sa aj tešil z vyrovnávajúceho.

Ovečkin (takmer) vyrovnal sedem sekúnd pred koncom. Foto: TASR/AP, wch2016.com

Švédski hokejisti otvorili účinkovanie v B-skupine Svetového pohára triumfom 2:1 nad Ruskom.

V nedeľňajšom dueli udržali súperove hviezdy na dištanc až do 60. minúty, v nej však dvakrát inkasovali od Alexandra Ovečkina, no vyrovnávajúci gól rozhodcovia pre zásah rukou neuznali.

Za hviezdy zápasu vyhlásili švédske trio Victor Hedman, Jacob Markström a Gabriel Landeskog. 

Ovečkinov gól počas hry bez brankára.

B-skupina:

Švédsko - Rusko 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Góly: 31. Landeskog (Karlsson, Bäckström), 33. Hedman (Hagelin, Sedin) - 60. Ovečkin (Malkin, Dacjuk). Strely na bránku: 29:28. Rozhodcovia: McCauley, O'Rourke - Murphy, Murray, vylúčení: 3:4 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 18.966 divákov

Švédsko: Markström - Ekholm, Karlsson, Hedman, Stralman, Ekman-Larsson, Hjalmarsson - Eriksson, H. Sedin, D. Sedin - Hörnqvist, Bäckström, Forsberg - Silfverberg, Kruger, Hagelin - Söderberg, Backlund, Landeskog

Rusko: Bobrovskij - Zajcev, Orlov, Jemelin, Markov, Marčenko, Kulikov - Kučerov, Dacjuk, Ovečkin - Tarasenko, Malkin, Kuliomin - Dadonov, Šipačov, Panarin - Kuznecov, Anisimov, Telegin

hlasy: /wch2016.com/:

Victor Hedman, obranca Švédska: "Keď sa pozriete na ruskú súpisku, uvidíte štyri vyrovnané formácie, z ktorých vie každá dobre hrať s pukom. My sme chceli hrať fyzicky a blízko pri nich, aby sme ich eliminovali na puku. To bol náš plán. Korčuľovať s nimi a pokúsiť sa využiť protiútoky. Máme za sebou dobrý štart do turnaja."

Erik Karlsson, obranca Švédska: "Markström na tréningoch a v príprave dokázal, že vie dokonale zareagovať na to, čo sa stane. V zápase sme mu verili. Keď sa dozvedel, že pôjde do bránky, nikoho to nešokovalo. Marky bol pripravený a myslím si, že predviedol skvelý výkon. Bol náš najlepší hráč."

Gól na 1:0.

Alexander Ovečkin, kapitán Ruska: "Myslím, že puku som sa pri druhom góle dotkol, hoci nevidel som záznam. Ale dotyk som cítil, na svojej ruke aj hokejke. Teraz už na tom nezáleží, musíme na tento zápas zabudnúť a pozerať sa dopredu."

Vladimir Tarasenko, útočník Ruska: "Každá prehra sa znáša veľmi ťažko, špeciálne tá na Svetovom pohári. Zostáva nám jediná možnosť, a to vyhrať oba zostávajúce zápasy. Rozhodcovia na záverečnú situáciu učinili rozhodnutie a tam to hasne. Nie je dôvod na to, aby sme to viac komentovali."

Pavel Dacjuk, útočník Ruska: "Naše mužstvo má na to, aby dosiahlo lepší výsledok, potrebuje len viac strieľať na bránku. Každý z nás sa v tomto zápase snažil dostať do čo najlepšej pozície na strelu, ale nie je to len o kráse. Musíme viac strieľať a dosahovať aj škaredé góly."

Ovečkinov (ne)gól.