Verejná výzva: Ukončite spory a začnite budovať slovenský hokej. Dnes a všetci

31. 5. 2017 |
 

Milí funkcionári prestaňte sa navzájom obviňovať, nepíšte si otvorené listy a neodkazujte si nič na sociálnych sieťach. Už nás to nezaujíma. Zaujíma nás niečo celkom iné.

Na snímke slovenský tím počas oficálneho fotografovania na 81. majstrovstvách  sveta v ľadovom hokeji. 

 

Prečítajte si aj

Kohút sa ospravedlnil Cígerovi, ten to neprijal

 

Milí hokejoví funkcionári,

my slovenskí fanúšikovia milujeme hokej. Milujeme tú nádhernú hru a milujeme dva májové týždne majstrovstiev sveta. Milujeme ten pocit, že naši hokejisti zo seba odovzdajú všetko a občas nám domov prinesú medailu.

Rozumieme, že naši nemôžu len vyhrávať a preto prijímame aj prehry. Prijímame však len prehry v čestnom boji od súperov, nie vlastné góly, ktoré dávate nášmu hokeju už dlhé roky vy, ľudia, ktorí ho majú rozvíjať.

Spory, ktoré v našom hokeji vládnu už nekonečné obdobie, nám tú krásnu hru pred očami ničia ako mor. Hokejový svet nám za posledné roky ušiel a hoci tvrdíte, že to vidíte, podľa všetkého vám to uniká.

To, čo sa okolo nášho hokeja deje posledné týždne už pripomína totálnu frašku. Reči o náhradných korčuliach a rezervných hokejkách sú jednoducho priveľa.

Naozaj si nikto z vás neuvedomuje, že sme takmer vypadli z elitnej kategórie majstrovstiev sveta? Že sme skončili za Nemeckom či Dánskom a Taliansko sme preskočili len vďaka veľkému šťastiu?

Prestaňte sa navzájom obviňovať, nepíšte si otvorené listy a neodkazujte si nič (a ani manželky) na sociálnych sieťach. Už nás to nezaujíma.

Jednoducho len začnite makať.

Vďaka nám fanúšikom vám tečú dotácie od štátu a príspevky od sponzorov. My fanúšikovia sme pre hokej nekonečne dôležití a takýto hazard si náš krásny šport nezaslúži.

Ak neviete, čo robiť, choďte sa pozrieť do Fínska, Kanady, alebo hoci aj do Južnej Kórey. Ak to nebude stačiť, jednoducho choďte od hokeja preč a zmierte sa s tým, že ho neviete robiť. Dajte šancu iným.

Tie nekonečné spory o sebeckú moc a hlúpe egomaniactvo ničia nielen hokej, ale celé Slovensko. Už sa nikoho nebaví pozerať na to, čo predvádzate a vidieť ako nám pred očami zomiera extraliga, krachujú kluby, do ktorých chodia policajné razie. Ako deckám odchádzajú hokejové vzory do dôchodku a nemá ich kto nahradiť.

Začnite jednoducho tým, že sa dohodnete, ukončíte spory a nebudete nás fanúšikov už obťažovať nekonečným balastom svojich sporov.

O dva roky máme doma svetový šampionát. Nechceme počúvať ako sme ho profesionálne zorganizovali, nechceme sa za našich hokejistov hanbiť. A o desať rokov chceme vidieť, že vaša práca dávala zmysel a že ste nielen zohrievali svoje teplé funkcionárske miesta.

Michal Trško, šéfredaktor portálu sportinak.sk

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo