Velez-Zuzulová v Lenzerheide postúpila do 2. kola: Pre mňa je to víťazstvo

28. 1. 2018 |
 

Obe slovenské slalomírky sa vo švajčiarskom Lenzerheide predstavia aj v druhom kole slalomu Svetového pohára v lyžovaní.

Na archívnej snímke z 8. januára 2017 slovenská lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová na trati 1. kola slalomu Svetového pohára žien v alpskom lyžovaní v slovinskom Maribore. FOTO TASR - Michal Svítok

Slovenská lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová zvládla svoju prvú súťažnú jazdu v olympijskej sezóne. V 1. kole nedeľňajšieho slalomu Svetového pohára vo švajčiarskom Lenzerheide sa na záver elitnej pätnástky zaradila na priebežné 12. miesto so stratou 3,63 s na vedúcu Američanku Mikaelu Shiffrinovú, postúpila z 21. pozície do 2. kola. Petra Vlhová figurovala na 6. priečke (+1,12), Barbara Kantorová prvé kolo nedokončila.

 

 

Vlhová v Lenzerheide

Preteky odštartovala domáca spolufavoritka Wendy Holdenerová a zdalo sa, že išla priam optimálne. Najmä po tom, ako fenomenálna Shiffrinová s číslom 3 jasne zaostávala. Potom sa však vedúca pretekárka slalomu i celého SP skonsolidovala a svoju jazdu dotiahla do tradičných sólo-parametrov.

Vlhová šla so šestkou a tiež jej vyšla skvele úvodná strmina, kde využila snúbiacu sa silu s technikou a aj na druhom medzičase bola ešte pred Shiffrinovou. Potom však akoby stratila šťavu a bez viditeľnej chyby stratila na menej striktných úsekoch jednu slalomovú kategóriu.

Zaradila sa na piate miesto, ale horné poradie po nej ešte zafixovala Švédka Frida Hansdotterová, ktorá dosiahla tretí čas (+0,83), Holdenerová mala na 2. mieste stratu (+0,65). "Zo strminy do roviny som spravila chybu, kde som stratila dosť veľa. Možno som išla príliš agresívne a na tento sneh sa žiadalo trošku pustiť lyže. Všetko je však ešte otvorené," povedala Vlhová pre TASR.

Velez-Zuzulovej došli sily

Veronika Velez-Zuzulová absolvovala svoje prvé ostré preteky od vlaňajšieho marca po tom, ako sa jej návrat po operácii kolena pre bolesti skomplikoval. Išla s 15-kou, teda najmenej výhodným žrebovaným číslom. V úvodných extrémne širokých bránkach bolo badať jej neistotu, ale veľmi rýchlo sa so "strmákom" zžila a jej strata sa nedostala mimo štandard.

Postupne sa však prejavil nedostatok pretekárskej praxe i nedotrénovanosť, manko výrazne narástlo a po dojazde 25 pretekárok klesla na 20. miesto. Ďalej však už iba o jedno, lebo výkonnostne menej zdatné súperky nezvládali rozbíjajúci sa povrch trate, najmä jej náročnú hornú časť.

"Polovica trate bola možno až nad moje očakávania. V dolnej časti mi určite chýbali sily a bolo vidieť, že to už bolo trošku trápenie. Pre mňa je aj tak víťazstvo, že som v druhom kole," uviedla Velez-Zuzulová v cieľových priestoroch.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo