Vantruba: Majstrovský titul chutil o to lepšie, že nám pred sezónou nikto neveril

15. 6. 2018 |
 

Martin Vantruba je 20-ročný futbalový brankár, ktorý je kmeňovým hráčom pražskej Slávie. V uplynulej sezóne získal titul vo Fortuna lige so Spartakom Trnava. V rozhovore nám prezradil ako došlo k prestupu do Slávie Praha, ako vyzerali oslavy majstrovského titulu so Spartakom Trnava a mnoho ďalšieho.

Brankár Trnavy Martin Vantruba oslavuje titul v slovenskej futbalovej Fortuna lige 2017/2018 v Trnave v noci v sobotu 19. mája 2018. FOTO TASR

So Spartakom Trnava ste získali ligový titul po dlhých 45 rokoch. Ako chutilo prvenstvo vo Fortuna lige?
“Prvenstvo chutilo o to lepšie, že nám nikto neveril. Na začiatku ligy nikto ani len nehovoril, že Trnava by mohla byť majstrom. Dokonca ani po zimnej prestávke, keď sme mali 9 bodový náskok.”

Povedali by ste niekedy, že už v dvadsiatich rokoch budete sláviť ligový titul? 
“Pre mňa to bola nezabudnuteľná sezóna. Bola prvá medzi mužmi. Som rád, že som dostal šancu a odchytal majstrovskú sezónu.”

Ako prebiehali oslavy? 
“Oslavy boli neskutočné, prevýšili moje očakávania. Bolo naozaj super vidieť 20 tisíc ľudí na štadióne, neskôr na oslavách v meste. Celá Trnava tým stále žije, dokonca teraz, keď idem po meste a fanúšikovia ma uvidia, spievajú to naše: Titul je nás!”

Ako by ste zhodnotili sezónu? Mysleli ste na prvenstvo v lige už od prvých kôl? 
“Išli sme od zápasu k zápasu. Každým víťazstvom nám rástlo sebavedomie a pomaličky sme začali veriť, že to môže byť úspešná sezóna, no tak isto bol na nás aj vyvíjaný tlak, ktorý tréner super eliminoval. Všetko do seba zapadlo a my sme vyhrali ligu.”

Od akého mužstva ste cítili najväčšiú konkurenciu?
“Síce bola Dunajská Streda stále za nami, sústreďovali sme sa väčšinou na Slovan. Má najkvalitnejšie mužstvo v lige a keď sa rozbehne, ťažko ho niekto zastaví. Dunajská sa držala veľmi dobre a dlho, no po prehre s Trenčínom a s nami to už aj oni vzdali.”

 


Martin Vantruba v zápase proti Slovanu Bratislava. FOTO TASR

 

Od novej sezóny budete pôsobiť v českej Slávii Praha. Ako došlo k prestupu? Mali ste aj iné ponuky? 
“Prestup sa zrodil veľmi rýchlo, manažér mi iba zavolal a povedal mi, že Slavia má záujem a Trnava má pusti. Chvíľku sme čakali, kým vymenia trénera, ale už nebolo nič, čo by prestup skomplikovalo. Potom som prvého januára podpísal kontrakt so Sláviou. Chvíľku sa však čakalo, kým sa s tým pôjde von. Samozrejme, mal som aj iné ponuky, ale keďže som sa rozhodol pre Slaviu, tak to konkretizovať nebudem. Myslím, že som si vybral správny klub.”

Absolvovali ste už nejaký deň v pražskej Slávii? Aké boli vaše prvé pocity po vstupne na štadión, či do šatne? 
“V Prahe som bol už viackrát, chodil som tam na vyšetrenia. S priateľkou sme si obzreli centrum, ktoré sa nám veľmi páči. Bude to pre nás skok z Trnavy si zvyknúť na Prahu, ale je to pre mňa ďalšia výzva.”

V ligovom zápase so Žilinou ste sa zranili. Mali ste problém s ramenom. Ako prebiehalo zotavovanie sa? 
“Áno, po zápase so Žilinou som mal problémy s ramenom. Myslel som si, že je to fajn a rozhýbem to. Vyšetrenia však ukázali, že som mal porušené púzdro v ramene a budem musieť vynútene pauzovať. Boli to nejake štyri týždne bez chytania. Trénoval som individuálne v posilke, už mi to liezlo má nervy.”

Po tom, ako ste sa zranili ste boli premiérovo povolaný do slovenskej reprezentácie do 21 rokov. Káder ste však museli opustiť. Ako ste to vnímali? Mrzelo vás to? 
“Bol to môj prvý zraz a vekovo som bol mladší, ročník 1998, ciže má nominácia nesmierne potešila, no pre zranenie som zo zrazu musel odísť. Mrzelo má to, ale taký je futbal, vynechal som aj pár zápasov v lige. Bolo to síce krátke, no pre mna nekonečne obdobie.”

 


Martin Vantruba na zraze slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov. FOTO TASR

 

Čo je vaším futbalovým snom? Aké máte ambície do budúcnosti? 
“Nedávam si vysoké méty typu vyhrať Ligu Majstrov. Skôr krátkodobé ciele. Viem, že to nebude ľahké, ale chcel by som sa presadiť v Slávii Praha. Je to klub, ktorý má vysoké ambície a vie, čo chce hrať. Bude to pre mňa nová skúsenosť a osobne sa na ňu veľmi teším.”

Ligu Majstrov túto sezónu vyhral Real Madrid. Sledovali ste finále? Ste s víťazom spokojný? 
“Finále som pozeral. Bolo mi jedno kto vyhrá, ale viac som to prial Liverpoolu. Kariusove góly nechcem komentovať, mám 20 rokov a chytal som zatiaľ Fortuna ligu. Je to dobrý brankár, len si vybral slabší deň práve v ten najdôležitejší. Bolo mi ho veľmi ľúto.”

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo