Van Kessel prestúpil z Trenčína do Slavie. Jeden z najväčších prestupov histórie českej ligy

13. 7. 2016 |
 

Drahší boli v minulosti iba Szilárd Németh a Štěpán Vachoušek.

Foto: Facebook Slavie Praha

PRAHA. Vedenie českého futbalového klubu SK Slavia Praha v stredu oficiálne spečatilo príchod útočníka Gina van Kessela z AS Trenčín. "Zošívaní" s ním podpísali kontrakt na tri roky do 30. júna 2019. Informovala o tom oficiálna klubová stránka.

"Som veľmi šťastný, že som so Slaviou podpísal zmluvu. Je to veľký klub so skvelým štadiónom a fanúšikmi. Mám neuveriteľnú radosť, že budem hrať za tak veľký klub. Navyše v tak krásnom meste, akým je Praha. Mám rád toto mesto, niekoľkokrát som tu bol. Myslím si, že Slavia je skvelým krokom v mojej kariére," povedal 23-ročný van Kessel pre oficiálnu stránku Slavie. 

Podľa informácií portálu idnes.cz zinkasuje trenčiansky klub za van Kessela viac ako milión eur, čím sa reprezentant ostrovného štátu Curacao zaradí medzi jednu z najdrahších posíl českej ligy v histórii. České médiá píšu o 32 miliónoch českých korún.

Drahší boli v minulosti iba Szilárd Németh (zo Slovana Bratislava do Sparty Praha za 35 miliónov) a Štěpán Vachoušek (z Teplíc do Slavie za 34 miliónov).

Nová posila Slavie absolvuje svoj súťažný debut v odvetnom zápase Európskej ligy UEFA proti estónskemu Tallinnu na budúci týždeň.