Úvodný zápas MS v hokeji Slovensko - Taliansko: Vďakabohu za Libora Hudáčka

6. 5. 2017 |
 

Napokon si organizátori urobili s tou hymnou tak veľkú hanbu, že bude najlepšie na tento zápas Slovensko - Taliansko čím skôr zabudnúť.

Libor Hudáček (vľavo) pred talianskym brankárom Andreasom Bernardom. Foto - TASR

Odskakujúce puky, neschopnosť si nahrať, absencia výraznejšieho hokejového umenia potrebného pre zápasy úrovne majstrovstiev sveta.

V nijakom prípade nejde zlomiť po prvom zápase nad našimi hokejistami palicu, ale vo výkone našich proti Taliansku jednoducho bolo len veľmi málo pozitív, snáď iba bojovnosť. A potom Libor Hudáček.

Slabšieho súpera ako Taliansko však už na MS zrejme mať nebudeme. Slabší už sú hádam len organizátori, ktorí pri podujatí za milióny eur nedokážu ani z internetu stiahnuť tú správnu hymnu.

 

Prečítajte si aj

MS v hokeji 2017 - Kompletný rozpis a výsledky (Slováci zápasy)

 

MS v hokeji 2017: Slovensko - Taliansko

Poďme však do zápasu po poriadku. Naši hokejisti začali úvodný zápas MS s obrovským rešpektom a namiesto toho, aby sa tej záťaže zbavovali, tak im stále viac zväzovala ruky.

V bránke sa Július Hudáček necítil vo svojej koži (až na veľký zákrok v predĺžení), Sersen nezvládol situáciu so zlomenou hokejkou a mohli by sme pokračovať. Vymenovávať osobné zlyhania cieľom tohto textu nie je, napokon ste to videli. A je to šport.

Ale jednoducho je to tak ako povedal Michel Miklík po zápase pre RTVS: Takto to ďalej nepôjde.

Najlepším z našich bol určite Libor Hudáček, hoci aj on by určite chcel ukázať v takomto zápase viac, ak chce hrať niekde na úrovni širšej svetovej špičky na hrane NHL. Ale jeho vyrovnávajúci gól pár sekúnd pred koncom bol pre nás darom z nebies.

Vyhrávame 3:2 po predĺžení nad Talianskom, máme dva body a to je tak všetko, čo pozitívne o tomto zápase môžeme povedať, ukončil komentátor RTVS Pavol Gašpar slovenské hokejové trápenie.

Július Šupler po zápase pre RTVS povedal, že máme mladé mužstvo a že mu verí. Držíme im palce.

 

 

Turnaj je dlhý, ideme ďalej

V tvári nášho kapitána Vladimíra Draveckého po víťaznom góle Čerešňáka však bolo vidieť obrovskú úľavu. Prípadná prehra by nás jasne hodila do hry o záchranu, výhra nás môže na chvíľu upokojiť a poslať vyššie.

Hoci je to smutné, a my ako fanúšikovia na to nie sme zvyknutí, tak našich hokejistov ešte čaká veľa práce, nieže v boji o postup do štvrťfinále, ale zatiaľ v boji o pokojné umiestnenie bez hrozby bojov o záchranu. Tým naozaj musia naši začať a snáď to pôjde vyššie.

Napokon si však organizátori urobili s tou hymnou tak veľkú hanbu, že bude najlepšie na tento zápas Slovensko - Taliansko čím skôr zabudnúť. Turnaj je ešte dlhý, ideme ďalej.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo