Volejbal ME ženy 2019: Tréner Fenoglio neskrýval emócie: Niečo také tu ešte nebolo

27. 8. 2019 |
 

Slovenky otočili duel s Bieloruskami. Toto víťazstvo je neuveriteľné. Ľudia nám dali neskutočne veľa síl, povedala po zápase naša blokárka Jaroslava Pencová. Dnes večer nastúpia proti Nemecku. 

Tréner Slovenska Marco Fenoglio a hráčky po víťazstve 3:2 v zápase D-skupiny ME vo volejbale žien Slovensko - Bielorusko. Foto TASR - Pavel Neubauer

 

Slovenské volejbalové reprezentantky zvíťazili v dramatickom treťom zápase v D-skupine v Bratislave na majstrovstvách Európy a zabezpečili si účasť v osemfinále. V pondelok zdolali Bielorusko 3:2, pričom prehrávali na sety 0:2.

 

Tu sú ohlasy po päťsetovom boji:      

Marco Fenoglio (tréner SR): "Zápas sa nekončí po dvoch setoch. Napríklad dnes sa skončil až po piatich. Už dlhšie hovorím, že nikdy neprestávame bojovať a teraz sa to potvrdilo. Myslím si, že sme otvorili dôležitú kapitolu v histórii Slovenska, keďže sme dosiahli niečo, čo tu ešte nebolo."

Piotr Chilko (tréner Bieloruska): "Začali sme dobre, ale bez dobrého príjmu je náročné uspieť. V druhej časti stretnutia nám chýbala koncentrácia a trpezlivosť. Znervózneli sme a upustili sme od svojej hry."

Nina Herelová, blokárka SR: "Som veľmi rada, že sme to dokázali otočiť, pretože pri stave 0:2 ide psychika smerom dole. Ale my bojujem za každých okolností. Za to, ako sme bojovali, sme si víťazstvo zaslúžili. Od tretieho setu sme boli lepšie v útoku a zlepšili sme aj servis."

Jaroslava Pencová, blokárka SR: "Ja som síce naposledy povedala, že sa nevzdáme za žiadnych okolností, ale nemyslela som to až takto doslova. Ale aspoň sme ukázali, že tím je vnútorne veľmi silné, bojujeme jedna za druhú a toto víťazstvo je neuveriteľné. Mali sme na začiatku problémy s rotáciou Bielorusiek, ale potom sme začali lepšie brániť diagonálu, pozmenili sme nejaké veci. A potom to už išlo samé. Ľudia nám dali neskutočne veľa síl."

 

      
    
      Tabuľka:
      1. SLOVENSKO: 3 3 0 9:2 8 *
      2. Nemecko     3 3 0 9:3 8 *
      3. Rusko       3 2 1 8:3 7
      4. Španielsko  3 1 2 4:7 3
      5. Bielorusko  3 0 3 3:9 1
      6. Švajčiarsko 3 0 3 0:9 0
      
      * istý postup do osemfinále

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo