Tréner Klopp: Ak by sme hrali tak ako ženy rozhodovali, vyhráme 6:0

15. 8. 2019 |
 

V prvej čisto anglickej konfrontácii zdolal úradujúci víťaz Ligy majstrov FC Liverpool šampióna Európskej ligy Chelsea Londýn až v jedenástkach. Zápas rozhodovali samé ženy a muži nešetrili chválou.

Hlavná rozhodkyňa Stéphanie Frappartová z Francúzska ukazuje žltú kartu futbalistovi FC Chelsea Cesarovi Azpilicuetaovi v zápase o Superpohár UEFA vo futbale FC Liverpool - FC Chelsea Londýn na štadióne Besiktasu Vodafone Park v tureckom Istanbule. Foto - TASR/AP

 

Bola to historická udalosť. Zápas medzi úradujúcimi šampiónmi Ligy majstrov a Európskej ligy prvý raz rozhodovali iba ženy. Doteraz ženy nikdy nepískali dôležitý zápas Európskej futbalovej únie, ktorý by rozhodoval o víťazovi akejkoľvek trofeje. 

Hlavná rozhodkyňa Stéphanie Frappartová z Francúzska a jej asistentky, vľavo Michelle O'Neillová z Írska a Manuela Nicolosiová z Francúzska. Foto - TASR/AP

 

Klopp rozhodkyne ospevoval

Až 44. ročník európskeho Superpohára prvýkrát rozhodovala žena: Stéphanie Frappartová z Francúzska a jej výkon spĺňal vysoké parametre. Spolu s krajankou Manuelou Nicolosiovou a Írkou Michelle O'Neillovou urobili minimum chýb a ich verdikty v náročnejších situáciách potvrdil aj VAR.

 

Nemecký kouč víťazného tímu Liverpool FC Jürgen Klopp sa k výkonu rozhodkýň vyjadril s nadšením: "Povedal som im, že ak by sme my hrali tak ako ony rozhodovali, vyhrali by sme 6:0. To je môj názor, podali brilantný výkon, hoci nariadená penalta proti nám ma veru nepotešila."

Rozhodkyňa Frappartová píska od roku 2011

Po včerajšku je Francúzsko iba druhou krajinou veľkej futbalovej päťky, kde v najvyššej súťaži pískala žena. Doteraz sa tak dialo iba v Nemekcu, kde Bibiana Steinhausová rozhodovala už 15 zápasov. 

Stéphanie Frappartová začala vo Francúzsku v roku 2011 pískať najprv tretie najvyššie súťaže. O tri roky neskôr ju povýšili do druhej ligy a pohárových zápasov a tento rok v apríli sa dočkala premiéry v Lique 1. 

Ona sama sa teší, že sa jej darilo a verí, že tak povzbudí ďalšie dievčatá a ženy. “Dievčatá ma uvidia v televízii a uvidia, že je to možné. Dúfam, že ich to povzbudí v ich odhodlaní,” povedala pre francúzske médiá Frappartová.