Tour de France 2017 (výsledková listina, poradie, výsledky)

1. 7. 2017 |
 

Tour de France 2017 začala v Nemecku a opäť sa skončí v Paríži. V centre pozornosti je opäť aj Peter Sagan. Tu je výsledkový listina.

Cyklisti týmu Sky na Tour de France 2017. Foto - TASR/AP

Aktuálny ročník cyklistických pretekov Tour de France 2017 sa začal v nemeckom Düsseldorfe. Už 104. ročník sľubuje od začiatku veľmi napínavé súboje, v úvode budú v centre pozornosti špurtéri, neskôr sa pridajú klasikári a hneď v prvom týždni príde aj k súbojom o žlté tričko pre najlepšieho v celkovom poradí.

Tour de France 2017 poradie, výsledky

Po výhre tento rok opäť túži viacero jazdcov, hlavný favorit je obhajca trofeje Chris Froome z Veľkej Británie, ktorý mieri už na svoj štvrtý triumf v kariére. Proti nemu však stojí rad silných konkurentov, z hlavných napríklad dravý Kolumbijčan Nairo Quintana, dvojnásobný víťaz Alberto Contador, či Froomeov bývalý spolujazdec Richie Porte z Austrálie.

 

Prečítajte si aj

Tour de France 2017 (program, etapy)

 

Froome ide na Tour s cieľom zopakovať triumfy z rokov 2013, 2015 a 2016. Tridsaťdvaročnému jazdcovi stajne Sky sa však v prebiehajúcej sezóne oproti predchádzajúcim rokom príliš nedarí. Aj preto sám vyhlásil: "Vyhrať túto Tour je moja najväčšia výzva."

Tour de France 2017 poradie, celkové poradie - kliknite

Na štarte má opäť zastúpenie aj Slovensko a po troch rokoch dokonca dvojnásobné. V tíme Bora-Hansgrohe bude obhajovať zelený dres pre víťaza bodovacej súťaže Peter Sagan, ktorý sa v prípade úspechu dotiahne na rekordného Nemca Erika Zabela. Ten získal v rokoch 1996-2001 druhú najcennejšiu trofej šesťkrát v rade. V tom mu bude premiérovo v kariére pomáhať aj jeho brat Juraj.

Priebežné výsledky bodovacej súťaže Tour de France 2017

 

 

 

Priebežné výsledky súťaž vrchárov Tour de France 2017

 

 

Výsledky aktuálnej etapy Tour de France 2017

 

 

Celkové poradie Tour de France 2017

 

 

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo