Tatran Prešov zamotal situáciu v C-skupine a myslí na postup

19. 11. 2018 |
 

Prešovčania cenným víťazstvom zamotali situáciu na čele C-skupiny.

Hráči Tatranu Prešov oslavujú s maskotom víťazstvo v zápase C-skupiny Ligy majstrov v hádzanej mužov Tatran Prešov - Čechovskí Medvedi (27:21). FOTO - TASR

Hádzanári Tatrana Prešov cestovali na palubovku Bjerringbro/Silkeborgu s pokorou, ale veľkou túžbou zvíťaziť. Dovtedajšieho lídra C-skupiny Ligy majstrov zaskočili koncentrovaným výkonom, ktorý ešte dokázali vystupňovať a pripravili mu druhú prehru. Po skvelom výsledku výrazne stúpli šance Prešovčanov na postup do ďalšej fázy.

Neboli v pozícii favorita 

Prešovčania boli pred zápasom jediný tím, s ktorým Silkeborg prehral. Slovenský majster nebol v pozícii favorita ani v odvete, naopak, domáci sa hotovali potvrdiť prvú priečku a potvrdiť postupové ambície. Zverenci Slavka Golužu však Silkeborgu vypálili rybník.

"Ukázali sme, že nie sme slabší tím. Môžeme hrať vyrovnanú partiu s každým a takisto každého môžeme zdolať," uviedla ľavá spojka Roman Carapkin.

Zamotali situáciu v skupine 

Tatran výborne zvládol najmä druhý polčas, v úvode ktorého najskôr rýchlo zmazal trojgólové manko, neskôr si viackrát vytvoril aj dvojgólový náskok. Dráma vyvrcholila presnou sedmičkou Bruna Butoraca a tesným prešľapom pri zakončení domácich v poslednej sekunde. "Vedeli sme, že to bude veľmi ťažké. Tréneri nám zdôrazňovali, že vedia výborne hrať s pivotom. Markussen, ktorý je čistý strelec, to potvrdil a ukázal, že nemá problém to zdvihnúť a strieľať aj z desiatich metrov. Boli tam aj nejaké chybičky. Som rád, že sme to vedeli "ťahať" celý zápas a vydržali sme až do konca. Verili sme vo víťazstvu a vyšlo nám to. Myslím si, že z ďalších tímov našej skupiny nikto nemá šancu vyhrať v Silkeborgu," povedal autor deviatich prešovských gólov Oliver Rábek.

Prešovčania cenným víťazstvom zamotali situáciu na čele C-skupiny. Spoločne so Silkeborgom a lisabonským Sportingom majú po 12 bodov. V priebežnej tabuľke rozhoduje skóre, v konečnom poradí môžu zavážiť vzájomné zápasy. S dánskym tímom majú lepší vzájomný duel, s portugalským horší. "Nad tímami ako Silkeborg sa nevyhráva každý deň, tobôž nie vonku. Nám sa to podarilo už dvakrát v sezóne. Vedeli sme, aký dôležitý je pre nás tento zápas. Pred nami sú dva veľmi dôležité súboje, ktoré musíme zvládnuť pokiaľ chceme postúpiť do ďalšej fázy." poznamenal manažér prešovského mužstva Miroslav Benický.

tabuľka C-skupiny:
1. Bjerringbro/Silkeborg  8 6 0 2 261:216 12
2. Sporting Lisabon       8 6 0 2 242:220 12
3. TATRAN PREŠOV          8 6 0 2 222:206 12
4. Besiktas Mogaz         8 3 0 5 200:225  6
5. Čechovskí Medvedi      8 2 0 6 212:226  4
6. Metalurg Skopje        8 1 0 7 193:237  2
zostávajúci program Tatrana:
sobota, 24. novembra: Čechovskí Medvedi - Tatran Prešov /14.00/
sobota, 1. decembra: Tatran Prešov - HC Metalurg /19.30/