Švajčiarsko zdolalo aj Nórsko a na MS je stále bez prehry |MS v hokeji 2019

15. 5. 2019 |
 

Švajčiarski hokejisti urobili zásadný krok k postupu do štvrťfinále 83. MS v hokeji v Bratislave, keď v stredu zdolali Nórov 4:1.

Na snímke vľavo Nicho Hischier a Kevin Fiala (Švajčiarsko) sa tešia z gólu v zápase základnej B-skupiny medzi Švajčiarskom a Rakúskom na 83. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Bratislave, 14. mája 2019. FOTO TASR - Michal Svítok

Švajčiarski hokejisti urobili zásadný krok k postupu do štvrťfinále 83. MS v hokeji v Bratislave, keď v stredu zdolali Nórov 4:1.

Švajčiarsko Nórsko hokej online dnes MS v hokeji 2019

V bratislavskej B-skupine majú na konte trojbodové víťazstvá nad všetkými renkingovo nižšie postavenými súpermi a za štandardných okolností nemusia už získať nič v troch zápasoch proti favoritom.

To znamená v prípade, že nenastanú sériové senzácie v podaní Rakúska alebo Talianska, resp. že Lotyši v zápasoch proti Rusku, Česku a Švédsku nezískajú dokopy viac ako tri body.

To iným vyjadrením znamená, že Lotyši (pri predpoklade plného záberu proti Nórom) musia zdolať minimálne jedného z favorizovanej trojice. Lotyši sa stretnú s Čechmi a Rusmi skôr, ako Švajčiari po dvojdňovej prestávke narazia v sobotu o 20.15 na Švédov.

Nóri, ktorí majú šancu postúpiť iba v súhre bezbreho teoretických okolností, majú v piatok o 16.15 na programe zápas proti Rakúsku. 

Švajčiarsko Nórsko hokej online dnes MS v hokeji 2019

Švajčiari zobrali stredajšie podvečerné podujatie veľmi vážne a už v prvej tretine demonštrovali nielen hernú prevahu, ale aj odhodlanie nepripustiť bláznivý vývoj. Spoľahli sa na svoje pevné štruktúry a celú taktiku podporil pomerne rýchly gól.

Jeho autorom bol veterán Ambühl, ktorý si v 6. minúte nakorčuľoval medzi kruhy a zavesil svoj skvelý forhendový blafák. V druhej časti Švajčiari udreli už po 34 sekundách a keď desať minút pred tretím klaksónom dali na 3:0, definitívne zamedzili akejkoľvek možnosti zdramatizovania úplne jasného zápasu.

MS v hokeji 2019

Švajčiarsko - Nórsko 4:1

 

Švajčiarsko
4 : 1
(1:0, 1:0, 2:1)
Nórsko

Góly & zostavy

Góly a asistencie: 6. Ambühl (Bertschy, Loeffel), 21. Hischier (Fiala), 50. Hofmann (Martschini), 57. Ambühl (Genazzi, S. Moser) – 59. Lindström (Reichenberg).
Švajčiarsko: Genoni (Mayer) – Y. Weber, Josi (A), Loeffel, Genazzi, Diaz (C), Frick, Fora – Praplan, Hischier, Fiala – Hofmann, Kurashev, Martschini – Scherwey, Haas, Andrighetto – S. Moser (A), Bertschy, Ambühl – Rod.
Nórsko: Holm (Haukeland) – Holös (C), Bonsaksen, Lesund, Espeland, Johannesen, Bull, Nörstebö, Kaasastul – Olden, M. Olimb (A), P. Thoresen (A) – Trettenes, Haga, Valkvae Olsen – Reichenberg, Lindström, Martinsen – Röymark, K. Forsberg, Roest.
Aktualizuj online prenos
59:24 dôležité Sven Andrighetto poslal krásnu prihrávku na pravý kruh, Grégory Hofmann vystrelil z prvej k žrdi, kde zasiahol Henrik Holm.
58:04 gól Nórsko dalo gól!
Leonardo Genoni si čisté konto neudrží, pretože Romain Loeffel predviedol veľkú chybu v rozohrávke. Alexander Reichenberg puk získal a TOBIAS LINDSTRÖM v individuálnom nájazde trafil pomedzi betóny švajčiarskeho gólmana.
56:02 gól Švajčiarsko dalo gól!
Joël Genazzi mal nesmierne veľa priestoru na ľavom kruhu. Poslal prudký pokus, ktorý ešte tečoval ANDRES AMBUHL a prekonal Holma. Zásah platí aj po "Coach´s challenge". Christoph Bertschy bol v kontakte s Holom, no až po tom, ako puk prešiel za čiaru.
54:21 dôležité Tobias Lindström poslal dobrú bombu z ľavej strany. Leonardo Genoni puk nezachytil, vyrazil však pokus o dorážku.
49:01 gól Švajčiarsko dalo gól!
Lino Martschini vystihol obrovskú chybu v rozohrávke Nórska, ktorú v strednom pásme predviedol Mathis Olimb. Švajčiar potiahol do akcie dvoch proti jednému a GRÉGORY HOFMANN usmernil puk povedľa Holma od odkrytej časti bránky.
48:19 dôležité Nico Hischier poslal geniálnu prihrávku cez os ihriska na pravý kruh. Michael Fora mal stopercentnú šancu, Holma zachránila konštrukcia brány.
46:03 dôležité Mathis Olimb dostal krásnu prihrávku spoza brány, puk netrafil a veľkú šancu nevyužil.
44:58 dôležité Tobias Lindström po buly naviezol puk pred bránkovisko. Leonardo Genoni jeho pokus vyrazil, dorážka išla vedľa.
44:14 dôležité Vincent Praplan mohol navýšiť skóre, nakoľko ho parádne našiel Kevin Fiala. Prvý menovaný Švajčiar bol sám pred bránou, Holma zachránilo brvno.
41:22 dôležité Švajčiarsko sa od začiatku tretiny drží v útočnom pásme. Kevin Fiala predviedol krásnu kľučku a snažil sa to zodvihnúť nad lapačku, Holm uspel.
35:49 dôležité Simon Moser poslal puk pred bránu, Andres Ambühl mohol streliť svoj 21. gól v kariére na MS. Henrik Holm výborne vykryl priestor, a tak sa švajčiarsky útočník druhýkrát v dnešnom zápase nepresadil.
20:34 gól Švajčiarsko dalo gól!
NICO HISCHIER sa zapisuje tiež do streleckej listiny. Mladá hviezda NHL si potiahla puk k žrdi po tom, ako naznačil, že pôjde poza bránu. Holm spravil pohyb, Hischier sa vrátil a dotlačil puk popod betón.
16:57 dôležité Philipp Kurashev a Lino Martschini strieľali zľava nepresne. Švajčiarsko ostalo v ofenzíve, druhý menovaný útočník zazvonil na žrď.
15:44 dôležité Sven Andrighetto mal dve šance. Prvou zblízka nasmeroval puk do Holma, v druhej pálil spomedzi kruhov do jeho lapačky.
14:28 dôležité Raphael Diaz poslal puk pred bránkovisko, Vincent Praplan ho za Holma nedostal ani na dvakrát.
13:59 dôležité Leonardo Genoni predviedol ďalší skvelý zákrok. Martin Röymark síce netrafil puk ideálne, aj tak mal výbornú pozíciu po chybnej rozohrávke Švajčiarska. Na bránkovisku našiel pravý betón.
13:23 dôležité Mathias Trettenes sa dostal z krídla cez dvoch súperov až do zakončenia, Leonardo Genoni pokryl bližšiu žrď a zmaril dosť dobrú šancu.
08:31 dôležité Jonas Holös poslal puk o mantinel a ten sa odrazil do jazdy spoluhráčovi. Alexander Reichenberg razom išiel takmer sám na bránu, Leonardo Genoni sa blysol zákrokom.
07:11 dôležité Sven Andrighetto poslal sprava pred bránkovisko prudkú prihrávku, Gaëtan Haas zblízka nedostal puk za dobre postaveného Holma.
05:30 gól Švajčiarsko dalo gól!
ANDRES AMBÜHL obdržal krásnu prihrávku pred bránu, kde ho našiel Christoph Bertschy. Kapitán Davosu bol úplne voľný, položil si Holma a krásnym blafákom otvára skóre.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo