Švajčiarsko zdolalo aj Nórsko a na MS je stále bez prehry |MS v hokeji 2019

15. 5. 2019 |
 

Švajčiarski hokejisti urobili zásadný krok k postupu do štvrťfinále 83. MS v hokeji v Bratislave, keď v stredu zdolali Nórov 4:1.

Na snímke vľavo Nicho Hischier a Kevin Fiala (Švajčiarsko) sa tešia z gólu v zápase základnej B-skupiny medzi Švajčiarskom a Rakúskom na 83. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Bratislave, 14. mája 2019. FOTO TASR - Michal Svítok

Švajčiarski hokejisti urobili zásadný krok k postupu do štvrťfinále 83. MS v hokeji v Bratislave, keď v stredu zdolali Nórov 4:1.

Švajčiarsko Nórsko hokej online dnes MS v hokeji 2019

V bratislavskej B-skupine majú na konte trojbodové víťazstvá nad všetkými renkingovo nižšie postavenými súpermi a za štandardných okolností nemusia už získať nič v troch zápasoch proti favoritom.

To znamená v prípade, že nenastanú sériové senzácie v podaní Rakúska alebo Talianska, resp. že Lotyši v zápasoch proti Rusku, Česku a Švédsku nezískajú dokopy viac ako tri body.

To iným vyjadrením znamená, že Lotyši (pri predpoklade plného záberu proti Nórom) musia zdolať minimálne jedného z favorizovanej trojice. Lotyši sa stretnú s Čechmi a Rusmi skôr, ako Švajčiari po dvojdňovej prestávke narazia v sobotu o 20.15 na Švédov.

Nóri, ktorí majú šancu postúpiť iba v súhre bezbreho teoretických okolností, majú v piatok o 16.15 na programe zápas proti Rakúsku. 

Švajčiarsko Nórsko hokej online dnes MS v hokeji 2019

Švajčiari zobrali stredajšie podvečerné podujatie veľmi vážne a už v prvej tretine demonštrovali nielen hernú prevahu, ale aj odhodlanie nepripustiť bláznivý vývoj. Spoľahli sa na svoje pevné štruktúry a celú taktiku podporil pomerne rýchly gól.

Jeho autorom bol veterán Ambühl, ktorý si v 6. minúte nakorčuľoval medzi kruhy a zavesil svoj skvelý forhendový blafák. V druhej časti Švajčiari udreli už po 34 sekundách a keď desať minút pred tretím klaksónom dali na 3:0, definitívne zamedzili akejkoľvek možnosti zdramatizovania úplne jasného zápasu.

MS v hokeji 2019

Švajčiarsko - Nórsko 4:1

 

Švajčiarsko
4 : 1
(1:0, 1:0, 2:1)
Nórsko

Góly & zostavy

Góly a asistencie: 6. Ambühl (Bertschy, Loeffel), 21. Hischier (Fiala), 50. Hofmann (Martschini), 57. Ambühl (Genazzi, S. Moser) – 59. Lindström (Reichenberg).
Švajčiarsko: Genoni (Mayer) – Y. Weber, Josi (A), Loeffel, Genazzi, Diaz (C), Frick, Fora – Praplan, Hischier, Fiala – Hofmann, Kurashev, Martschini – Scherwey, Haas, Andrighetto – S. Moser (A), Bertschy, Ambühl – Rod.
Nórsko: Holm (Haukeland) – Holös (C), Bonsaksen, Lesund, Espeland, Johannesen, Bull, Nörstebö, Kaasastul – Olden, M. Olimb (A), P. Thoresen (A) – Trettenes, Haga, Valkvae Olsen – Reichenberg, Lindström, Martinsen – Röymark, K. Forsberg, Roest.
Aktualizuj online prenos
časová značka Koniec zápasu.
59:24 dôležité Sven Andrighetto poslal krásnu prihrávku na pravý kruh, Grégory Hofmann vystrelil z prvej k žrdi, kde zasiahol Henrik Holm.
58:35 Vylúčenie v tíme Nórsko (Niklas Roest – 2 min., sekanie).
58:04 gól Nórsko dalo gól!
Leonardo Genoni si čisté konto neudrží, pretože Romain Loeffel predviedol veľkú chybu v rozohrávke. Alexander Reichenberg puk získal a TOBIAS LINDSTRÖM v individuálnom nájazde trafil pomedzi betóny švajčiarskeho gólmana.
57:26 Vincent Praplan sa individuálne neprebil do útočného pásma. Na druhej strane pálil iba do stred brány Thomas Valkvae Olsen.
56:37 Po štvrtom zásahu Švajčiarska je už definitívne rozhodnuté. Teraz ide len o to, či si Leonardo Genoni udrží čisté konto.
56:02 gól Švajčiarsko dalo gól!
Joël Genazzi mal nesmierne veľa priestoru na ľavom kruhu. Poslal prudký pokus, ktorý ešte tečoval ANDRES AMBUHL a prekonal Holma. Zásah platí aj po "Coach´s challenge". Christoph Bertschy bol v kontakte s Holom, no až po tom, ako puk prešiel za čiaru.
55:35 Švajčiarsko hrá s piatimi hráčmi.
54:21 dôležité Tobias Lindström poslal dobrú bombu z ľavej strany. Leonardo Genoni puk nezachytil, vyrazil však pokus o dorážku.
53:35 Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Roman Josi – 2 min., sekanie).
53:23 Nórsko hrá s piatimi hráčmi.
52:58 Švajčiarsku síce táto presilovka nevychádza podľa predstáv, ale to nevadí, keďže držia puk a vyhrávajú.
52:02 Švajčiarsko sa rozostavilo v útočnom pásme, vzápätí po nepresnej prihrávke o puk prišlo a ten skončil za Genonim.
51:23 Vylúčenie v tíme Nórsko (Alexander Bonsaksen – 2 min., vrazenie na mantinel + 10 min. osobný trest, vrazenie na mantinel). Trest odpyká Sondre Olden.
51:17 Nóri sa nejaký čas zdržali v útočnom pásme, všetko to bolo iba pri mantineli, kde sa nestalo nič dôležité.
50:33 Jonas Holös zastavený pri svojom prechode do útočného pásma, ocitol sa v postavení mimo hry.
49:46 Švajčiari sa cez modrú čiaru nedostali, dopredu tak prešli Nóri. Po nahodení brankár Genoni rýchlo rozohral.
49:01 gól Švajčiarsko dalo gól!
Lino Martschini vystihol obrovskú chybu v rozohrávke Nórska, ktorú v strednom pásme predviedol Mathis Olimb. Švajčiar potiahol do akcie dvoch proti jednému a GRÉGORY HOFMANN usmernil puk povedľa Holma od odkrytej časti bránky.
48:19 dôležité Nico Hischier poslal geniálnu prihrávku cez os ihriska na pravý kruh. Michael Fora mal stopercentnú šancu, Holma zachránila konštrukcia brány.
47:48 Švajčiari sa nasťahovali do útočného pásma, kde sa držia bez toho, aby prišla strela na bránu Holma.
47:05 Nóri dlho bojovali o puk v útočnom pásme súpera. Po prihrávke rukou sa hra prerušuje a je tu reklamná prestávka.
46:03 dôležité Mathis Olimb dostal krásnu prihrávku spoza brány, puk netrafil a veľkú šancu nevyužil.
45:46 Philipp Kurashev sa v útočnom pásme individuálne nepresadil, následne prešli dopredu Nóri.
44:58 dôležité Tobias Lindström po buly naviezol puk pred bránkovisko. Leonardo Genoni jeho pokus vyrazil, dorážka išla vedľa.
44:48 Nórsko sa v tretej tretine prvýkrát dostalo poriadne do útočného pásma, nahodenie sprava poslal Kristian Forsberg iba do Genoniho.
44:14 dôležité Vincent Praplan mohol navýšiť skóre, nakoľko ho parádne našiel Kevin Fiala. Prvý menovaný Švajčiar bol sám pred bránou, Holma zachránilo brvno.
43:43 Christoph Bertschy dostal pred bránu nečakanú prihrávku spoza nej od Bertschyho, rýchlo vystrelil a namieril nad bránu.
43:02 Sven Andrighetto sa snažil prihrať na modrú čiaru, kde bol Yannick Weber, lenže tomu puk ušiel do stredného pásma.
42:20 Svajčiari pokračujú v útočnej aktivite. Po nahodení od modrej Henrik Holm vyrazil pred seba, proti dorážke, ktorú poslal Simon Moser nemusel zasahovať, pretože mierila nad.
41:22 dôležité Švajčiarsko sa od začiatku tretiny drží v útočnom pásme. Kevin Fiala predviedol krásnu kľučku a snažil sa to zodvihnúť nad lapačku, Holm uspel.
40:29 Andres Ambühl sa dostal zľava k puku, obišiel Olimba a potom pálil len do bočnej siete brány Holma.
40:01 časová značka Začala sa tretia tretina.
Švajčiarsko aj v druhej tretine strelilo jeden gól, takže po dvoch vyhráva 2:0. Presadili sa Andres Ambühl a Nico Hischier. Helvéti postupne mieria za štvrtou výhrou a tretím čistým kontom, Nórsko musí zlepšiť hru.
40:00 časová značka Druhá tretina sa skončila.
39:29 Švajčiari sa vystavili do ofsajdu. Po buly v strednom pásme to isté spravili aj nórski hokejisti.
38:48 Znova sa dlhšie na ľade nedeje nič dôležité. Hrá sa s veľkým množstvom nepresností a tímy sa potýkajú s problémami pri zakladaní akcií.
37:28 Nórsko bojovalo o puk za bránou Genoniho, nebolo z toho nič úspešné pre severský tím.
36:32 Leonardo Genoni musel po dlhom čase riešiť zapeklitú situáciu. Bombu od modrej chcel tečovať Mathis Olimb, to sa útočníkovi Nórska nakoniec nepodarilo.
35:49 dôležité Simon Moser poslal puk pred bránu, Andres Ambühl mohol streliť svoj 21. gól v kariére na MS. Henrik Holm výborne vykryl priestor, a tak sa švajčiarsky útočník druhýkrát v dnešnom zápase nepresadil.
35:27 Nóri vytlačili hru z vlastnej tretiny do útočnej, tam sa k puku opäť dostali hokejisti Švajčiarska.
34:55 Švajčiari bojujú o puk pri mantineli v útočnom pásme. V tejto chvíli sa cez obrancov súpera dostať nevedia.
34:11 Zakázané uvoľnenie Nórska.
33:17 Zakázané uvoľnenie Švajčiarska.
32:49 Na konci peknej akcie Švajčiarska sa ocitol Joël Genazzi. Jeho bomba minula priestor nórskej svätyne.
32:27 Švajčiarsko hrá v plnom počte.
31:43 Patrick Thoresen prihrával spoza brány pred ňu, Thomas Valkvae Olsen bol absolútne niekde inde. Znova je puk pri Holmovi.
31:02 Trápenie Nórov v presilovkách na celom šampionáte pokračuje. Momentálne sa nevedia ani poriadne dostať do útočného pásma.
30:27 Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Andres Ambühl – 2 min., podrazenie).
30:03 Nórsko hrá v plnom počte.
28:52 Kevin Fiala pálil z modrej hneď po buly, jeho bomba minula priestor troch žrdí brány Henrika Holma.
28:42 Švajčiarsko sa zatiaľ nevie rozostaviť v útočnom pásme, navyše Nóri raz už puk poslali cez všetky čiary.
28:03 Vylúčenie v tíme Nórsko (Andreas Martinsen – 2 min., vrazenie na mantinel + 10 min. osobný trest, vrazenie na mantinel). Trest odpyká Sondre Olden.
27:29 Andreas Martinsen sa síce dostal k puku na pravom kruhu, hneď oň prišiel, pretože tam vletela jedna zo švajčiarskych hokejok.
26:40 Švajčiarsko hrá s piatimi hráčmi.
26:05 Gaëtan Haas potiahol puk do útočnej tretiny, nahodil a Henrik Holm puk radšej prikryl, takže sa vhadzuje po jeho pravici.
25:26 Mathis Olimb po dlhej kombinácii dostal dobrý puk do pravého kruhu, z prvej poslal zakončenie do bočnej siete brány Genoniho.
24:40 Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Michael Fora – 2 min., hákovanie).
24:18 Grégory Hofmann sa prestrčil pomedzi súpera a mantinel do ľavého kruhu. Strelu švihom zachytil pri bližšej žrdi Henrik Holm.
23:37 Zakázané uvoľnenie Švajčiarska.
23:01 Nóri si dlho posúvali puk v útočnej tretine, nevyužili to na strelu. Alexander Bonsaksen zbytočne prihrával doprava, kde už Andreas Martinsen mieril na striedačku.
22:32 Sondre Olden strieľal z ľavého kruhu, zrazený pokus skončil na ochrannej sieti. Leonardo Genoni nemusel zasahovať.
21:49 Gaëtan Haas predviedol za vlastnou bránou obrovskú chybu v rozohrávke, prihrávku zachytil Mathis Olimb, no bol vytlačený do rohu.
21:09 Lino Martschini dostal tvrdý strelecký pokus priamo do tela a ostal na chvíľu v problémoch zdravotného charakteru. Mal by však byť v poriadku.
20:34 gól Švajčiarsko dalo gól!
NICO HISCHIER sa zapisuje tiež do streleckej listiny. Mladá hviezda NHL si potiahla puk k žrdi po tom, ako naznačil, že pôjde poza bránu. Holm spravil pohyb, Hischier sa vrátil a dotlačil puk popod betón.
20:11 Simon Moser hneď na začiatku tretiny vo veľkej šanci, z bezprostrednej blízkosti našiel Henrika Holma.
20:01 časová značka Začala sa druhá tretina.
Švajčiarsko zatiaľ potvrdzuje pozíciu favorita, keď po góle Andresa Ambühla vyhráva, avšak aj Nórsko vie zahroziť, takže sledujeme pomerne vyrovnaný priebeh s miernym herným náskokom favorita.
20:00 časová značka Prvá tretina sa skončila.
19:29 Švajčiarsko hrá s piatimi hráčmi.
18:53 Švajčiarsko sa bráni veľmi dobre, Nóri sa nevedia vo svojej presilovke dostať do streleckej pozície.
18:13 Nórsko hrá s piatimi hráčmi a začína sa jeho skrátená presilovka.
17:40 Mathis Olimb vystihol na útočnej modrej čiare rozohrávku od Foru. Naviezol puk do streleckej pozície, cez obrancu našiel len Genoniho.
17:29 Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Nico Hischier – 2 min., sekanie).
16:57 dôležité Philipp Kurashev a Lino Martschini strieľali zľava nepresne. Švajčiarsko ostalo v ofenzíve, druhý menovaný útočník zazvonil na žrď.
16:13 Vylúčenie v tíme Nórsko (Christian Bull – 2 min., nedovolené bránenie).
15:44 dôležité Sven Andrighetto mal dve šance. Prvou zblízka nasmeroval puk do Holma, v druhej pálil spomedzi kruhov do jeho lapačky.
15:23 Tristan Scherwey sa ocitol na chvíľu voľný, pretože Nóri striedali. Pokus po ľade našiel betón Henrika Holma.
14:33 Po prechode Nórov dopredu pálil spomedzi kruhov Patrick Thoresen, Leonardo Genoni znova výborným zákrokom nepustil puk do siete.
14:28 dôležité Raphael Diaz poslal puk pred bránkovisko, Vincent Praplan ho za Holma nedostal ani na dvakrát.
13:59 dôležité Leonardo Genoni predviedol ďalší skvelý zákrok. Martin Röymark síce netrafil puk ideálne, aj tak mal výbornú pozíciu po chybnej rozohrávke Švajčiarska. Na bránkovisku našiel pravý betón.
13:23 dôležité Mathias Trettenes sa dostal z krídla cez dvoch súperov až do zakončenia, Leonardo Genoni pokryl bližšiu žrď a zmaril dosť dobrú šancu.
13:05 Leonardo Genoni si postrážil nahodenie, potom sa pred jeho bránou strhla maličká šarvátka, ktorá rýchlo utíchla.
12:40 Nóri sa usadili v útočnom pásme. Nastrelenie od modrej poslal Erlend Lesund, jeho dvaja spoluhráči puk nedokázali tečovať.
11:33 Grégory Hofmann si naviezol puk medzi kruhy a poslal prudkú ranu. Henrik Holm na tento pokus videl, zasiahol lapačkou.
11:16 Švajčiarsko sa snažilo postupne prejsť do útočnej tretiny, prihrávku zrazil na tribúnu Tobias Lindström.
10:33 Švajčiarsko v plnom počte.
09:59 Nórsko sa tentoraz nevie dostať späť do útočného pásma, Helvéti fantasticky bránia už to stredné.
09:27 Nóri sa od začiatku presilovky držali v útočnom pásme, niekoľko nahodení na Genoniho neprešlo, a tak sa Švajčiari vyhodením ubránili.
08:33 Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Romain Loeffel – 2 min., sekanie).
08:31 dôležité Jonas Holös poslal puk o mantinel a ten sa odrazil do jazdy spoluhráčovi. Alexander Reichenberg razom išiel takmer sám na bránu, Leonardo Genoni sa blysol zákrokom.
08:16 Raphael Diaz mieril švihom veľmi dobre do rohu brány. Henrik Holm na všetko videl a vyrazil na ochrannú sieť.
07:55 Nóri sa dostali do rýchleho prechodu dopredu, prudké nahodenie si postrážil spoľahlivý Leonardo Genoni.
07:11 dôležité Sven Andrighetto poslal sprava pred bránkovisko prudkú prihrávku, Gaëtan Haas zblízka nedostal puk za dobre postaveného Holma.
06:49 Vincent Praplan v páde prihral pred bránu súpera, našiel len súperov. Tobias Lindström nepotiahol kontru, išiel striedať.
06:17 Švajčiari sa snažia byť aktívnejšími aj po strelenom góle, držia sa v útočnom tretine, no bez strely.
05:30 gól Švajčiarsko dalo gól!
ANDRES AMBÜHL obdržal krásnu prihrávku pred bránu, kde ho našiel Christoph Bertschy. Kapitán Davosu bol úplne voľný, položil si Holma a krásnym blafákom otvára skóre.
04:26 Roman Josi predviedol nádherný kolotoč, otočil sa okolo brány a ešte hľadal prihrávkou spoluhráča pred bránou. Grégory Hofmann puk netrafil.
03:48 Sondre Olden sa dostal k peknej strele cez hokejku obrancu z pravého kruhu, Leonardo Genoni si dal pozor, ale puk mu takmer prešiel popod vyrážačku do siete.
03:39 Raphael Diaz, kapitán Švajčiarska a hokejista so španielskymi koreňmi, vypálil tvrdo od modrej čiary. Bránu minul.
03:06 Zakázané uvoľnenie Švajčiarska.
02:32 Simon Moser nastreľoval puk sprava, kde na dorážku nebol nik. Brankár Henrik Holm situáciu postrážil.
01:59 Leonardo Genoni síce nerozohral najlepšie, avšak Nóri sa za bránou súpera dostali k puku iba na niekoľko sekúnd.
01:22 Tristan Scherwey sa veľmi pekne dostal okolo súpera na krídle, prudký pokus švihom poslal tesne nad bránu Holma.
00:46 Zakázané uvoľnenie Nórska.
00:22 Švajčiarsko sa hneď po vyhratom buly dostalo do útočnej tretiny, kde sa mohol dostať do šance Simon Moser, lenže puk mu ušiel.
00:01 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Švajčiarsko: Genoni (Mayer) – Y. Weber, Josi (A), Loeffel, Genazzi, Diaz (C), Frick, Fora – Praplan, Hischier, Fiala – Hofmann, Kurashev, Martschini – Scherwey, Haas, Andrighetto – S. Moser (A), Bertschy, Ambühl – Rod.

Nórsko: Holm (Haukeland) – Holös, Bonsaksen, Lesund, Espeland, Johannesen, Bull, Nörstebö, Kaasastul – Olden, M. Olimb, P. Thoresen – Trettenes, Haga, Valkvae Olsen – Reichenberg, Lindström, Martinsen – Röymark, K. Forsberg, Roest..
Švajčiarsko

Helvéti sú zatiaľ stopercentní a nachádzajú sa na prvom mieste skupiny B. Minulý rok brali senzačné striebro, čo chcú zopakovať, ale bude to ešte náročnejšie. V skupine B však začali dobre, nakoľko porazili Taliansko na úvod vysoko 9:0 a to je doposiaľ najvyšší výsledok MS. Kevin Fiala zaznamenal hattrick a pridal asistenciu. Lotyšsko síce bojovalo udatnejšie, no o výhre Švajčiarska rozhodol záver a v ňom dva góly na 2:1 a konečných 3:1. V utorok večer prišlo na rad aj Rakúsko, ktoré dlho držal nad vodou brankára Kickert, nakoniec inkasoval štyrikrát. Reto Berra udržal druhé čisté konto na turnaji. Produktivite mužstva kraľujú Nico Hischier (2+4) a Vincent Praplan (1+5). Dopĺňa ich posledný člen prvej formácie Kevin Fiala (4+1).

Nórsko

Škandinávsky tím je na predposlednej pozícii, ešte nezískal ani jeden bod. Rovnako je na tom v tejto grupe Taliansko a Rakúsko, v Košiciach Veľká Británia. Aj pre Nórsko pôjde už o štvrtý duel, takže nejaký ten bodík by sa im zišiel. Doposiaľ prehrali s Ruskom 2:5, Českom ešte vyššie 2:7 a naposledy aj proti Švédsku, najvyššie, 1:9, čo ale nebola najhoršia prehra tímu na týchto MS. Celkovo Nóri inkasovali 21-krát a to je o jeden zásah viac, ako Taliani aj Veľká Británia. Pri piatich góloch boli najčastejšie Mathias Trettenes (1+1), Thomas Valkvæ Olsen (1+1), Jonas Holøs (1+1) a Andreas Martinsen (0+2).
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:15.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo