Štartuje MS v hokeji. Všetko o zápase Slovensko USA, termín, prenos, zostava

9. 5. 2019 |
 

Slovenskú hokejovú reprezentáciu čaká v úvodný deň MS v hokeji 2019 zápas proti USA. Súboj v Košiciach odštartuje od 20:15.

Slovenská hokejová reprezentácia pred MS v hokeji 2019. Foto - TASR

Slovenskú hokejovú reprezentáciu čaká v úvodný deň MS v hokeji 2019 zápas proti USA. Súboj v Košiciach odštartuje od 20:15.

Všetko o zápase Slovensko vs USA, termín, zostava, prenos od 20:15

Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay s generálnym manažérom Miroslavom Šatanom zaradili v predvečer štartu domácich majstrovstiev sveta na súpisku tímu dvoch brankárov a 20 korčuliarov. V kádri zatiaľ nefigurujú chorý Libor Hudáček a spolu s ním brankár Denis Godla a útočník David Bondra.

Realizačný tím sa zatiaľ rozhodol nezaradiť Hudáčka na oficiálnu súpisku, keďže dvadsaťosemročný útočník nenastúpi pre ochorenie na piatkový zápas košickej A-skupiny s USA (20.15 h) a jeho štart je otázny aj v sobotňajšom stretnutí Slovenska s Fínskom.

Druhý maród, ktorý mal počas štvrtkového tréningu tiež voľnejší režim, Mário Lunter na súpiske figuruje. V kádri je všetkých osem nominovaných obrancov a dvanásť útočníkov.

Všetko o zápase Slovensko vs USA, termín, zostava, prenos od 20:15

Do štvrtka večera mali všetci účastníci MS povinnosť nahlásiť predbežnú súpisku s minimálnym počtom dvoch brankárov a 15 korčuliarov. Ďalšie mená - až do maximálneho počtu troch brankárov a 22 korčuliarov - môžu výpravy zapísať v ľubovoľnom čase. Aby však mohli hráči zasiahnuť do stretnutia, musia byť na súpiske najmenej dve hodiny pred úvodným buly.

MS v hokeji 2019

Slovensko - USA -:-, piatok od 21:00

 

 

Zostava SR na MS 2019 v hokeji (k 9. máju)

brankári: Marek Čiliak (Kometa Brno, ČR), Patrik Rybár (Grand Rapids Griffins, USA/AHL)

obrancovia: Michal Čajkovský (Dinamo Moskva, Rus./KHL), Erik Černák (Tampa Bay Lightning/NHL), Marek Ďaloga (Mora IK, Švéd.) Martin Fehérváry (HV 71 Jönköping, Švéd.), Christián Jaroš (Ottawa Senators, NHL), Patrik Koch (HC Košice), Martin Marinčin (Toronto Maple Leafs/NHL), Andrej Sekera (Edmonton Oilers/NHL)

útočníci: Dávid Buc, Adam Liška, Matúš Sukeľ (všetci Slovan Bratislava/KHL), Róbert Lantoši (HK Nitra), Marko Daňo (Colorado Avalanche/NHL, Manitoba Moose, Kan./AHL), Michal Krištof (Kärpät Oulu, Fín.), Mário Lunter (Slovan Bratislava/KHL, HC '05 Banská Bystrica), Ladislav Nagy (HC Košice), Marián Studenič (Binghamton Devils, USA/AHL), Richard Pánik (Arizona Coyotes/NHL), Tomáš Tatar (Montreal Canadiens/NHL), Tomáš Zigo (HC '05 Banská Bystrica)

Zatiaľ mimo súpisky: brankár: Denis Godla (KalPa Kuopio, Fín.), útočníci: Dávid Bondra (HK Poprad), Libor Hudáček (Bílí Tygři Liberec, ČR)

 

 

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo