Stanislav Griga sa vracia domov do Žiliny

12. 3. 2018 |
 

Stanislav Griga naposledy viedol v roku 2016 Michalovce. 

Foto - TASR

MŠK Žilina hlási novú posilu, nie však hráčsku. Pod Dubeň sa vracia Stanislav Griga, ktorý bude špecializovaným trénerom pre útočníkov. Bývalý tréner Sparty Praha a slovenskej futbalovej reprezentácie, naposledy viedol v roku 2016 Michalovce. 

Slovensko si nevie vychovať útočníka. „Všetci vieme pomenovať hlavný problém, hoci momentálne to s mládežníckym futbalom vyzerá fajn, nevieme vychovať útočníka už roky. Aj keď len v malom množstve, ale rád by som pomohol. Žilina je vo všetkom o krok vpred, preto sme sa na začiatok dohodli na výpomoc jeden až dvakrát do týždňa, kde by som sa vyložene špecializoval na útočníkov," rozhovoril sa Griga pre mskzilina.sk.

Ako bude vyzerať priamo v praxi tréning Stanislava Grigu? „Vždy si zoberiem útočníkov a všetko sa bude odohrávať v šestnástke. Zakončenie, streľba, výber miesta, práca chrbtom k bráne, prvý dotyk, voleje, hlavičkovanie, technika. Všetky veci, ktoré útočníkom v globále chýbajú, musia ich ovládať a potrebujú na nich pracovať. Žilina už tých talentovaných hráčov má, čo je výborné, preto to chceme s vedením ešte zintenzívniť a posunúť hrotových útočníkov na vyšší level." povedal Stanislav Griga a pokračoval. 

„Neberiem to ako úplný návrat k futbalu, ale teším sa na to, pretože som bol celý život útočníkom. Futbal sa uberá smerom, kedy sa aj jednotliví tréneri špecializujú presne na svoju oblasť. Máme už kondičných, mentálnych trénerov, trénerov brankárov. Postupne sa budú tréneri špecializovať na obranu i na zakončenie, čo už aj sčasti v Žiline funguje." dodal na záver Griga. 

 
 
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo