Slovensko Švédsko štvrťfinále MS18 hokej ženy dnes ONLINE prenos

12. 1. 2023 |

Sledujte s nami dnešné štvrťfinále Slovensko Švédsko na MS žien do 18 rokov. Zápas sa začína od 16:00 hod.

Slovenské hokejistky do 18 rokov na majstrovstvách sveta vo švédskom Östersunde.  Foto - IIHF.com

Slovenské hokejistky do 18 sa vo štvrťfinále stretnú s tretím tímom z A-skupiny Švédskom. Slovenky postúpili do štvrťfinále MS tejto vekovej kategórie vo švédskom Östersunde z druhého miesta v základnej B-skupine. V priamom súboji o prvenstvo prehrali v stredu s rovesníčkami z Česka 3:4.

Slovensko Švédsko štvrťfinále dnes ONLINE prenos

Švédky si poradili s Fínskami hladko 6:1. Prvé dva tímy z výkonnostne silnejšej skupiny (USA a Kanada) už majú isté miesto v semifinále.

Dva body za gól a a asistenciu zaznamenala v drese Sloveniek priebežne najproduktívnejšia hráčka turnaja Nela Lopušanová, presný zásah dosiahla v prvej tretine vo vlastnom oslabení.

Zverenky Miroslava Mosnára predtým v skupine zdolali Japonsko (6:3) i Švajčiarsko (4:1).

Hlasy po zápase:

Miroslav Mosnár, tréner SR 18 /zdroj: hockeyslovakia.sk/: "V prvej tretine sme mali slabší pohyb. Dopustili sme sa viacerých faulov a Češky dvakrát využili presilovú hru, čím si vypracovali tesný náskok. V druhej tretine sme sa zlepšili. Vyšla nám najmä presilovka, v ktorej sme dvakrát namierili do žŕdky. Bohužiaľ, nepadlo nám to a zakrátko sme inkasovali gól na 1:3. Do tretej tretiny sme išli s tým, že chceme duel zdramatizovať, čo sa nám aj podarilo. Tesne pred koncom stretnutia sme znížili na 3:4. Škoda, že napriek šanciam neprišlo vyrovnanie v power play.“

Slovensko

Góly a asistencie: 8. Anderssonová (Lindebergová, Gustafssonová), 13. Rauniová (Jungakerová, Hedqvistová), 24. Leijonhielmová (Natt Och Dagová), 31. Natt Och Dagová (Markströmová, Rauniová), 41. Hedqvistová (Hallinová), 48. Svenssonová (Markströmová, Rauniová) – 10. Lopušanová (Donovalová). Rozhodca: Hanveltová (USA), Svobodová (CZE) – Hájková (CZE), Wangová (CHN).
Švédsko: Franková (Henrikssonová) – Aleniusová, Jungakerová (A), Lindebergová, Godingová, Natt Och Dagová, Rauniová, Sohrnerová – Leijonhielmová, Hedqvistová (A), Hallinová – Markströmová, Svenssonová, Gustafssonová – Utbultová, Anderssonová, Lindellová (C) – Hellmanová, Rehnová, Bergeby Hallbecková – Lindqvistová
Slovensko: Debnárová (Kubaniová) – Macková, Krákorová, Stern, Gálisová, Halušková, Mandelíková, Mateičková, Nogová – Lopušanová, Tóthová, Dobiašová (C) – Jancsóová (A), Blichová (A), Karkošková – Taricsová, Beňáková, Lacková – Paulínyová, Donovalová, Juríková