Nemecký pohár: Slovensko nestačilo na Švajčiarsko. Musíme sa zlepšiť, hovorí Ramsay

7. 11. 2019 |
 

Slovensko, Švajčiarsko, hokej, Nemecký pohár. Slovenskí hokejisti prehrali vo štvrtok vo svojom prvom vystúpení na Nemeckom pohári 2019 so Švajčiarskom 2:5.

Na snímke slovenská striedačka, uprostred hráč Slovenska Lukáš Cingeľ a za ním tréner slovenských hokejistov Craig Ramsay oslavuje gól so spoluhráčmi v zápase základnej A-skupiny 82. majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji Česko - Slovensko 5. mája 2018 v Kodani. FOTO - TASR

Slovensko, Švajčiarsko, hokej, Nemecký pohár. Slovenskí hokejisti prehrali vo štvrtok vo svojom prvom vystúpení na Nemeckom pohári 2019 so Švajčiarskom 2:5.

Slovensko Švajčiarsko hokej dnes Nemecký pohár

Slovensko vs Švajčiarsko. O víťazovi rozhodla druhá tretina, v ktorej Helvéti v rozmedzí siedmich minút strelili tri góly. V treťom dejstve Slováci znížili zásluhou Filipa Krivošíka a Andreja Kudrnu, ale ich súper sa potom presadil ešte dvakrát.

Po dni voľna nastúpia zverenci Craiga Ramsayho v sobotu o 16.30 h proti olympijskému tímu Ruska.Do bránky sa postaví Andrej Košarišťan, ktorý dostane prednosť pred Denisom Godlom. Informoval o tom web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Slováci sa v Krefelde následne stretnú s Ruskom (sobota 9. novembra o 16.30 h) a s domácim výberom (nedeľa 10. novembra o 14.30 h).

Craig Ramsay, tréner SR: "Odohrali sme dobre prvú a tretiu tretinu, v druhej sme zaspali. Mrzí ma to. Musíme popracovať na týchto veciach. Škoda, že sme sa presadili až v závere zápasu. Mali sme skórovať aspoň v jednej presilovke, nevyužili sme ani jednu. Do ďalších zápasov to musíme zlepšiť, musíme hrať stabilne celých 60 minút."

Andrej Košarišťan, brankár SR: "Neodohrali sme zlý zápas až na tú druhú tretinu. Tam sme vypli a súper to využil. Musíme sa z toho poučiť. Boli sme lepší tím, ale bohužiaľ, takto to vyšlo."

Filip Krivošík, strelec prvého gólu SR: "Mali sme dobrý štart, Švajčiarov sme držali od puku. Mrzí ma však výpadok v druhej tretine, ktorý rozhodol o zápase."

Slovensko Švajčiarsko hokej dnes Nemecký pohár

Slováci začali aktívnejšie, rýchlo striedali formácie a tlačili sa do útoku. V druhej minúte mal prvú šancu Gríger, keď si nakorčuľoval pred bránku, ale dobre postavený Nyffeler puk chytil. Zverenci Craiga Ramsayho hrali aj prvú presilovú hru v zápase, ale nedokázali vážnejšie ohroziť švajčiarsku bránku.

Neskôr sa to podarilo Ďalogovi, ktorý prešiel celým klziskom, ale zamieril len do žŕdky. V 13. minúte išiel na trestnú lavicu obranca Koch, Košarišťan si počas oslabenia pripísal prvý vážny zákrok po strele Maillarda. Slovensko mohlo ísť do vedenia v 19. minúte, keď Zuzinov teč skončil opäť len na žŕdke.

Po prestávke mali prvú šancu Helvéti, ale prečíslenie 2 na 1 nezvládli. Na druhej strane ohrozil Nyffelera z dobrej pozície Matúš Sukeľ. Švajčiari potom hrali v početnej výhode a Moy počas nej nastrelil konštrukciu bránky. V 29. minúte sa do samostatného nájazdu dostal Šišovský, ale blafák nedotiahol do konca.

O dve minúty neskôr potiahol puk Fuchs, vystrelil spoza obrancu a Košarišťan nemal šancu na zákrok - 0:1. Slovákov gól zaskočil, Švajčiari sa dostali na koňa. V 35. minúte sa individuálne presadil Bertaggia a zavesil puk pod brvno a o 86 sekúnd neskôr strelil Moy po peknej kombinácii tretí gól.

V tretej tretine sa slovenskí hokejisti snažili aspoň o čestný úspech, ale cez dobre brániaceho súpera sa dostávali ťažko. Blízko ku gólu mal v 46. minúte Kudrna, ale mieril len do brankára. Nepresadil sa ani Krivošík po dorážke v 50. minúte. Štyri minúty pred koncom zápasu však už Krivošík mieril presne a vlial Slovákom nádej.

O necelých 28 sekúnd sa po úniku presadil Kudrna a znížil na rozdiel gólu. Švajčiari si však napokon triumf nenechali vziať, o 38 sekúnd po druhom góle Slovenska dal ich štvrtý Prassl. Konečné slovo mal Suter, ktorý gólom do prázdnej bránky spečatil víťazstvo Švajčiarska.

Nemecký pohár 2019

Slovensko - Švajčiarsko 2:5 (0:0, 0:3, 2:2)

Góly: 56. Krivošík (Šišovský, Rosandič), 57. Kudrna (Hrivík) - 31. Fuchs (Suter, Heldner), 36. Bertaggia (Hischier, Glauser), 38. Moy (Glauser, Kreis), 57. Prassl (Moy, Rod), 59. Suter. Rozhodovali: Kopitz, Schrader - Jürgens, Kowert (všetci Nem.), vylúčení: 4:4, presilovky a oslabenia: 0:0.

 

 

Slovensko
2 : 5
(0:0, 0:3, 2:2)
Švajčiarsko

Góly & zostavy

Góly a asistencie: 56. Krivošík (Rosandič, Sukeľ), 57. Kudrna (Hrivík) – 31. Fuchs (Fazzini), 36. Bertaggia (Hischier, Glauser), 38. Moy (Glauser, Kreis), 57. Prassl (Moy), 59. Suter.
Slovensko: Košarišťan – Čeresňák, Ďaloga, Chovan, Koch, Bodák, Rosandič, P. Trška – Zuzin, Zigo, Lunter – Buček, Hrivík, Kudrna – Liška, Gríger, J. Sukeľ – Krivošík, M. Sukeľ, Šišovský – A. Kollár.
Švajčiarsko: Nyffeler – Paschoud, Egli, Karrer, Rathgeb, Glauser, Kreis, Le Coultre, Heldner – Suter, Fazzini, Fuchs – Prassl, Rod, Moy – Müller, Bertaggia, Simion – Maillard, Hischier, Bader.
Aktualizuj online prenos
časová značka Koniec zápasu.
59:00 gól Švajčiarsko dalo gól!
Helvéti chceli poslať puk do stredného pásma. Tomu ale pomohol šťastný odraz a dokotúľal sa až do našej siete. Ani Marek Ďaloga ho už nestihol zastaviť. Autorom gólu je PIUS SUTER. Bez asistencie.
58:54 Hrivík si dal zobrať puk a Švajčiari môžu trafiť prázdnu bránku.
58:35 dôležité Košarišťan smeruje na striedačku! Slovensko hrá power-play!
58:00 Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.
56:58 gól Švajčiarsko dalo gól!
RAPHAEL PRASSL ostal pred našou bránou nikým nepovšimnutý a zasúva puk za Košarišťana. Asistencia: Tyler Moy.
56:25 dôležité Švajčiarsko oddychový čas.
56:25 gól Slovensko dalo gól! ANDREJ KUDRNA dostal puk do jazdy. Natlačil sa medzi dvoch brániacich súperových hráčov a nechytateľne zavesil. Asistencia: Marek Hrivík.
55:56 gól Slovensko dalo gól! Matúš Sukeľ si urobil priestor a prihrával Rosandičovi. Ten mu vracal puk, no hráč Sparty ho nezasiahol a FILIP KRIVOŠÍK úspešne dorážal. Asistencie: Mislav Rosandič a Matúš Sukeľ.
55:36 Rýchla kontra nášho protivníka. Andrej Košarišťan si pripísal zákrok lapačkou.
55:27 Veľký boj našich hráčov v útočnom pásme, presnejšie v rohu klziska. Túto prekáračku ale vyhrali Helvéti.
54:48 Dlhú dobu hráme bez prerušenia hry. Slováci však potrebujú skórovať, aby ešte dokázali niečo urobiť s výsledkom.
53:29 Zuzinov sympatický prienik. Súper ho však na kruhu pohybom dostal z výhodnej pozície na zakončenie. Už to mal na bekhend a bol aj za bránkou.
52:42 Heldner nahodeným pukom trochu vystrašil nášho brankára, ktorý zasahovať nemusel.
52:05 Zrazená strela Krivošíka. Helvéti zodpovedne pracujú v dôležitých priestoroch pred bránkou.
51:40 Švajčiarsko hrá s piatimi hráčmi.
51:18 Chovan vyskúšal strelu zápästím. Nyffeler pripravený a likvidoval tento pokus z hokejky hráča Detvy.
50:37 Toto nie je ideálne. Dopúšťame sa ďalšieho ofsajdu a rovnako tak nám viazne prechod stredným pásmom.
50:22 Marek Hrivík sa dostal do ofsajdovej pozície.
50:10 Rosandič prišiel po puk ku Košarišťanovi a rúti sa do útočného pásma.
49:50 Švajčiarsko po zisku puku ho ihneď posiela čo najďalej od svojej brány.
49:40 Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Rathgeb – 2 min., hákovanie).
49:40 dôležité Reklamná prestávka.
49:23 dôležité Ďaloga nahadzoval puk od mantinelu! Filip Krivošík zakončoval z otočky, ale len do betónov Nyffelera!
48:48 Tentoraz je to už zakázané uvoľnenie. Tak hráme veľmi dobre, Švajčiari prakticky neboli pri Košarišťanovi, ale zároveň zvládajú na výbornú obrannú činnosť.
48:28 Lunterovi sa podarilo tečovať puk z hokejky Kocha, takže to nebude zakázané uvoľnenie.
47:39 Vhadzovanie v strede klziska. Máme puk pod svojou kontrolou a tlačíme sa čo najrýchlejšie k bránke Švajčiarov.
47:21 Matúš Sukeľ na chvíľu nevidel, kde sa pohybuje puk. Ten sa dokĺzal k Bodákovi, ktorý ho posielal dopredu prudkou prihrávkou.
46:50 Treba tiež poznamenať, že Helvéti zmenili obranný systém hry a prehusťujú stred.
46:29 Výborne sme vyleteli na súpera v poslednej tretine a je vidieť, že to ešte nebalíme. Chýba nám ale základné korenie hokeja, ktorým sú góly. No čoraz častejšie nútime Nyffelera k zákrokom.
45:55 Ďaloga zohral dôležitú úlohu pri tomto striedaní. Využil svoje skúsenosti a prenechal puk v pásme Zigovi a Lunterovi.
45:23 Fuchs jemne tečoval nahodený puk na jeho hokejku. Košarišťan na neho videl a schoval ho do lapačky.
45:03 Slovensko ukázalo celkom peknú kombináciu. Andrej Kudrna zamestnal Nyffelera. Ten si s týmto pukom poradil.
44:37 Helvéti nás na chvíľu dokázali zovrieť v našej tretine. Krivošíkovi sa ale podarilo dostať puk do stredného pásma, a taktiež sme stihli striedať formácie.
43:59 Náš súper je však dobre fyzicky pripravený a korčuliarsky vyspelý. Všetci hráči sa stihli vrátiť do vlastnej obrannej tretiny.
43:31 Švajčiari zahrozili našej obrane aj brankárovi Košarišťanovi. Gól to však nebol a hneď si naši hokejisti zobrali puk do svojej moci.
43:15 Nyffeler použil svoju lapačku proti zakončeniu Jakuba Sukeľa, ktorý bol vytlačený do uhla, no aj tak ohrozil švajčiarskeho gólmana.
42:48 Tomáš Zigo je sám proti presile švajčiarskych hokejistov. Je jasné, že toto sa nemohlo skončiť jeho úspechom.
42:13 Žabka Čerešňáka až pred útočné pásmo. Už tam vletel rýchlonohý Ďaloga. Podporujú ho aj Zuzin a Zigo.
41:28 Švajčiarsko hrá s piatimi hráčmi.
41:07 Chovan s dôležitým momentom pri mantineli na ľavej strane. Od neho sa presunul na čiaru, no zaznamenal nepresnú strelu.
40:43 Buček to celé zbytočne prekľučkoval, no podarilo sa nám udržať pásmo.
40:23 Čerešňák vyviezol puk až do útočného pásma. Hrivík sa tlačil do strely, ale nevyšlo to.
40:12 Pokračujeme v našej presilovke. Bolo by veľmi dobré, ak by sa nám podarilo streliť kontaktný gól.
40:01 časová značka Začala sa tretia tretina.
Tretia tretina sa začne o 17:59.
Slováci mali v druhej tretine veľký chaos v obrane, čo Švajčiari trikrát potrestali.
40:00 časová značka Druhá tretina sa skončila.
39:47 Koch veľmi dobre nahodil puk na Nyffelera. Kudrna ho nedokázal vo vzduchu zasiahnuť.
39:28 Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Fuchs – 2 min., hákovanie).
39:00 Prebieha posledná minúta druhej tretiny.
38:53 Hra je prerušená. Pískalo sa postavenie mimo hry švajčiarskej reprezentácie.
38:13 Mário Lunter sa otočil vo chvíli, kedy jeden zo švajčiarskych hráčov sa nevenoval puku.
37:19 gól Švajčiarsko dalo gól!
Je to nešťastné, ale gól platí. TYLER MOY mal dostatok času na vymyslenie zakončenia. Zvolil blafák a bol úspešný. Asistencie: Andrea Glauser a Samuel Kreis.
37:19 dôležité Je to už 0:3, ale Košarišťan posunul korčuľou bránku! Uvidíme, ako to vyhodnotia arbitri!
36:27 Otváral sa priestor na strelu, ktorú mohol vyslať Hrivík, no Bučekovu prihrávku zastavil obranca Švajčiarov.
35:53 gól Švajčiarsko dalo gól!
ALESSIO BERTAGGIA mieril presne z neprehľadnej situácie. Puk si však našiel cestu do našej siete popri ľavej žrdi. Chybu však vyprodukoval Rosandič. Asistencie: Luca Hischier a Andrea Glauser.
35:29 Boli to dusné minúty v oslabení. Švajčiari však nepálili často na našu bránu, ale jedna sa ujala, keď mierila do žrde. Dvojnásobnú početnú výhodu súpera sme však ustáli bez ujmy.
35:22 Slovensko hrá s piatimi hráčmi.
35:06 dôležité Tyčka po strele Rathgeba!
34:35 Vydýchnuť si ešte nemôžeme. Presilovkový tlak Helvétov trvá, aj keď okrem jednej strely nám zatiaľ nenarobili väčšie starosti.
34:07 Slovensko hrá so štyrmi hráčmi.
33:58 Dobrý zákrok nášho brankára Košarišťana lapačkou.
33:22 Slovákov čakajú krušné chvíľky. Musia sa s trojicou brániť 45 sekúnd. Bude to náročné.
33:22 Vylúčenie v tíme Slovensko (Koch – 2 min., hákovanie).
32:07 Vylúčenie v tíme Slovensko (Zuzin – 2 min., držanie).
31:42 Švajčiari chceli zahrať obetavo, ale aj tak sa nepískalo zakázané uvoľnenie. Puk si berie Bodák a vysúva dopredu Hrivíka.
30:38 gól Švajčiarsko dalo gól!
Jednoduchá akcia Helvétov. JASON FUCHS si nakorčuľoval na skvelú prihrávku Fazziniho a prudkým švihom pod hornú žŕdku nedal šancu Košarišťanovi. Asistencia: Luca Fazzini.
30:17 Švajčiarsko hrá s piatimi hráčmi.
29:54 Krivošík sa snaží natlačiť medzi kruhy a brániť vo výhľade Nyffelerovi. Vôbec sa nám nedarí hrať túto presilovku.
29:25 Liškov zámer prečítali Švajčiari, ktorí síce puk nevyhodil preč z pásma, ale pribrzdili hru našich v presilovke.
28:58 Dlho sme držali puk v útočnom pásme, no stagnujú strely, ktoré by mohli narobiť nepríjemnosti súperovi.
28:17 Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Fuchs – 2 min., držanie).
28:17 dôležité Reklamná prestávka.
28:02 dôležité Šišovský nezakončil svoj nájazd na Nyffelera gólom! Veľká škoda!
27:31 Slovensko hrá s piatimi hráčmi.
27:21 Záverečných desať sekúnd. Peter Čerešňák sa už pripravuje vrátiť do hry.
27:01 Švajčiarsko musí začínať od vlastného brankára. Bránenie Slovákov slávi úspech.
26:31 Minúta oslabenia je úspešne za nami. Navyše je pri puku Buček, ktorý ho doviedol aspoň do stredného pásma.
26:02 dôležité Neuveriteľné! Na tej istej bránke dnes už zvonila tyčka štvrtýkrát! Slovensko malo šťastie!
25:39 Prvý dotyk s pukom pri tomto oslabení končí oslobodením cez všetky čiary.
25:31 Vylúčenie v tíme Slovensko (Čerešňák – 2 min., držanie).
25:23 Kapitán Čerešňák využil svoju dlhšiu hokejku a potlačil puk za modrú čiaru.
24:33 dôležité Veľké šťastie pre slovenských hokejistov! Košarišťanovi prepadol puk pomedzi chrániče a puk sa šmýkal okolo bránkovej čiary! Na dorážku tam nebol žiadny hráč Helvétov!
24:00 V súčasnosti už to nie je platné. Švajčiarsko drží puk na svojich hokejkách, no naši chlapci sa snažia napádať ich jeho rozohrávku.
23:42 Gríger s Liškom bojoval v rohu ľadovej plochy o puk a vyplatilo sa.
23:23 Hrivík si v šprinte do útočného pásma pomohol s mantinelom. Inak by sa cez obranu súpera nedostal. Ešte Samuel Buček mal náznak šance. Nyffeler chytá.
22:59 Zaznel hvizd čiarového rozhodcu, pretože prišlo k postaveniu mimo hry na strane Slovákov.
22:44 Zuzin sa prezentoval slušnou hrou a z nej chcel niečo vyťažiť Zigo.
22:12 Situáciu sa podarilo ustáť a upokojiť. Puk je na našich hokejkách. Matúš Sukeľ s dobrým úmyslom, ale šanca sa z toho nezrodila.
21:49 Švajčiarsko zdvojilo Ďalogu a dostali ho k mantinelu. Helvéti ostávajú v útočnom pásme.
21:12 Opäť je pri puku Dávid Gríger. Veľmi dobre zapracoval pri mantineli a namieril si to za bránku. Na puk čakal Líška, no nedostal ho na svoju čepeľ. Aj tak sa nám podarilo prinútiť k zákroku Nyffelera.
20:43 Gríger si vzdušnú prihrávku dokázal spracovať hokejkou. Následne chcel zdolať obrancu súpera, ale to sa mu už nepodarilo.
20:26 dôležité Švajčiari unikli do prečíslenia! Situácia 2 proti 1, ale poradili sme s tým! Košarišťan sa tiež k zákroku nedostal!
20:16 Chvíľu si počkáme. Postavenie mimo hry.
20:09 Slováci uspeli na vhadzovaní a môžu vyraziť smerom dopredu postarať sa o prvú zmenu stavu.
20:01 časová značka Začala sa druhá tretina.
Druhá tretina sa začne o 17:07.
Prvých dvadsať minút bolo v réžii našich hokejistov. Svoju prevahu vyjadrili 14 strelami na Nyffelera. Dvakrát sme nastrelili konštrukciu jeho svätyne. Súper vystrelil na Košarišťana 7 striel.
20:00 časová značka Prvá tretina sa skončila.
19:33 Hráme to na tečované puky, čo je dobré. Gríger chcel kombinovať s Jakubom Sukeľom. Jeden z debutantov sa k puku nedostal.
19:05 Buček bol vpredu spoločne s Hrivíkom, ale ani jednému sa nepodarilo udržať našu hru v pásme.
19:00 Prebieha posledná minúta prvej tretiny.
18:10 dôležité Ďalšia smola Slovenska! Patrik Koch nahadzoval puk na bránu a v skrumáži ho tečoval Zuzin! Avšak znovu len do žŕdky!
17:42 Chovan si stiahol puk k sebe a spoza brány dával zadovku na Kocha, ktorý vyviezol puk do stredného pásma.
17:15 Slováci znepríjemňovali život súperovi. Konkrétne Krivošík clonil brankárovi vo výhľade, čo využil na streľbu Ďaloga. V tomto prípade to gólový úspech neprinieslo.
16:59 Krivošík dáva o sebe vedieť. Bol síce z otočky a chrbtom k bráne, no podarilo sa mu solídne zakončovať a dokonca s brániacim hráčom na chrbte.
16:37 Táto akcia si možno pýtala aj gól. Zuzin na seba v rohu naviazal dvoch hráčov Švajčiarska. Na modrej čiare čakal na puk Čerešňák, ktorý presunul Rosandičovi. Jemu sa otvoril priestor, ale nepodišiel bližšie k bráne. Príklep z jeho hokejky zneškodnil Nyffeler.
16:15 Martin Chovan s maličkou chybou. Švajčiarsko ohrozilo nášho gólmana, ktorý radšej prerušil hru.
15:49 Maillard tvrdo vypálil z pravého krídla. Košarišťan mihol betónom, no nemusel zasahovať. Puk mieril do rohu klziska.
15:40 Ofsajd. Nedali si na neho pozor naši hokejisti.
15:01 Gríger neúmyselne pribrzdil rozvíjajúci sa útok Slovenska. Na druhej strane sa švajčiarskemu súperovi nepodarilo prejsť za modrú čiaru.
14:11 Slovensko hrá s piatimi hráčmi.
14:02 Lunter zachytil nepresnú rozohrávku súpera. Nabral rýchlosť po ľavej strane a na pravej sa mu ponúkala dvojica spoluhráčov. Útočníkovi Banskej Bystrice však Švajčiari zobrali puk.
13:31 Ďaloga si splnil obranné povinnosti a Čerešňák poľahky poslal puk cez všetky čiary.
12:52 Hrivík, ktorý nastupuje v národnom tíme prvý raz od roku 2014, dobre zabojoval v útočnom pásme a nazbieral pre náš celok dôležité sekundy.
12:19 Pekný zákrok Košarišťana. Ten musel likvidovať strelu Maillarda pravým betónom.
12:11 Vylúčenie v tíme Slovensko (Koch – 2 min., podrazenie).
12:06 Koch mal veľké problémy so spracovaním puku. A bude smerovať na trestnú lavicu, pretože súpera fauloval.
11:28 dôležité Marek Ďaloga tak, ako ho poznáme! Fantasticky sa uvoľnil, no z bekhendu len rozhýbal bránu Nyffelera!
10:50 Slovensko sa prebojovalo do útočného pásma. Následne posielal puk na bránu Matúš Sukeľ. Vzápätí po ňom chcel byť úspešný aj Šišovský.
10:06 Švajčiarsko hrá s piatimi hráčmi.
10:00 Už to prežijeme bez inkasovania gólu. Taktiež prichádza druhá polovica prvej tretiny.
09:27 dôležité Ďaloga s veľkým zaváhaním medzi kruhmi, keď chcel nabrať tradičnú rýchlosť na protiútok! Švajčiari mu vypichli puk, ale nedošlo k ohrozeniu nášho brankára!
09:03 Slováci nepresne strieľali. Puk sa odrazil od hokejky protihráča, ktorý smeroval až ku Košarišťanovi.
08:32 Presilovka zatiaľ vyzerá sľubne. Chovan s Kochom istia modrú čiaru. Vpredu operuje Hrivík s Bučekom aj Kudrnom.
08:06 dôležité Reklamná prestávka.
08:06 Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Maillard – 2 min., podrazenie).
07:43 Malý tlak Helvétov dospel do finále. Andrej Košarišťan si pokryl pravú žrď a berie puk do lapačky.
07:28 Švajčiarsko je nasťahované v útočnom pásme ako pri početnej výhode. Tento úsek patrí im.
06:47 Liška mal ťažkú pozíciu, ale vyskúšal strieľať. Nebola to márna strela. Nyffeler sa pri zákroku zapotil.
06:10 Veľký závar urobili Švajčiari pred našou bránkou. Tí boli nesmierne dôrazní a po zákroku Košarišťana sa zrodila aj šarvátka, v ktorej bol najaktívnejší Simion.
05:53 Kudrnov pokus z pravého kruhu. Brankár Nyffeler bol pozorný a nedal sa podstreliť.
05:37 Košarišťan sa podpísal pod ďalšie prerušenie hry, nakoľko aj on poslal puk na hornú sieť.
04:53 Súper Slovákov sa pomerne ľahko dostal do útočného pásma. Avšak zverenci trénera Ramsayho sa zodpovedne vrátili a obsadili si každého hráča.
04:31 Jakub Sukeľ išiel srdnato do ohrozenia Nyffelera. Veľmi pekná individuálna akcia, keď sa ho snažil zaskočiť spoza brány.
04:12 Ďalšia paľba na švajčiarskeho brankára, po ktorej je hra prerušená. Delovku Rosandiča chcel tečovať a aj tečoval Adam Liška, útočník Čerepovca.
04:03 Od červenej čiary skúsil prudkú strelu Bodák. Nyffeler vyráža puk na ochrannú sieť.
03:28 Úvodné minúty prvého vystúpenia na Nemeckom pohári boli v slovenskej réžii, hoci Švajčiarsko bolo častejšie pri puku, no Košarišťan ešte nemal žiadnu prácu.
03:22 Ospravedlnenie Kudrnu brankárovi súpera. Slovenský reprezentant poslal na neho strelu, ale už po prerušení hry.
02:40 Čerešňák išiel dôrazne za pukom a udržal pásmo pre našich. Zuzin, Zigo, Lunter urobili prievan v obrannej tretine Švajčiarov, avšak bez výraznejšieho tlaku.
02:13 Postavenie mimo hry. Nasleduje buly v strednom pásme, na ktorom boli úspešnejší slovenskí hráči.
02:05 Kochova snaha predĺžiť puk do útočného pásma sa nepodarila.
01:50 Výborná práca Grígera. Vyčlenil sa od mantinelu, kde bolo viacero hráčov nakope a prepracoval sa k zakončeniu, ktoré švajčiarsky brankár pokryl.
01:34 Martin Bodák, ktorý zažíva seniorský reprezentačný debut, tvrdo vystrelil od modrej čiary. Nyffeler na okamih netušil, kde ho má.
01:13 Koch prišiel za vlastnú bránku a dostal prihrávku od Chovana. Naši chlapci vyrážajú dopredu.
00:51 Slováci boli chvíľku pri puku, no nepodarilo sa im podniknúť útok. Zároveň prichádza prvé zakázané uvoľnenie zo strany Helvétov.
00:19 Švajčiari sa pokúšali dostať von z pásma, ale na modrej čiare im zobral puk Zuzin.
00:01 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Slovensko: Košarišťan – Čeresňák, Ďaloga, Chovan, Koch, Bodák, Rosandič, P. Trška – Zuzin, Zigo, Lunter – Buček, Hrivík, Kudrna – Liška, Gríger, J. Sukeľ – Krivošík, M. Sukeľ, Šišovský – A. Kollár.

Švajčiarsko: Nyffeler – Paschoud, Egli, Karrer, Rathgeb, Glauser, Kreis, Le Coultre, Heldner – Suter, Fazzini, Fuchs – Prassl, Rod, Moy – Müller, Bertaggia, Simion – Maillard, Hischier, Bader..
Vážení hokejoví fanúšikovia, Vítam vás pri sledovaní prvého zápasu Nemeckého pohára 2019 v Krefelde medzi Slovenskom a Švajčiarskom.

Slovensko

Slovenskú reprezentáciu čaká prvá spoločná akcia tejto sezóny. Výber Craiga Ramsayho sa predstaví na tradičnom turnaji v Nemecku. Prvotná nominácia sa musela do posledného dňa meniť. Až sedem hokejistov ostalo doma z rôznych príčin (choroby, zranenia). Realizačný tím dokázal reagovať na vzniknutú situáciu, no zároveň vyslovil, že to nebol žiadny problém, pretože si môže pozrieť v akcii ďalších hráčov.

Švajčiarsko

Helvéti našim chalanom už dlhší čas nesedia. Je to zhruba päť – šesť rokov. Dokážu nám robiť problémy a neraz sme s týmto súperom prehrali. To platí v prípade vlaňajšieho turnaja. Takisto sme ho otvárali so Švajčiarskom a prehrali sme 2:3. Naše mužstvo má tak súperovi čo oplácať.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:15.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo