Paráda! Slovensko vyhralo nad Slovinskom a bojuje o MS vo futbale 2018

1. 9. 2017 |
 

Slovensko - Slovinsko 1:0. Kvalifikácia MS vo futbale 2018 pre Slovensko pokračuje. Po výhre v dôležitom zápase so Slovinskom sú naši v skupine na 2. mieste.

V pozadí radosť Slovákov po strelení gólu a vpravo smutný brankár Slovinska Jan Oblak. Slovensko - Slovinsko 1:0. Foto - TASR

Prečítajte si aj

Kvalifikácia MS vo futbale 2018 tabuľka program výsledky Slováci

 

Slovenská futbalová reprezentácia zvíťazila v piatkovom zápase F-skupiny kvalifikácie MS 2018 v Trnave nad Slovinskom 1:0 gólom Adama Nemca z 81. minúty. Pre útočníka Dinama Bukurešť to bol jubilejný 10. presný zásah v najcennejšom drese pri jeho 29. štarte za národný tím.

Slovensko Slovinsko online prenos - kliknite

Domáci mali najmä v prvom polčase hernú prevahu i viaceré dobré príležitosti na skórovanie, pri ktorých však potvrdil svoju extratriedu brankár Jan Oblak. Čara ho zbavil až pohotový Nemec, ktorý na dvakrát dorazil loptu do siete.

 

Dobré čítanie o športe na portáli sportinak.sk podporuje futbalovysen.sk.

 

Zverenci trénera Jána Kozáka zaznamenali piaty kvalifikačný triumf v rade a upevnili si druhé miesto v tabuľke. S 15 bodmi na konte sa najbližšie v pondelok 4. septembra o 20.45 SELČ predstavia na pôde lídra zoskupenia Anglicka.

V záverečnom asociačnom termíne nastúpia v Škótsku (štvrtok 5. októbra o 20.45 h, Glasgow), v nedeľu 8. októbra o 18.00 h v Trnave uzavrú zápolenia v skupine proti Malte.

Slovensko - Slovinsko 1:0 Gól: Adam Nemec

 

Na finálový turnaj MS 2018 do Ruska postúpia priamo víťazi deviatich kvalifikačných skupín. Osem tímov z druhých miest odohrá v novembri dvojzápasovú baráž o zvyšné štyri miestenky.

Kvalifikácia, MS vo futbale 2018, Slovensko - Slovinsko, online prenos, dnes od 20:45

Prečítajte si aj

Kvalifikácia MS vo futbale 2018 tabuľka program výsledky Slováci

Slovensko
1 : 0
(0:0)
Slovinsko

Góly & zostavy

Góly: 81. Nemec. ŽK: 74. Mak (SVK) – 11. Birsa (SLV). Rozhodca: Antonio Mateu Lahoz – Pau Cebrián Devís a Roberto del Palomar (ESP). Diváci: 16 900.
Slovensko: Dúbravka – Pekarík, Gyömbér, Škriniar, Hubočan – Lobotka – Mak, Kucka (65. Greguš), Hamšík (87. Duda), Weiss (55. Rusnák) – Nemec.
Slovinsko: Oblak – Skubic, M. Mevlja, Cesar, Jokić (8. Viler) – Krhin (80. Rotman), Kurtić – Iličić, Birsa (60. Verbič), Vetrih – Matavž.
Aktualizuj online prenos
90+4 časová značka Koniec zápasu.
90+3 Útočný faul! Slovinci nedokázali zakončiť a pomaly sa dnešný zápas chýli ku koncu. Ján Kozák vyzerá byť na lavičke ľadovo pokojný, no určite je takisto nervózny a každý fanúšik futbalu na Slovensku.
90+2 Slovinci majú výhodu priameho kopu a do našej šestnástke prichádza aj brankár Jan Oblak. V šestnástke je teraz poriadne nervózna atmosféra, no hlavný rozhodca zatiaľ žlté karty neudeľuje.
90+1 Hlavný rozhodca nadstavil tri minúty. Albert Rusnák bol faulovaný, a tak na konci prvej z troch nadstavených minút máme loptu pod kontrolou. Musíme vydržať už len 120 sekúnd.
90 Hrá sa ďaleko od slovenskej brány, čo je tá najdôležitejšia infomácia. Vynikajúco držíme loptu na polovici súpera a netrpezlivo čakáme na údaj o nadstavenom čase.
89 Teraz to hráme veľmi skúsene. Snažíme sa kúskovať hru a držať loptu na svojich kopačkách. Zatiaľ sa nám to darí a o chvíľu sa začne posledná minúta riadneho hracieho času.
88 Jeden zo slovinských futbalistov sa teraz previnil voči pravidlám. Slovenská obrana si tak môže oddýchnuť. Snáď sa nám podarí trošku dlhšie podržať loptu na svojich kopačkách.
87 striedanie Posledné striedanie dnešného zápasu. Za neutíchajúceho potlesku opúšťa ihrisko Marek Hamšík, ktorý kapitánsku pásku dáva Tomášovi Hubočanovi. Na miesto kapitána Neapolu prichádza Ondrej Duda.
86 Slovensko sa ubránilo. Center z ľavej strany vyzeral nebezpečne, no súper sa do zakončenia nedostal. Následne zabojoval Róbert Mak a vyviezol loptu na súperovu polovicu ihriska.
85 Slovinsko bude kopať rohový kop. Josip Iličić dostal loptu na hranicu šestnástky, no jeho pohotovú strelu ľavačkou stihol zblokovať Stanislav Lobotka.
84 Slovinci okamžite preberú aktivitu do svojich rúk a snažia sa dostať pred naše pokutové územie. Zatiaľ však dobre bránime a nepúšťame ich bližšie k Martinovi Dúbravkovi.
83 Obrovská radosť v slovenskom Ríme. Slovensko odklialo čaro nepriestrelnosti brankára Jana Oblaka. Na ťahu sú Slovinci, ktorí vedia, že dnešná prehra im môže výrazne skomplikovať cestu na svetový šampionát.
81 gól Slovensko dalo góóóóól!
Zverenci Jána Kozáka sa dostávajú do vedenia. Róbert Mak sa presadil po pravej strane a v tesnej blízkosti od súperovej brány našiel Mareka Hamšíka. Náš kapitán síce trafil len brvno, no následne loptu pretlačil do siete ADAM NEMEC. Slovensko dáva mimoriadne dôležitý gól.
80 striedanie Tak teraz sa snáď minútu nehralo, pretože René Krhin si najskôr poležal a následne ležérnym krokom opustil ihrisko. Na jeho miesto prichádza na záverečné minúty Rajko Rotman.
79 Prihrávka na Róberta Maka bola nepresná, a tak budú hostia vhadzovať. Navyše, začína naťahovať čas, keďže na trávniku zostáva ležať stredopoliar René Krhin.
78 Už dlhší čas sa nevieme dostať cez obranné valy slovinskej defenzívy. V posledných dvoch vzájomných zápasoch sme jej gól nestrelil, no v Trnave máme ešte nejaký čas na skórovanie.
77 Zverenci Jána Kozáka majú loptu na svojich kopačkách, no zatiaľ kombinujú ďaleko od brány súpera. Jan Oblak sa môže pozerať na hru z úctivej vzdialenosti.
76 Teraz sme veľmi dobre napádali rozohrávku súpera. Slovinci veľmi rýchlo stratili loptu a budú sa musieť opäť brániť. Naši futbalisti sú aktívnejší a zaslúžili by si tri body.
75 Do konca zápasu zostáva ešte štvrťhodina a začína sa priostrovať. Tentokrát hlavný rozhodca žltú kartu neukazuje. Každopádne, máme loptu, keďže Jasmin Kurtić fauloval Stanislava Lobotku.
74 zlta karta Róbert Mak sa teraz snažil zakombinovať s Adamom Nemcom. Do cesty sa mu však postavil Boštjan Cesar. Domáci hráč si pýtal faul, no za nešportové správanie dostane len žltú kartu.
73 Striedajúci Ján Greguš sa snažil vypáliť spoza pokutového územia. Jeho prudký projektil ale neprešiel až k Janovi Oblakovi, keďže strelu zblokoval jeden zo slovinských futbalistov.
72 Po predošlom momente sa tempo hry upokojilo. Slovenskí futbalisti kombinujú na vlastnej polovici ihriska, no zároveň sa im kráti čas na získanie troch bodov, ktoré by mali cenu zlata.
70 dôležité Vypredaná City aréna si pýtala pokutový kop, keďže Albert Rusnák spadol v šestnástke súpera. Nejc Skubic ho jasne držal a dovolím si povedať, že fauloval. Bohužiaľ, pánom na ihrisku je španielsky rozhodca.
69 Hostia z priameho kopu nezahrozili. Nebezpečnejšiu akciu vyprodukovali o pár sekúnd neskôr. Z ľavej strany centroval Benjamin Verbič a lopta so šťastím preletela celým pokutovým územím.
68 Albert Rusnák teraz išiel do súboja až príliš dôrazne. Josip Iličić bol faulovaný, a tak budú mať hostia výhodu priameho kopu. Ten z pravej strany zrejme zahrá sám faulovaný hráč.
67 Róbert Mak kopol rohový kop veľmi dobre. Do zakončenia sa tlačil Tomáš Hubočan, no po jeho súboji s Nejcom Skubicom pískal španielsky rozhodca útočný faul nášho hráča.
66 Peter Pekarík si síce neprebral prihrávku ideálne, no v súboji s Nejcom Skubicom vybojoval rohový kop. Ten zahral Róbert Mak, no situáciu si zopakuje, keďže včas zasiahol Miha Mevlja.
65 striedanie Juraj Kucka má zdravotné problémy a musí ukončiť svoje pôsobenie v dnešnom stretnutí. Ján Kozák na vzniknutú situáciu reaguje nasadením Jána Greguša.
64 Benjamin Verbič sa zapojil do prvej útočnej akcie svojho tímu. Po ľavej strane sa snažil zaútočiť, no veľmi dobre ho zastavil dnes líder našej obrany Milan Škriniar.
63 Slovenskí futbalisti teraz na chvíľu hrali v početnom oslabení, keďže za postrannou čiarou menil kopačky Róbert Mak. Tak snáď si rodák z Bratislavy obil tie správe strelky.
62 Slovensko teraz dlhšie kombinovalo ďaleko od brány Jana Oblaka. Bližšie k nej sa snažil dostať Marek Hamšík, no najskôr bol zastavený a následne postranný rozhodca signalizoval jeho ofsajd.
60 striedanie Po hodine hry sa dnešný zápas končí pre Valtera Birsu. Skúsený slovinský záložník putuje na lavičku náhradníkov a na jeho miesto putuje ofenzívnejší Benjamin Verbič.
59 Slováci teraz stratili loptu v strede ihriska, a tak rýchly brejk založili Slovinci. Na konci akcie bol Josip Iličić, ale jeho pokus mieril vysoko nad bránu Martina Dúbravku. Hostia budú o chvíľu striedať.
58 Ďalší náznak šance v podaní slovenského tímu. V pokutovom území dostal loptu Róbert Mak, no jeho pas na Adama Nemca prečítal jeden z obrancov Slovinska.
57 Striedajúci Albert Rusnák sa teraz snažil zakombinovať s Tomášom Hubočanom, no ich aktivita k ničomu nebezpečnému neviedla. Slovensko sa ale začína rozbiehať a stupňuje svoj tlak.
56 Ani tentokrát nemusel Martin Dúbravka predviesť svoje brankárske kvality. Z veľkej diaľky pálil Valter Birsa, ale zatiaľ nenadviazal na svoj exportný gól z Tehelného pola do siete Jána Muchu.
55 striedanie Ján Kozák prvýkrát v dnešnom zápase strieda. Na trávnik prichádza Albert Rusnák, ktorý nahradí Vladimíra Weissa, ktorý má zrejme nejaké zdravotné problémy.
54 Teraz musíme pochváliť Milana Škriniara. Po peknej prihrávke do stredu pokutového územia a okolo neho obtočil Tim Matavž, ale našťastie bol jeho strelecký pokus zblokovaný obrancom Interu Miláno. Martin Dúbravka tak zasahovať nemusel.
53 Teraz sme sledovali trošku rozháraný úsek hry. Individuálne sa nepresadili Adam Nemec a následne sme v bolestivej grimase videli Juraja Kucku, ktorý sa držal za chrbát.
52 dôležité Obrovská šanca na strane Slovenska. Stanislav Lobotka krásnym pasom poslal do čistej šance Róberta Maka. Ten dostal loptu do behu, ale Jan Oblak už po niekoľkýkrát podržal svoje mužstvo. Mal sa pískať roh, no ten nám rozhodca vzali.
51 Tim Matavž mal výborný štart do novej sezóny holandskej najvyššej súťaže, no dnes sa iba hľadá. Hlavný rozhodca teraz píska jeho faul na Norberta Gyömbéra.
50 Slovensko to teraz skúšalo cez svoju ľavú stranu, no slovinskí futbalisti vytlačili našich hráčov až na polovicu ihriska. Zverenci Jána Kozáka tak pokračujú vo svojej kombinácii.
49 Adam Nemec sa už tretíkrát v dnešnom zápase ocitol v postavení mimo hry. Tentokrát bol za obrannou líniou súpera v čase kolmej prihrávky Tomáša Hubočana.
48 Amedej Vetrih posielal loptu do našej šestnástky, no našťastie ju upratal do bezpečia Tomáš Hubočan. Následne bol faulovaný Vladimír Weiss, a tak budeme môcť rozohrať útočnú akciu.
47 Juraj Kucka teraz chyboval, no jeho zaváhanie napravil Milan Škriniar. Do našej šestnástke postupoval Jasmin Kurtić, ale našťastie ho stopér milánskeho Interu odstavil čistým spôsobom.
46 Marek Hamšík odštartoval druhý polčas spätnou prihrávkou, no veľmi rýchlo sme o loptu prišli. Po vhadzovaní tak budú môcť pokračovať v rozohrávke zverenci Srečka Katanca.
46 časová značka Začal sa druhý polčas.
Sledovali sme vynikajúci prvý polčas zo strany zverencov Jána Kozáka. Predviedli sme super ofenzívny výkon, no bohužiaľ sme nedokázali skórovať. Šancí sme na to mali viac než dosť. Dve dobré šance mal Adam Nemec, Marek Hamšík, rovnako tak aj Peter Pekarík, no Jan Oblak odoláva. Mali sme takmer 70-percentné držanie lopty a brankár Martin Dúbravka nemusel zasahovať. Chýba tomu len gól v slovinskej sieti, tak verme, že sa dočkáme v druhom polčase. Na jeho sledovanie vás pozývam sledovať.
45+2 časová značka Prvý polčas sa skončil.
45+1 Aj v závere prvého polčasu sme mali dobrú možnosť. Stanislav Lobotka našiel svojim centrom na pravej strane Petra Pekaríka, no ten trafil len bočnú sieť brány Jana Oblaka.
45 V samotnom závere prvého polčasu sme mali výhodu priameho kopu. Vladimír Weiss však trafil len múr a následne Tomáš Hubočan mieril vysoko nad slovinskú bránu. V prvom dejstve sa bude nadstavovať 60 sekúnd.
44 dôležité Jan Oblak musel predviesť ďalší vynikajúci zákrok. Strelou spoza pokutového sa prezentoval Róbert Mak, no brankár Atlética Madrid jeho pokus dokázal vyraziť. Adam Nemec bol blízko, no k dorážke sa nedostal.
43 Marek Hamšík sa teraz šikovnou uličkou snažil nájsť Juraja Kucku. Lopta síce bola zachytená obrancom súpera, no toho snáď o dve sekundy neskôr čistým spôsobom obral o loptu Stanislav Lobotka.
42 Po dlhšom čase sa pripomenuli aj futbalisti Slovinska. Z pravej strany centroval cez Vladimíra Weissa krajný obranca Nejc Skubic, ale po jeho akcii bude nasledovať len odkop od brány Martina Dúbravku.
40 Zverenci Jána Kozáka pokračujú vo svojej útočnej aktivite. Peter Pekarík centroval z pravej strany, no jeho pas bol pridlhý aj na Adama Nemca, ktorému obvykle podobné situácie sedia.
39 Slovensko teraz nemôže pokračovať vo svojej útočnej aktivite. Stanislav Lobotka, ktorý dnes prevádza skutočne výborný výkon, si pomohol pri spracovaní rukou, čo neušlo pozornosti španielskych rozhodcov.
38 Tim Matavž mal byť hlavnou útočnou zbraňou súpera, no zatiaľ je absolútne neviditeľný. Ani v tomto prípade nebol úspešný, keďže ho naši obrancovia zachytili do ofsajdovej pasce.
37 Domáci futbalisti sa teraz snažili prekvapiť súpera stredom jeho pokutového územia. Juraj Kucka časoval kolmú prihrávku na Róberta Maka, no ten sa už k lopte nedostal, čo je škoda.
36 Slovenskí futbalisti sú dnes jasne lepší. Z pravej strany smeroval ďalší center do pokutového územia na Adama Nemca, no pred ním si dobre počínal obranca Miha Mevlja.
35 Slovensko opäť priťahuje šróbiky a snaží sa streliť dôležitý gól. Peter Pekarík pekne odcentroval z pravej strany, našiel hlavu Adama Nemca, no ten netrafil hlavičkou bránu Jana Oblaka.
34 dôležité Exekútorom priameho kopu bol Marek Hamšík, po tom čo mu loptu prenechal Vladimír Weiss. Kapitán SSC Neapol sa snažil prekvapiť Jana Oblaka strelou na jeho stranu, no ten reflexívne vyrazil loptu ľavou rukou.
33 Slovensku bude mať veľkú možnosť na strelenie úvodného gólu. Miha Mevlja fauloval Adama Nemca možno 18 metrov od brány súpera. Jan Oblak si stavia päťčlenný múr, no verme, že mu stačiť nebude.
32 Adam Nemec teraz vypomohol aj svojim spoluhráčov v obrane. Slovinci totiž mali výhodu rohového kopu, no Valter Birsa svojim pasom našiel len hlavu spomínaného útočníka Dinama Bukurešť.
31 Stanislav Lobotka najprv vynikajúco odobral loptu a následne založil útočnú akciu nášho tímu. Na pravej strane mal veľa priestoru Róbert Mak, no jeho strela pravačkou bola zrazená.
30 V závere polhodiny hry sme mali výhodu rohového kopu. Róbert Mak centroval z pravej strany na Mareka Hamšíka, no pre ním v súboji dvoch hráčov s číslom 17 odvrátil loptu do bezpečia Miha Mevlja.
29 Marek Hamšík sa snažil posunúť loptu na Adama Nemca, ale ten bol až príliš rýchly. Nepresnosť v kombinácii nášho tímu využíva Nejc Skubic, ktorý vyváža loptu z vlastnej šestnástke.
28 Tomáš Hubočan bol teraz na útočnom výlete, ale pomohol si nedovoleným zákrokom. Nešťastne stúpil na nohu Nejcovi Skubicovi, ktorého zákrok obrancu Olympique Marseille určite veľmi bolel.
27 Josip Iličić teraz prízemným pasom hľadal v pokutovom území svojich spoluhráčov. Napokon sa mu to ale nepodarilo, keďže lopty sa zmocnil brankár Martin Dúbravka.
25 V poradí tretí ofsajd na strane domáceho tímu. Postranný rozhodca zo Španielska mal teraz veľmi dobré oko, keď si všimol nedovolené postavenie Adama Nemca.
24 Vzrušenie v trnavskej City aréne bolo tentokrát zbytočné. Marek Hamšík potiahol loptu smerom k bráne súpera, presným pasom našiel Adama Nemca, ale ten bol v tesnom ofsajde.
23 Po výbornom slovenskom úvode sa trošku do hry dostáva aj náš súper. Jeho kombinácia sa ale nateraz končí, keďže prenesenie hry z ľavej strany na Jasmina Kurtića nebolo presné.
22 V priebehu krátkeho úseku hry mali hostia výhodu ďalšej štandardnej situácie. Rohový kop z pravej strany zahral Valter Birsa, ale v pokutovom území Slovenska našiel len hlavu Mareka Hamšíka.
21 Boštjan Cesar mal teraz menšie problémy s aktívnym Róbertom Makom. Útočník gréckeho tímu PAOK Solún bol ale vo výškovej nevýhode, a tak si s ním kapitán slovinského mužstva poradil.
20 Po faule Tomáša Hubočana mali hostia výhodu priameho kopu. Ten zahral Valter Birsa, mieril na zadnú žrď, no prehnal to so svojou razanciou. Odkopávať tak bude brankár Martin Dúbravka.
19 Slovensko zostane pri lopte, keďže Antonio Mateu Lahoz píska ďalší nedovolený zákrok. O ten sa v strede ihriska postaral René Krhin, ktorý išiel tvrdo do súboja s Marekom Hamšíkom.
18 Prvýkrát sa dostali k streleckému pokusu aj hostia. Spoza pokutového územia vystreli Jasmin Kurtić, ale jeho prudká strela pravačkou nemierila medzi tri žrde brány Martina Dúbravku.
17 Slovensko je pri ofenzívnej chuti. Tentokrát ale akcia domácich futbalistov pokračovať nemohla, keďže v tesnom postavení mimo hru sa podľa španielskych rozhodcov ocitol Vladimír Weiss.
16 K strele teraz napriahol aj Stanislav Lobotka. Bývalý člen tímu do 21 rokov ale nevystrelil presne. Následne ešte pokračovala akcia domáceho tímu, ale Róbert Mak si nerozumel s Jurajom Kuckom.
15 dôležité Fantastická minúta v podaní slovenských futbalistov. Najskôr mal obrovskú šancu Adam Nemec, no po akcií Vladimír Weissa z tesnej blízkosti neskóroval. O pár sekúnd neskôr pálil aj Marek Hamšík, no jeho strelu vyrazil Jan Oblak.
14 Slovensko bude zahrávať prvý rohový kop dnešného zápasu. Po aktívnom napádaní sa o to postaral Marek Hamšík, ktorého následný center z pravej strany dokázal zablokovať Boštjan Cesar.
13 Slovensko má v úvode zápasu jasnú územnú prevahu. Naopak, hostia sú zoradení v niekoľkých obranných blokoch na vlastnej polovici ihriska. Pri lopte zostaneme, keďže faulovaným hráčom bol Adam Nemec.
11 zlta karta Hlavný rozhodca Antonio Mateu Lahoz prvýkrát vyťahuje žltú kartu. Jej autorom je po faule na Juraja Kucku skúsený Valter Birsa. Netreba pripomínať, že práve tento hráč krásne skóroval v roku 2009 ešte na Tehelnom poli.
10 Úvodnú desaťminútovku zápasu nám ukončil nedovolený zákrok Nejca Skubica. Faul vybojoval aktívny Vladimír Weiss, a tak zostane lopta na kopačkách zverencov Jána Kozáka.
9 Milan Škriniar si teraz dobre počínal v súboji s jedným so slovinských hráčov. Teraz sa snažíme napádať rozohrávku súpera aj my, ale zatiaľ sme Slovincov ku chybe nedonútili.
8 striedanie Slovinský tréner Srečko Katanec musí nečakane striedať už v ôsmej minúte. Zdravotné problémy má Bojan Jokić, a tak ho na pozícii krajného obrancu musí nahradiť Mitja Viler.
7 dôležité Prvú šancu dnešného zápasu sme mali my. Vladimír Weiss potiahol akciu po ľavej strane, následne Marek Hamšík posunul loptu na nabiehajúceho Petra Pekaríka, no jeho strelu z pravej strany dokázal vyraziť brankár Jan Oblak.
6 Slovenskí futbalisti teraz trošku otáľali s rozohrávkou, no hostia toho nevyužili. Aktívny bol najmä Jasmin Kurtić, ale čistým spôsobom ho odstavil od lopty krajný obranca Tomáš Hubočan.
5 Slovinci v útoku ani teraz nič nevymysleli, a tak budú naši hráči vhadzovať. Okrem toho si môžeme povedať, že stredopoliar Juraj Kucka dnes nastupuje s ochrannou maskou na tvári.
4 Škoda. Marek Hamšík sa dostal k lopte na hranici pokutového územia. Šikovnou prihrávkou ešte hľadal Petra Pekaríka, no pas na obrancu berlínskej Herthy bol až príliš dlhý. Jan Oblak bude odkopávať.
3 V trnavskej City aréne je od začiatku zápasu vynikajúca atmosféra. Od slovenských sokolov si diváci pýtajú strelenie gólu do siete Jana Oblaka. Zatiaľ sme sa ale na dostrel brány gólmana Atlética Madrid nedostali.
2 Jasmin Kurtić bol trošku otrasený z predošlého súboja, a tak sa na ihrisku chvíľu nehralo. Na začiatku druhej minúty sme mali problémy v rozohrávke, no vysoké napádanie Slovinska zatiaľ neslávilo úspech.
1 Hlavný rozhodca Antonio Mateu Lahoz prvýkrát fúkol do píšťalky. Slovinci sa okamžite snažili nakopnúť loptu dopredu, no Jasmin Kurtić sa nepresadil v súboji s krajným obrancom Tomášom Hubočanom.
1 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Dozneli hymny oboch krajín, a tak sa v dnešný sviatočný deň môže začať šieste meranie síl Slovenska a Slovinska. V Trnave pôjde o dôležité kvalifikačné body, ktoré môžu jedno či druhé mužstvo priblížiť k účasti na MS 2018 v Rusku.
Úvodné zostavy:

Slovensko: Dúbravka – Pekarík, Gyömbér, Škriniar, Hubočan – Lobotka – Mak, Kucka, Hamšík, Weiss – Nemec.
Náhradníci: Novota, Polaček – Štetina, Sabo, Mihalík, Mazáň, Hrošovský, Rusnák, Greguš, Duda, Ďuriš.

Slovinsko: Oblak – Skubic, M. Mevlja, Cesar, Jokić – Krhin, Kurtić – Iličić, Birsa, Vetrih – Matavž.
Náhradníci: Belec, Koprivec – Bohar, Delamea Mlinar, Omladič, Repas, Širok, Rotman, Verbič, Viler, Šporar, Boben.

Rozhodcovia: Antonio Mateu Lahoz – Pau Cebrián Devís a Roberto del Palomar (ESP).
Vážení športoví priatelia, vítam vás pri sledovaní textového prenosu z futbalovej kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2018. Na slovenských futbalistov dnes čaká veľmi dôležité stretnutie, ktoré veľa napovie o ich postupových možnostiach. Súperom družiny Jána Kozáka bude v trnavskej City aréne neobľúbené Slovinsko. Zápas sa začína o 20:45 hod.

SLOVENSKO

Slovenskí futbalisti nezačali kvalifikačné súboje úspešne, keď tesne podľahli Anglicku i Slovinsku. Z náročnej situácie sa ale dostali štyrmi výhrami v rade a vyšvihli sa na druhé miesto tabuľky. Naposledy triumfovali na pôde Litvy 1:2, keď sa gólovo presadili Vladimír Weiss ml. a Marek Hamšík. Bohužiaľ, okrem troch bodov tento zápas priniesol aj niekoľko negatívnych správ. Pre dnešný zápas sa vykartovala tradičná stopérska dvojica Martin Škrtel a Ján Ďurica. Aby toho nebolo málo, na zozname zranených hráčov sú aj Kornel Saláta či brankárska jednotka Matúš Kozáčik. „Počas mojich štyroch rokov ešte takáto situácia nebola,“ skonštatoval 63-ročný tréner Ján Kozák. Pozícia lídra obrany je teraz na pleciach Milana Škriniara, ktorý má za sebou vydarené zápasy v drese Interu Miláno. Na rozdiel od predošlého duelu budú k dispozícii Juraj Kucka a hrotový útočník Adam Nemec. Proti Slovinsku nemáme vôbec dobrú bilanciu. V ére samostatnosti sme proti nemu nevyhrali ani jeden z piatich duelov, a tak je pred vypredanou City arénou najvyšší čas na zmenu.

SLOVINSKO

Futbalisti Slovinska mali rozhodne lepší vstup do kvalifikácie ako náš výber. Po dvoch zápasoch mali na konte o štyri body viac, no dnes majú o bod menej. Doposiaľ prehrali jediné stretnutie, keď v marci tohto roka neuspeli v škótskom Hampden Parku. Počas júnového asociačného termínu sa vrátili na víťaznú vlnu, keď zdolali Maltu 2:0. Výkon to však nebol najpresvedčivejší a len potvrdil to, že tím Srečka Katanca veľa gólov nestrieľa. Navyše, po zápase s Maltou ukončil reprezentačnú kariéru Milivoje Novakovič, čo znamená pre hostí ďalšie citeľné oslabenie smerom dopredu. Pozíciu kanoniera by mal prevziať Tim Matavž, ktorý za Vitesse skóroval v prvých troch kolách Eredivisie. V nominácii 54-ročného trénera nechýba ani brankár Jan Oblak, ktorý v La Lige neinkasoval v 46 z 81 zápasov. Slovinci si pred dnešným duelom veria, no vonku sú podstatne slabší ako v domácom prostredí. Ak si odmyslíme výhru na Islande z júna 2013, tak v ostatných troch kvalifikáciách vonku zdolali len mužstvá z najslabšieho koša.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo