Slovensko zdolalo po dobrom výkone Azerbajdžan 5:1 |Kvalifikácia ME 2020 dnes ⚽

11. 6. 2019 |

Slovensko vs Azerbajdžan 5:1. Slováci odohrali v Azerbajdžane výborný zápas a jasne zvíťazili.

Na snímke slovenský tím pred úvodným stretnutím prvého kola E-skupiny kvalifikácie ME 2020 Slovensko - Maďarsko 21. marca 2019 v Trnave. V popredí zľava: Peter Pekarík, Marek Hamšík, Róbert Mak, Stanislav Lobotka, Albert Rusnák a Ondrej Duda. Zadný rad zľava: Milan Škriniar, Denis Vavro, Dávid Hancko, brankár Martin Dúbravka a Juraj Kucka. FOTO TASR - Pavel Neubauer

Slovensko vs Azerbajdžan 5:1. Slováci odohrali v Azerbajdžane výborný zápas a jasne zvíťazili. Domáci kormidelník urobil štyri zmeny v základnej zostave v porovnaní so sobotným zápasom s Maďarskom (1:3). Pavel Hapal prekvapil zaradením Boženíka, útočníkovi Žiliny dal prednosť pred Dudom.

Pavel Hapal, tréner SR: "Samozrejme, výkon bol výborný. Od začiatku sme vstúpili dobre, hoci domáci znížili, v druhom polčase sme pridali ďalšie góly, takže spokojnosť. Na Marekovi Hamšíkovi aj na celej stredovej trojici bola od začiatku zrazu vidno obrovská vôľa a chuť. Očakávali sme komplikovaný zápas, išlo to ľahšie vďaka dobrému výkonu. Väčšinu týchto chlapcov som trénoval v dvadsaťjednotke, potvrdzujú, že sú dravci a chcú reprezentovať Slovensko."

Marek Hamšík, autor dvoch gólov SR: "Je to krásne, veľmi si to cením a veľmi ma to teší. Dvadsaťštyri gólov v reprezentácii je niečo úžasné, ani som o tom nesníval. Podarilo sa mi to v dôležitom zápase. Uľahčili sme si to výborným výkonom. Veľmi som sa tešil na tento zápas a som rád, že mi to tam padlo. Tieto tri body sa budú počítať."

Stanislav Lobotka, autor gólu SR: "Videl som, že tam je otvorený priestor, našťastie to tam padlo. V prvom momente po skórovaní som nevedel, čo mám robiť, lebo nedávam príliš veľa gólov. Domáci hráči boli nepríjemní, po štvrtom góle sme si to už ukontrolovali."

Prvá vážnejšia akcia patrila Slovákom, Agajev si v 4. minúte poradil s hlavičkou Maka. Na opačnej strane sa ocitol v podobnej príležitosti Šejdajev, no Dúbravka nemusel zasahovať. Slováci si už v 8. minúte uľahčili cestu za povinným víťazstvom. Lobotka šikovne prenikol na kraj šestnástky a individuálnu akciu zakončil presným "klincom" k pravej žrdi - 0:1.

Slovensko Azerbajdžan futbal online prenos kvalifikácia ME 2020 dnes od 18:00

Azerbajdžanci hrali zatiahnutí v hlbokom obrannom bloku, centre ich najodvážnejšieho hráča v ofenzíve Abdullajeva nenachádzali spoluhráčov v šestnástke a tak prišiel rad na súpera. Kucka sa nerozpakoval a v 21. minúte pre neho typickou delovkou z diaľky natiahol Agajeva, ktorý loptu s námahou vyškriabal na roh.

V 27. minúte už bol domáci brankár bezmocný a iba sa prizeral, ako lopta po Kuckovom priamom kope letí do prvého vinkla - 0:2. O dve minúty neskôr využil Šejdajev priestor v pokutovom území a znížil, ale eufória domácich z kontaktného gólu trvala len niekoľko desiatok sekúnd. Hamšík z hranice šestnástkového oblúka nadviazal na parádne "trefy" svojich kolegov a bolo 1:3. Slováci hrali vpredu s chuťou a až na jednu výnimku aj pozorne v obrane. V 40. minúte sa už-už tešil Boženík, ale Agajev mu reflexívnym zákrokom zmaril radosť z prvého reprezentačného zásahu.

Dvojgólový náskok vlial ešte väčšiu pohodu do radov slovenského tímu, ktorý dominoval v držaní lopty aj po prestávke a nedovolil Azerbajdžanu vrátiť sa do zápasu. Aj keď v 55. minúte od toho neboli ďaleko po nebezpečnej strele Abdullajeva, ktorú vyrazil Dúbravka. V 57. minúte Vavro spätnou prihrávkou "nabil" Hamšíkovi a ten umiestnenou strelou urobil z brankára domácich štatistu - 1:4. Do útočenia sa v 67. minúte zapojil aj Pekarík, ktorý sa po slalome v pokutovom území ocitol v príležitosti, ale z uhla netrafil bránu.

O víťazovi súboja nebolo pochýb, ale Slováci nespustili nohu z plynu a naďalej boli aktívni. Gól striedajúceho Dudu neplatil pre ofsajd, na opačnej strane neskončila v sieti krížna strela Garajeva. Slováci splnili trojbodový cieľ, s ktorým cestovali do Baku, a čaká ich tak zaujímavá jeseň s nádychom boja o postup na kontinentálny šampionát. Ich triumf 5:1 spečatil v 85. minúte prvým gólom v najcennejšom drese Hancko. Rovnaký výsledok dosiahli Hapalovi zverenci aj v piatkovom prípravnom súboji v Trnave s Jordánskom.

Kvalifikácia ME 2020 Slovensko Azerbajdžan futbal online prenos dnes od 18:00

"Sme radi, keď za nami ľudia cestujú takú diaľku a podporujú nás. Radi by sme ich potešili dobrou ofenzívnou hrou a víťazstvom. Je to pre nás z hľadiska vývoja skupiny veľmi dôležitý zápas. Čo sa týka taktiky, musíme sa vyvarovať zbytočných strát lôpt, pretože v prechode do útoku sú domáci nebezpeční a ich ofenzívni hráči sú kvalitní v hre jeden na jedného. Naopak, my musíme hrať rýchlo a kolmo, aby sa súper nedokázal presunúť v desiatich pod loptu a brániť," prezradil Hamšík recept na 108. tím rebríčka Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA).

Domáci stále čakajú na prvý bodový zápas, aj preto podľa 31-ročného špílmachra nečaká Slovákov jednoduchý zápas. "Nikdy som nehral proti súperovi z Azerbajdžanu. Pravdupovediac toho o domácom tíme príliš veľa nevieme, ale určite bude motivovaný pobiť sa proti nám o prvé body. Ale tie chceme aj my, to znamená, že by to mohol byť dobrý zápas pre ľudí."

Kvalifikácia ME 2020

Azerbajdžan - Slovensko 1:5 (1:3)

Azerbajdžan
1 : 5
(1:3)
Slovensko

Góly: 29. Šejdajev – 8. Lobotka, 27. Kucka, 30. Hamšík, 57. Hamšík, 85. Hancko. ŽK: 70. Krivocjuk (AZE). Rozhodca: Beaton – Mulvanny, Carr.
Azerbajdžan: S. Agajev – Medveděv, B. Husejnov, Krivocjuk, Rahimov – R. Almeida, Garajev, Ejubov (80. Mahmudov) – Abdullajev (89. Re. Dadašov), Šejdajev, Ramazanov (61. Emreli).
Slovensko: Dúbravka – Pekarík, Vavro, Škriniar, Hancko – Kucka, Lobotka (84. Greguš), Hamšík (86. Haraslín) – Rusnák, Boženík (71. Duda), Mak.
90 dôležité Trma vrma v šestnástke Azerbajdžanu napokon naším zakončením nekončí.
85 gól Slovensko dalo gól!
Gól strelil DÁVID HANCKO. Ten sa dostal do zakončenia po krásnej akcii, keď sa zoči voči brankárovi Agajevovi nemýlil. Asistencia: Ondrej Duda.
79 dôležité Garajev sa po dvoch krátky kľučkách dokázal dostať k zakončeniu a jeho nebezpečná strela len prefičala okolo Dúbravkovej tyčky.
73 dôležité Ondrej Duda a spolu s ním celé futbalové Slovensko oslavovalo ďalší gól. Ukázalo sa však, že Marek Hamšík bol v ofsajde, a teda gól platiť nemôže.
68 dôležité Po výbornej Kuckovej kolmici sa do šestnástky dostal Peter Pekarík, ktorý napokon volil zakončenie. To však prišlo z uhlu, a tak triafa Pekarík len bočnú sieť.
58 dôležité Róbert Boženík s ďalšou obrovskou šancou. Tentokrát z hranice jedenástky triafa len bočnú sieť.
57 gól Slovensko dalo gól!
Gól strelil MAREK HAMŠÍK. Ten zakončuje perfektnú akciu nášho tímu, keď dostal spätnú prihrávku a milimetrovou strelou k tyčke strieľa svoj 24. reprezentačný gól, ktorý znamená jeho prvenstvo v tabuľke strelcov. Asistencia: Denis Vavro.
56 dôležité Pri lopte boli aj naďalej domáci, ktorý dvakrát ohrozili Dúbravku. Najmä jeho druhý zákrok bol z kategórie perfektných.
40 dôležité Róbert Boženík sa blysol pekným spracovaním a následne šikovným zakončením k tyčke, ktoré však výborne Agajev vytesnil na roh.
30 gól Slovensko dalo gól!
Gól strelil MAREK HAMŠÍK, keď sa perfektne uvoľnil v strede poľa a následne z hranice pokutového územia ľavačkou strieľa krásny gól. Asistencia: Juraj Kucka.
29 gól Azerbajdžan dáva gól! Gól strelil RAMIL ŠEJDAJEV, ktorému sa veľmi ľahko podarilo presadiť cez Denisa Vavra a následne veľmi pekne triafa Dúbravkov vinkeľ.
27 gól Slovensko dalo gól!
Gól strelil JURAJ KUCKA. Ten zvyšuje na 0:2 vďaka tvrdej a nádherne umiestnenej strele z priameho kopu.
21 dôležité Juraj Kucka mohol navýšiť vedenie Slovenska. Naši futbalisti opäť dostali priestor, a to využil Kucka na vyslanie tvrdého projektilu. Brankár Agajev s ďalším fantastickým zákrokom.
20 dôležité Tentokrát sa Boženík dokázal po peknej akcii predrať až k zakončeniu, ktoré však výborne zneškodnil vybiehajúci Agajev. Lopta sa napokon ešte odrazila od nášho hráča, a preto bude nasledovať len odkop od brány Azerbajdžanu.
8 gól Slovensko dalo gól!
Gól strelil STANISLAV LOBOTKA, ktorý dostal od súpera veľké množstvo priestoru. Práve vďaka tomu dokázal preniknúť až na hranicu šestnástky a odtiaľ pekne uložiť loptu k tyčke. Asistencia: Róbert Mak.
4 dôležité Róbert Mak mohol poslať svoj tím do vedenia. Jeho hlavičkové zakončenie však fantasticky vychytal brankár Agajev.