Slovenskí futbaloví reprezentanti do 17 rokov spoznali svoju skupinu v boji o ME

6. 12. 2018 |
 

Rozhodol o tom štvrtkový žreb tzv. elitnej fázy kvalifikácie vo švajčiarskom Nyone.

FOTO: facebook Slovenský futbalový zväz

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 17 rokov zabojujú o účasť na budúcoročných ME v Írsku v konkurencii rovesníkov z Francúzska, Švédska a Srbska. Rozhodol o tom štvrtkový žreb tzv. elitnej fázy kvalifikácie vo švajčiarskom Nyone.

Zverenci Mareka Bažíka sa predstavia v 8. kvalifikačnej skupine na jar budúceho roka. Na finálový turnaj (3. - 19. mája 2019) postúpi osem víťazov skupín a sedem najlepších z druhých miest s najlepšou bilanciou proti prvému a tretiemu tímu v tabuľke. Íri majú ako organizátor účasť automatickú.

Vo štvrtok tiež v tejto vekovej kategórii vyžrebovali aj základnú fázu kvalifikácie ME 2020, ktoré sa uskutočnia v Estónsku. Slováci sa v nej v októbri budúceho roka stretnú v 5. skupine s domácim Cyprom, Francúzskom a Gibraltárom. Do elitnej fázy k nasadeným Angličanom a Španielom postúpia prví dvaja z 13 skupín a štyria najlepší z tretích miest. Na ME v Estónsku bude okrem domácich štartovať osem víťazov skupín a sedem najlepších z druhých miest.

Vo štvrtok v ústredí Európskej futbalovej únie (UEFA) tiež vyžrebovali základnú fázu kvalifikácie ME 2020 hráčov do 19 rokov, ktoré sa odohrajú v Severnom Írsku. Slováci sa v nej v novembri budúceho roka stretnú v 6. skupine s domácim Talianskom, Cyprom a Maltou. Do elitnej fázy postúpia prví dvaja z trinástich skupín a jeden najlepší z tretích miest, Portugalsko má v elitnej fáze účasť istú ako nasadený tím. Na finálový turnaj postúpi sedem víťazov skupín z Elite Round. Severní Íri ako hostiteľ majú účasť automatickú.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo