Slovenská hokejová hanba z Detvy. Načo to vlastne hráte, priatelia?

23. 3. 2017 |
 

Predstavte si, že by Detva prehrala. Nakladačku by dostali rozhodcovia, kúpené by asi bolo aj to svetlo, čo pri góle svieti za bránkou.

Vpravo člen výkonného výboru SZĽH Róbert Ľupták a vľavo prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Martin Kohút. Foto - TASR

“S Detvou prehráte? Toto je hanba hokeja,” vykrikoval pred šatňou hokejistov Dukly Trenčín po utorkovom zápase baráže v Detve domáci šéf Róbert Ľupták. Nuž naozaj to je hanba, ale vaša pán Ľupták.

Video, ktoré zverejnil na svojom webe Nový čas je neuveriteľné. Niežeby každý, kto sa okolo športu motá čosi také už nevidel, ale toto je špeciálne. Treba si ho pozrieť aspoň dvakrát.

Grobiánske útoky ako z mafiánskeho filmu

Šéf detvianskeho klubu HC 07, zároveň člen Výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja, šéf 1. hokejovej ligy a ktovie, čo všetko, na ňom hlúpo, vulgárne a úplne grobiánsky útočí na hokejistov Dukly Trenčín a špeciálne na Marcela Hossu.

To nie je človek, čo lajnuje niekde v Hornej Dolnej, to je jeden z najvyšších funkcionárov nášho hokeja.

Ľupták sa správa ako najhlúpejší grobián zo zlých mafiánskych filmov a to všetko s úprimným pocitom, že on si to môže dovoliť, lebo on robí v Detve hokej so srdcom. A to naozaj? Dáva do toho srdiečko?

Predstavte si, že by Detva prehrala. Nakladačku by dostali rozhodcovia, kúpené by asi bolo aj to svetlo, čo pri góle svieti za bránkou.

Domáca hokejová liga pritom tak veľmi potrebuje dôveru. Dôveru v hráčov, dôveru v rozhodcov, dôveru vo funkcionárov. Je to len pár dní, čo pol Slovenska riešilo zaručené informácie o tom, ako Banská Bystrica práve Trenčínu predala zápas. Tipovacie aféry sú tu každú chvíľu.

 

Prečítajte si aj

Lintner po konflikte Detva - Trenčín: Nikdy by sa nemalo zachádzať za hranice slušnosti

 

Kto si zase natipoval?

Aj sám Ľupták si na internete mohol prečítať, že určite natipoval proti vlastným, tak tú frustráciu neuniesol. Takíto ľudia jednoducho okolo športu nemajú čo robiť.

Aspoň, že mu dnes Lintner s Kohútom odkázali, čo si o tom jeho “názore” myslia. Richard Lintner ako šéf Tipsport ligy trošku opatrnejšie, Martin Kohút ako prezident SZĽH trochu odvážnejšie. Ale dobre. Ľupták by mal aj tak odísť sám, alebo si aspoň dať nejaký trest.

Najsmutnejšie na celom tom výstupe však je, že aj s vychladnutou hlavou šéf hokeja v Detve hovorí, že teda nemal takto vulgárne a že mu je ľúto, ale že si stojí za svojím a že predsa má možnosť povedať svoj názor.

Jedna vec je, že či je takáto znôška nezmyslov názor a druhá, že ak teda takto vyzerá názor jedného z najvyšších funkcionárov slovenského hokeja, tak potom dovidenia.

Môžete robiť každý deň marketingovú kampaň, rozdávať deťom dresy a minúť milióny, ale fanúšikov neoklamete. Navyše, ak je toto hádam jediný prípad, keď o hokeji v Detve píše aj český denník Sport. A majú tam v tom jasno: Bizár na Slovensku, hlási titulok.

A ak vám nezáleží na hokeji a na jeho fanúšikoch, načo to potom vlastne hráte, priatelia? Pobite sa radšej v krčme.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo