Slovenská futbalová reprezentácia sa rozlúči so Škrteľom, príde top súper

12. 8. 2019 |
 

Práve tento zápas by mal byť oficiálnou rozlúčkou Martina Škrtela, Tomáša Hubočana a Adama Nemca s reprezentačným dresom.

Na snímke kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie  Martin Škrtel (vpravo) a jeho spoluhráč Ján Ďurica sa tešia po výhre 3:0 v kvalifikačnom zápase F-skupiny o postup na MS 2018 vo futbale Slovensko - Škótsko 11. októbra 2016 v Trnave. FOTO TASR

Slovenská futbalová reprezentácia odohrá v nedeľu 13. októbra 2019 v Bratislave prípravný zápas proti Paraguaju. V októbrovom asociačnom termíne čaká na zverencov trénera Pavla Hapala ešte predtým kvalifikačný zápas o postup na EURO 2020 s Walesom (10. októbra) v Trnave. Informoval o tom oficiálny web Slovenského futbalového zväzu.

Slovensko Paraguaj v Bratislave

Slováci sa doteraz s Paraguajom stretli v jedinom vzájomnom dueli - 20. júna 2010 na záverečnom turnaji MS 2010 v juhoafrickom Bloemfontein. Zverenci trénera Vladimíra Weissa vtedy podľahli v zápase skupinovej fázy juhoamerickému súperovi 0:2. Na ihrisku sa objavili aj traja hráči aktuálneho kádra trénera Pavla Hapala - Peter Pekarík, Miroslav Stoch a Marek Hamšík.

Paraguaj je osemnásobný účastník záverečných turnajov MS. Najväčší úspech zaznamenal pri svojej poslednej účasti v roku 2010, kde dokráčal až do štvrťfinále. Naposledy hral Paraguaj v júni na kontinentálnom šampionáte Copa America 2019, kde vypadol vo štvrťfinále s neskorším víťazom Brazíliou až po jedenástkovom rozstrele.

Slovensko Paraguaj v Bratislave 13.10. 2019

Káder tvoria skúsení hráči na čele s 36-ročným Oscarom Cardozom. Bývalý hráč Benfiky Lisabon je pamätníkom duelu proti Slovensku na MS 2010. Trénerom mužstva je Argentínčan Eduardo Berizzo, vo funkcii nahradil vo februári 2019 predošlého kouča Juana Carlosa Osoria.

Duel s Paraguajom na Tehelnom poli bude pre slovenskú futbalovú reprezentáciu 274. zápasom v novodobej histórii, čas výkopu stretnutia bude upresnený dodatočne.

Práve tento zápas by mal byť oficiálnou rozlúčkou Martina Škrtela, Tomáša Hubočana a Adama Nemca s reprezentačným dresom. Paraguaj ešte predtým nastúpi 5. septembra v prípravnom dueli v Kašime proti domácemu Japonsku.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo